Ribery Najbolji igrac na svijetu!

Ribery Najbolji igrac na svijetu!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Eko

Član


Instrumenti dokazali: Ribery najbolji igrač svijeta!
Munchen, 28.11.2008., 12:16 | V.B.

Prema 'Opta - sport' sustavu mjerenja, 25-godišnji Francuz uvjerljivo nadmašuje Lionela Messija, Cristiana Ronalda, Kaku, Lamparda, Gerrarda, Van Der Vaarta i Ronaldinha, sve mahom razvikanije igrače od njega.


Nema sumnje da je najbolji Bayernov igrač Franck Ribery sjajan igrač, krilo, paker. Neki čak idu toliko daleko da ga stavljaju u istu rečenicu s njegovim kraljevstvom Zinedineom Zidaneom.

Prema istraživanjima od početka sezone i praćenju igara osam velikih svjetskih zvijezda Chelseaja, Milana, Liverpoola, Barcelone, Manchester Uniteda i Real Madrida, statistika je pokazala neke frapantne podatke.

Ribery po utakmici ima preko 100 dodira s loptom! 102 u prosjeku, Messi skoro upola manje 53, Lampard 59, Gerrard 39, Kaka 34, C. Ronaldo 63, Ronaldinho 48, Van der Vaart 64.



Sam sebi priredi čak 46 posto prilika, Messi 23 posto, Ronaldo 25 posto, Kaka samo 13 posto. I onda podatak koji je zaista raritet – čak 77 posto Riberyevih udaraca završi untar okvira gola. U tom segmentu su mu najbliži C. Ronaldo sa 63 posto, Lampard sa 59 posto i Messi sa 53 posto.
Cristiano Ronaldo (Foto: Reuters)
Što će na ovo reći 'prvi, drugi i treći nabolji igrač svijeta' Cristiano Ronaldo (Foto: Reuters)

Bayernova zvijezda može se hvaliti i onom 'jedino me faulom mogu zaustaviti' jer je i najviše faulirana od ostalih velikana. Gotovo pet puta u prosjeku po utakmici fauliraju Riberya, iza njega su Messi sa prosjekom od 3,6 faula po utakmici i C. Ronaldo sa ravno tri faula po utakmici.

U prilog Riberyu ide i činjenica da je kao i Cristiano Ronaldo nakon Eura završio na štakama jer je imao operaciju koljena. Ono što mu ne ide u prilog je Vedad Ibišević i njegova družina. Hoffenheim je bavarskom Hollywoodu i dalje trn u oku i gleda mu u leđa u bundesligaškoj koloni.

>> 'Ja sam prvi, drugi i treći najbolji igrač na svijetu'

U svakom slučaju, možda izbor najboljeg nogometaša svijeta o kojem se toliko priča u zadnje vrijeme završi velikim iznenađenjem. Možda je Riberyeva tajna u rozim kopačkama? A sprdali su se s njim…

vijest s www.dnevnik.hr
 
Član
e to i nije bas za ismijavanja... mozda ne znas sta se liku dogodilo... lik je prezivio stravican udes i onaj oziljak je posljedica toga. zivot mu je bio na koncu, tako da mislim da nije bas za podsmjehivanja...
isto tako je slucaj sa kakom. lik trebo u kolicima zavrsit, medjutim zahvaljujuci bogu lik ostade "normalan" i izraste u jednog od najboljih igraca. zato i jeste jedan od najvecih vjernika od fudbalera...


a sto se tice ribbery-a i nagrade za najboljeg igraca, cisto sumnjam. odnosno nemam sumnje da ce je dobit ronaldo. lik i jeste zasluzio u prosloj sezoni...
aBd slijedece god, vedo da je pokupi, ako nista bar zlatnu kopacku :lol:
 
Putovanja.ba
Administrator
Navijac sam Bayerna volio bi da dobije tu nagradu, momak suti i igra za razliku od ostalih.
 
Član
inace ne volim ufurane likove, ni u zivotu a pogotovo u sportu. c ronaldo jeste igracina al brate mili izjave su mu da bog sacuva. cuj on je i prvi i drugi i treci igrac svijeta. e hebi ga sad. meni je kaka 3 put bolji, al et...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top