reparacija turbo punjaca

reparacija turbo punjaca

Član
imam turbinu koja je samo pocela sasvim malo da pisti i to se desava kad idem uz stranu vecu i kad se pritisne u 3 brzini,inace vuce odlicno,gledao sam video kako lik reparira turbinu i vidim da tu nema puno mudrolije,naravno u slucaju kad je turbina samo pocela da rikava,nasao sam u Sloveniji jednu trgovinu koja prodaje dijelove za reparaciju turbina,svi dijelovi su Melett iz Engleske,pa ako je neko radio manju reparaciju turbine da mi kaze sta se mjenja sve kod takve.
 
Mani se corava posla. Od reparacije u DIY reziji nema nista..Kako balansirati dijelove koje treba, kako napraviti provjere na kraju..Postoje servisi za takav posao..Uzice zakon.
 
Član
neradi se ovdje o zamjeni "srca" vec piksne i gumice za koje netreba nikakav balans,leptiri nisu nigdje osteceni,znam ja za Uzice,ima i u Slov.jedna firma Beja koja se bavi s tim profesionalno,
 
@zovite_sivac: Zavisi od ostecenja turbo punjaca..Ja sam reparaciju platio 350 €, iako su mi predlagali da ne mjenjam sve vec samo neke komponente sto bi kostalo 200 €, medjutim ja sam trazio sve novo pa je izaslo 350 €..
 
amkos je napisao(la):
neradi se ovdje o zamjeni "srca" vec piksne i gumice za koje netreba nikakav balans,leptiri nisu nigdje osteceni,znam ja za Uzice,ima i u Slov.jedna firma Beja koja se bavi s tim profesionalno,


pa eto sve znas, sto onda pitas:icon_question:
 
Član
HFintegrale je napisao(la):
amkos je napisao(la):
neradi se ovdje o zamjeni "srca" vec piksne i gumice za koje netreba nikakav balans,leptiri nisu nigdje osteceni,znam ja za Uzice,ima i u Slov.jedna firma Beja koja se bavi s tim profesionalno,


pa eto sve znas, sto onda pitas:icon_question:

saznao sam na drugom forumu poslije otvaranja teme :D ,tako da moze ovdje katanac,i tako se sve svodi samo :"idi ovom,idi onom" plati koliko kazu a zamjenu bog zna sta i nakon par hiljada opet rikne
 
Ma to su price za malu djecu da rikne nakon par hiljada..Nije uzrok "crkavanja" turbo punjaca sam turbo punjac ima jos faktora koji uticu na vijek istog..Ali dobro, sve su to doktori, pa nema potrebe pricati..Ne bi ljudi dzaba davali garanciju da je to posao kurcu.
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Ma to su price za malu djecu da rikne nakon par hiljada..Nije uzrok "crkavanja" turbo punjaca sam turbo punjac ima jos faktora koji uticu na vijek istog..Ali dobro, sve su to doktori, pa nema potrebe pricati..Ne bi ljudi dzaba davali garanciju da je to posao kurcu.

ma procitao sam na dosta mjesta da su ljudi radili reparaciju po tim turbo-servisima pa su prije montiranja cistili komplet cijevi i intercooler pa opet ubrzo se desi isto,jel to do kvalitete dijelova ili sta to neznam,mada danas ima puno trziste turbina i dijelova iz kine,ja sam mislio zamjenuti gumice i piksnu,jer gledao sam ima sasvim malo lufta na usisnom leptiru ono treba se bas potrudiit da bi skontao da je luft,a taj balans se radi kad se mjenjaju leptiri,ono jes sigurnije dati strucnim bar radi garancije i to ali npr.ustanove da su gumice i piksna samo otisle i to naplate 200 e a uopste nerade test,a ta piksna i 2 gumice sigurno nisu ni 100e,
 
Top