reparacija zadnjih kocionih celjusti

reparacija zadnjih kocionih celjusti

Član
ima li ko da preporuci koga da vrsi reparaciju kocionih celjusti(klijesta)
treba mi za golf 5, zadnja desna mi blokiraju ne puno, ali se grije disk...
i to samo kad povucem rucnu i spustim je... ne kod obicnog kocenja... mijenjao sam one oprugice i neko vrijeme je bilo ok sad opet pocelo da ne vraca do kraja... pa bi to dao reparirati i srediti
 
Član
preporucijem ferodo firmu.Za 30KM mi reparirali jedna kljesta, gumice, rastavili podmazali i sklopili...
same gumice u motorexu su bile preko 40KM.
 
Član
a jel vrse oni to na licu mjesta? mozes doci sa autom da oni to demontiraju, zamjene gumice ociste i vrate nazad?
 
Član
@marshall znaci oni su ok? jesi nosio kad kod njih?
druze kad sam vozao trojku kod njih sam nitovao lamelu,vjeruj drug da mi je exxtra bila...bas sam tada covjeka pitao kaze da se time bavi 20 godina...sve ce ti lijepo objasniti kako i sta...bar je meni tako u vezi lamele..imas i broj pa slobodno nazovi i raspitaj se ako ti je daleko dolaziti
 
Član
a jel skidaju na licu mjesta celjusti? da pravo tamo odem i zavrsim sve... da ne saljem po brzoj posti da se ne zajebavam bzv
 
Član
e ovako reparirao sam celjusti sve ok, sad krenem do grada i bzv u mjestu pritisnem kocnicu onako muski i pedala potone kao i obicno tipa 1-2cm i tako kako sam drzao nisam odmah pustio i podje da tone jos malo i zadrzi se taman na mozda pola pedale... to nikad prije nisam ni pokusavao(mislim da drzim duze jako stisnutu pedalu) pa ne znam da li je to normalno ili nije dobro ozraceno... misljenja?
 
Super Moderator
mozda dok sve to nalegne.. vidi dan dva kako ce biti, ako ne bude normalno onda otidji vidi sta je rec.. jesu ti oni skidali ili si nosio klijesta? koliko si platio? ja moram zadnja klijesta raditi pa do sad evo nisam znao gdje to mogu uraditi
 
Član
njima se mora nositi, 30 KM je reparacija kod njih... znas kako meni je kocnica extra ukopava se u mjestu... samo naglo kad pritisnem a stojim u leru onda podje da tone kao sto sam gore opisao... ali cini mi se da je to normalno nego nisam prije probavao to, a kocnica ista u voznji je ostala
 
Član
sad sam bio na tehnickom, kontrolisao kocnice, rade kao sat... imaju dobru silu kocenja i podjednako koce... tako da valjda je to normalno... hvala svima na komentarima
 
Top