Rjesenje problema GRAS - Udruženje inžinjera saobraćaja

Rjesenje problema GRAS - Udruženje inžinjera saobraćaja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ipak smatram da GRAS tj Sarajevski kanton NE zadovoljava sve potrebe grad i da se hitno mora uvesti drugi prevoznici a GRASU ostaviti SAMO tramvaje i trolejbuse (zbog postojece infrastrukture) i NISTA VISE, sve ostalo dati drugima putem tendera.
 
Član
.nOKe je napisao(la):
mislis da ih privatnik nece otpustiti 50% vise nego sto bi ih drzava zadrzala ?
kakav bi tek onda to scenarij bio..
privantika ni penzije ne interesuju..
sve se moze kad se hoce, kako se sa vojnicima igraju, slicna je situacija ;)

pa nek otpusti i treba da otpusti. al privatniku mogu mahat usima. dzaba im protesti. al necemo mi to dozivjet da gras ode privatniku jer nema budale na ovim prostorima ko bi to kupio sa ovolikim dugovanjima.

slazem se sa Mirsadom, bez konkurencije nema nigdje uspjeha, tako ni ovdje. tender brate, pa ko ponudi bolje uslove vozit ce. cim ne ispunjavas svoje obaveze, raskid ugovora, kazne, novi tender. da vidis kako ce onda svi da rade kako treba i da voze na vrijeme...
 
Član
Kažeš ti Noke, nisu više ljudi glupi.... ma jašta se već glupi, da nisu (nismo) glupi, odavno bi bili na ulicama i srušili ovu gamad s vlasti. A oni se itekako boje prosvjeda! Vidim da čim ima govora o prosvjedu ili nekih minijaturnih prosvjeda, odmah se donose ubrzane odluke. Kao člana ovog udruženja, veseli me vijest da se i o ozbiljnim temama raspravlja na forumu.
 
Član
Yellow je napisao(la):
Kažeš ti Noke, nisu više ljudi glupi.... ma jašta se već glupi, da nisu (nismo) glupi, odavno bi bili na ulicama i srušili ovu gamad s vlasti. A oni se itekako boje prosvjeda! Vidim da čim ima govora o prosvjedu ili nekih minijaturnih prosvjeda, odmah se donose ubrzane odluke. Kao člana ovog udruženja, veseli me vijest da se i o ozbiljnim temama raspravlja na forumu.

slazem se s tobom, ali isto tako stvarno ne znam sta bi se moglo uraditi. svi su oni isti, nazalost, stvoren je takav sistem gdje ne mozes glasati za covjeka, nego za stranku. zasto ja ne mogu izabrati jednog iz jedne, drugog iz druge, treceg iz trece stranke. a 99% njih su isti, gledaju samo svoje interese, a onih 1% koji bi nesto i htjeli promijeniti na bolje, ne mogu doci do izrazaja...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
Yellow je napisao(la):
Kažeš ti Noke, nisu više ljudi glupi.... ma jašta se već glupi, da nisu (nismo) glupi, odavno bi bili na ulicama i srušili ovu gamad s vlasti. A oni se itekako boje prosvjeda! Vidim da čim ima govora o prosvjedu ili nekih minijaturnih prosvjeda, odmah se donose ubrzane odluke. Kao člana ovog udruženja, veseli me vijest da se i o ozbiljnim temama raspravlja na forumu.

slazem se s tobom, ali isto tako stvarno ne znam sta bi se moglo uraditi. svi su oni isti, nazalost, stvoren je takav sistem gdje ne mozes glasati za covjeka, nego za stranku. zasto ja ne mogu izabrati jednog iz jedne, drugog iz druge, treceg iz trece stranke. a 99% njih su isti, gledaju samo svoje interese, a onih 1% koji bi nesto i htjeli promijeniti na bolje, ne mogu doci do izrazaja...

takvi nisu u stanju ni u stranci napredovat a ne jos da ih stranka gura tih 1%
prvo u grasu treba srediti hijerarhiju i rijesiti se viska iz upravne zgrade a onda raspisat tender za bus linije u KS- u. Tek kada prodje tender prodati autobuse i dovesti u red trolejbuski i tramvajski saobracaj. Karte bez subvencije po trzisnoj cijeni uz konkurenciju i borbu za putnike to bi bilo nekih 30-40 KM mjesecna. Nema vise finansijskih inekcija niti bilo kakvih pomoci. Drugacijeg rjesenja nema. A gdje li su onaj zakon sakrili kad Javno preduzece posluje u gubitku da i direktorima smanjuju platu .... nestade bog zna a tako su ga pompezno najavljivali.
 
.nOKe je napisao(la):
leon1p je napisao(la):
Keno, nikome nije u interesu da se to rijesi. Cilj je gasenje grasa samo su zasad pokazali radnici zube i jos se nedaju, ali i to ce se rijesiti dio njih ce potkupiti, dio zastrasiti i sve ce se to usutati i zavrsiti.

Kao sto si sam rekao, nema konkurencije, otplata u rekordnom roku = neko je nanisanio na trziste prevoza KS i nece se okaniti dok ga ne dobije.
Moje misljenje da je to Centrotrans.

ne mogu oni ugasit gras, vjeruj mi.. to bi bio incident samo takav.. nisu vise ljudi glupi, vide sta se radi..
i meni je drago da su radnici tako reagovali kako jesi, pod cijenu da svi hodamo pjeske, ne daju na sebe, na svoje porodice, svoja radna mjesta..
centrotrans nikad ne moze sa 100% preuzeti trziste sarajeva, jer centrotrans hoce samo glavne linije, recimo bascarsija ilidza, ilidza hadzici, sarajevo - vogosca - ilijas.. padinske dijelove misle pokrit sa 8 minibusa koje su kupili, nije to niakakvo rijesenje da se razumijemo.. dakle postojanje GRASA u sarajevu je neminovno i to ce tako ostati, eh sada je samo pitanje kada ce se slomit kola i doci konacno neko iz struke, pametan i reci sta i kako ce biti.

Ljudi tj. Bosanci i Hercegovci (kojima i ja pripadam) su jako glup narod globalno gledajuci ;) Gras je samo karika u jednom lancu unistenih firmi,preko noci se moze naci rjesenje za izlaz iz ove krize,pa veci znalac moras biti da unistis jednu ovakvu firmu,nego da je vodis kako treba.Pa kod vas u Sa na stanici stoji po 10,20 ljudi konstantno,kod nas u Zenici autobus zna preskocit po 2 stanice jer nema nikog :icon_eek:
Ne uzdaj se ti Noke u ovaj narod,zabavili su nas problemima,posvadjali nas korupcijom i stelama i sad nam rade sta hoce,a mi samo posmatramo :icon_mad:
 
Član
Prvo, nerealno je ocekivati da ce bilo sta moci zamijeniti tramvaje i trolejbuse.
A o ekoloskom aspektu da ne govorimo.

Sve se moze rijesiti ako ima volje. Ovdje se ciljano stvara haos, jer nasi "politicari" jedino jos mogu prosperirati (dakle krasti) u haosu.

Za sve ostalo boli ih nokat.

Samo je pitanje gdje je limit. Hocemo li lagano venuti dok ne crknemo, ili skontati da je dosta...


Ali ne mogu da vjerujem da je politika nasla mjesto i ovdje... sve nam se svede na to kraju.
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
leon1p je napisao(la):
Keno, nikome nije u interesu da se to rijesi. Cilj je gasenje grasa samo su zasad pokazali radnici zube i jos se nedaju, ali i to ce se rijesiti dio njih ce potkupiti, dio zastrasiti i sve ce se to usutati i zavrsiti.

Kao sto si sam rekao, nema konkurencije, otplata u rekordnom roku = neko je nanisanio na trziste prevoza KS i nece se okaniti dok ga ne dobije.
Moje misljenje da je to Centrotrans.

ne mogu oni ugasit gras, vjeruj mi.. to bi bio incident samo takav.. nisu vise ljudi glupi, vide sta se radi..
i meni je drago da su radnici tako reagovali kako jesi, pod cijenu da svi hodamo pjeske, ne daju na sebe, na svoje porodice, svoja radna mjesta..
centrotrans nikad ne moze sa 100% preuzeti trziste sarajeva, jer centrotrans hoce samo glavne linije, recimo bascarsija ilidza, ilidza hadzici, sarajevo - vogosca - ilijas.. padinske dijelove misle pokrit sa 8 minibusa koje su kupili, nije to niakakvo rijesenje da se razumijemo.. dakle postojanje GRASA u sarajevu je neminovno i to ce tako ostati, eh sada je samo pitanje kada ce se slomit kola i doci konacno neko iz struke, pametan i reci sta i kako ce biti.

Ljudi tj. Bosanci i Hercegovci (kojima i ja pripadam) su jako glup narod globalno gledajuci ;) Gras je samo karika u jednom lancu unistenih firmi,preko noci se moze naci rjesenje za izlaz iz ove krize,pa veci znalac moras biti da unistis jednu ovakvu firmu,nego da je vodis kako treba.Pa kod vas u Sa na stanici stoji po 10,20 ljudi konstantno,kod nas u Zenici autobus zna preskocit po 2 stanice jer nema nikog :icon_eek:
Ne uzdaj se ti Noke u ovaj narod,zabavili su nas problemima,posvadjali nas korupcijom i stelama i sad nam rade sta hoce,a mi samo posmatramo :icon_mad:

;););)
 
Član
emir_89 je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
mislis da ih privatnik nece otpustiti 50% vise nego sto bi ih drzava zadrzala ?
kakav bi tek onda to scenarij bio..
privantika ni penzije ne interesuju..
sve se moze kad se hoce, kako se sa vojnicima igraju, slicna je situacija ;)

pa nek otpusti i treba da otpusti. al privatniku mogu mahat usima. dzaba im protesti. al necemo mi to dozivjet da gras ode privatniku jer nema budale na ovim prostorima ko bi to kupio sa ovolikim dugovanjima.

slazem se sa Mirsadom, bez konkurencije nema nigdje uspjeha, tako ni ovdje. tender brate, pa ko ponudi bolje uslove vozit ce. cim ne ispunjavas svoje obaveze, raskid ugovora, kazne, novi tender. da vidis kako ce onda svi da rade kako treba i da voze na vrijeme...

;) sjecate se samo koliko su se bunili iz sarajevo taksija kad je ulazio zuti pa crveni i govno pojeli htjeli monopol samo konkurencija i nema zime.
 
Član
Evo gdje je problem


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PPPd5QgSjaw

Inace ovo su kolege grasovci(uhljupi) koji napadaju kolegu koji je jutros jedini odlucio voziti svoju liniju.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/fehim-oruc-nakon-napada-nisam-se-bojao-u-ratu-taman-posla-da-se-sad-bojim/130409083#5
 
Član
sub3r je napisao(la):
Evo gdje je problem


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PPPd5QgSjaw

Inace ovo su kolege grasovci(uhljupi) koji napadaju kolegu koji je jutros jedini odlucio voziti svoju liniju.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/fehim-oruc-nakon-napada-nisam-se-bojao-u-ratu-taman-posla-da-se-sad-bojim/130409083#5

Strajk-brejker eto sta je problem...
 
Član
Ko zna kakva muka ovog covjeka muci, o ova s***a od ljudi ga napadaju, zato sto radi.
Cesto imam priliku da idem u GRAS jer poslovno saradjujemo, i da se niko ne uvrijedi, 80% ljudi sa kojima vodim komunikaciju u interesu nasih firmi je tamo nestrucno, lijeno i nezainteresovano za ikakav rad, i to se odnosi na gospodu po kancelarijama, a vozaci su tu verovatno i najmanje krivi.
GRAS moze raditi i ostvarivati profit, ali mnogima nije u interesu, kao i u mnostvu drugih propalih preduzeca u BiH.
 
Član
pola ove bagre treba odpustit, ove normalne ljude ostavit da rade i vozdra. pa onda nek traze posao kod privatnika i nek vide kako ce sa osam razreda osnovne skole imat platu 1200 KM, topli obrok 12KM po danu, menzu, radno vrijeme od 6 sati i naravno regres.
 
Član
kao zaposlenik grasa htio bih da ispravim neke lazi koje kruze po internetu.
1. plata je oko 600-700 KM + topli obrok = 1000-1300 KM (ovo je odokativna procjena)
2. ne sjecam se kad je bio regres
3. ne dobivamo pare za mjesecni kupon (ja ga nisam dobio tako da mislim da ga ni ostali zaposleni nisu dobili)
4. ne dobivamo duple tople obroke kao sto je izjavio ministar
5. zdravstvena knjizica se ovjerava na nekoliko dana ali u vecini slucajeva se ne moze ovjerit
6. doprnosi nisu uplaceni od 2008. godine
7. u krugu firme je iskljucena struja
8. menza ima, isto i kao u vecini kantonalnih firmi(ja npr. ne mogu koristiti tu menzu jer radim van remize)
9. sto se tice viška radnika, mislim da ima ali kao sto je navedena cifra od 700 radnika
10. neuplacuju se subvencije za ucenike, studente, penzionere


onaj ko je unistio GRAS nek odgovara, radnici ga sigurno nisu doveli do ovoga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top