Rosa i magla u unutrasnjosti fara, problem

Rosa i magla u unutrasnjosti fara, problem

Član
Bode mi oci evo par dana kako su ove kise krenule. Rijec je o bmw e90 sa fabrickim xenonom.
Radi se o sledecem, auto je napolju, kisa pada sve uredu, posle kise sunce dodje opet sve uredu, problem je ako auto upalim i kad se zagrije motor pojavljuje se u unutrasnjoj strani fara rosa ili magla kako god, znaci samo kad je kisa napolju i kad je motor zagrijan, far mi u poledjini sasvim normalno izgleda, to kad zamagli ja skinem plastiku pozadi gdje se sijalica mijenja i rosa se osusi zajedno kako se motor hladi, pokusao sam vozat auto i bez tog poklopca isto se desava opet zamagli. Far je originalni nije nikad mijenjan
 
Član
Meni je rosilo i na e46 i na scenicu , na e46 sam rastavljao far i mazao novi dihtung i nije vise , ne znam je li u e90 kao u e46 , da li ima sa zada onu gumu uz onaj poklopac od sijalice , ali evo kazes da ti i zamagli kad vozis bez poklopca sa zada ?
Na golfu mi je maglilo jer je voda ulazila sa zada na gumicu okolo sijalice..
 
Član
Meni je rosilo i na e46 i na scenicu , na e46 sam rastavljao far i mazao novi dihtung i nije vise , ne znam je li u e90 kao u e46 , da li ima sa zada onu gumu uz onaj poklopac od sijalice , ali evo kazes da ti i zamagli kad vozis bez poklopca sa zada ?
Na golfu mi je maglilo jer je voda ulazila sa zada na gumicu okolo sijalice..

Jest magli i kad skinem skroz poklopac, probat cu ga veceras dobroo osusit fenom i onda stavit poklopac
 
Član
Mozda ti na faru ulazi voda gdje su spojevi. Moguce je i da na poklopcu ulazi, ali male su sanse jer poklopac treba da dihtuje. Ja bi skinuo far dobro ga osusio i nasuo vodu u far i mora negdje pokazat gdje curi, ako voda ulazi u far onda ce na istom mjestu i da izade :D
 
Član
Na e90 isti problem imao drugar. Svasta smo radili i na kraju far se otvarao i prelijepio. I sad je ko bombona :)
 
Član
susio sam ih danas, zatvorio poklopac fino, dihtung na poklopcu mi sasvim uredno izgleda, sad cekamo kišu samo
 
Top