restauracija alu felgi

restauracija alu felgi

pozdrav narode .. posle dosta razmisljanja i ponuda za zamjenu i potrage za nekim drugim felgama solidne cijene odlucio sam da zadrzim svoje postojece felge POSTERT 7,5 jota 16 cola ..
ovako su izgledale kad sam ih dobio ,, bilo je na jednoj ostecenja o ivicnjak pa sam to odnio covjeku da odradi i kakva je bila extra je odradjen posao
malo se vidi ostecenje na desnoj felgi mada je strasno u zivo bilo (sredjeno je i to )
CAM00640.jpg
CAM00644.jpg
e nakon razmisljanja kontam eto poliracu falc ostavicu srce netaknuto i tako ja felgu stavim na auto auto na dizalicu i skidaj plastifikaciju ,, rezultati ocajni .. i odnesem je na varenje ruba i ispravljanje i zadovoljan sam rezultatom(napomena ovo je ona ostecena sto je bila i nije polirana do kraja )10811798_965987686762920_1907009842_n.jpg
eh nako toga pokusao sam vodobrusnim brusiti srce da uklonim plastifikaciju al bez nekog rezultata i uspijem naci na forumu clanovi spominju ovo sredstvo CAM00695.jpg
e tu ne bi bilo posla da nije bilo zice za sudje :D .. naravno uz nekoliko nanosa i trljanja stizali smo do cistog aluminijuma (neki prajmer bio ne moze se tako lako skinuti CAM00691.jpg
gume nisam uspio skinuti do nanosenja ovog skidola nisam imao vremena ici kod vulkanizera ali svakako da idu sa felgi ..
Nakon skidanja slojeva i slojeva 2 sam doveo do cistog aluminijuma ,, tacnije do nanosenja filera,, ali prije filera moram da poliram ovaj falc a to cu kad napravim stroj da mi ne vrti na autu ,, skontao sam nesto od motora za ves masinu ,,
eh da cista felga izgleda ovako
CAM00697.jpg
Eh sad dok ja to budem polako polirao , iskreno mi se ne zuri imam cijelu zimu pred sobom ,, naravno da sto se tice boje ide siva ali razmisljao sam da uzmem sivu perlu sa crvenim kristalima da iz uglova gledanja malo daje crvenkast odsjaj jer mi je i auto crveno ,, i ovom prilikom bih zamolio vas svi koji znate neku finu boju s jakim sjajem
 
Član
menii nije lose ni crno srce i ubaciti malo kristala aa celjusti na autu crveno odradis...nego ova ostecenja cime si radi da nije alu kit jer ja trazim sebi alu kit malo da popravim svoje
 
menii nije lose ni crno srce i ubaciti malo kristala aa celjusti na autu crveno odradis...nego ova ostecenja cime si radi da nije alu kit jer ja trazim sebi alu kit malo da popravim svoje

nisam koristio alu kit vec sam je nosio na varenje ,tacnije dovarivanje ruba sto je falilo(bio ocesan od ivicnjak,, da sam koristio alu kit ne bih mogao falc polirati,, mislio sam crno srce ali ne znam jos racno,, a celjusti su crvene vec
 
Meni najbolje leze u nekoj tamnijoj sivoj sa kristalima, fino ce se vidjeti i celjusti.
ja sam razmisljao na savjet jednog forumasa ,, tacnije iskusnog velemajstora u ovom poslu Sukija pa mi je dao par uputa zbog cega i kako ne bojati srce u neku drugu boju osim sive ,, e sad meni je potrebna neka siva boja s kristalima ,, da mi je da vidim par uzoraka ,, da li je vec neko bojio pa da slike okaci
 
evo jos jedna felga djelimicno dovedena do neke gfaze tacnije uklanjanje ostecenja od ivicnjaka ,, ima jos par koraka sa brus papirima pa prelazim na vodene
CAM00717.jpg CAM00716.jpg
planirao sam neki stroj sebi napraviti da mi vrti felgu ali je motor od ves masine slab pa sam to nakacio na auto fino u 3 i ide to
CAM00718.jpg
 
e da za sve one koji imaju ,slobodnog vremena i koji namjeravaju raditi sebi felge ,, ja uistinu nemam bas slobodnog vremena ali iskoristim svaki trenutak ,, dugo je do sezone ljetnih guma ,,,
e sad sto se tice dosadasnjih troskova ovo je za one koji namjeravaju raditi sebi
1. Skidanje guma 5.00 km
2. popravka jedne felge 40.00 km
3 sredstvo za skidanje boje 1l 13.00 km
4.razne vrste papira (suhi i vodobrusni) 15.00 km
5. pasta purol 3.00 km
6. Živci e to se ne moze kupiti :D
-------------------------------------------------------------------------------- Ukupno do sada 76.oo km do farbanja

to je do farbanja posto farbanje ide za bolje i ljepse dane
 
Top