Reparacija servo-pumpe golf I,II,III...

Reparacija servo-pumpe golf I,II,III...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
trebao si onaj radapciger za fiatov zadnji trap slikati.... hahaha e ono smo izveli da valja. ja sam prezadovoljan
 

IGY

Član
znaci mozes i meni nesto slicno napraviti :)
znas da ono tesko motam ko da nije servo :icon_biggrin:
 

IGY

Član
ma kod mene je golf II III za dijelove, tako da je to isti klinac,
cak mi je sadasnji mjenjac od dvice 1.6 kazu jaci je pa cemo vidjet...
 
emirEX_sa je napisao(la):
trebao si onaj radapciger za fiatov zadnji trap slikati.... hahaha e ono smo izveli da valja. ja sam prezadovoljan

ma yok ba,ono je home made :D bitno je da se posao obavi da valja,resursi ljudstvo...sve je to potrosni materijal :lol: drago mi je da si zadovoljan
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
trebao si onaj radapciger za fiatov zadnji trap slikati.... hahaha e ono smo izveli da valja. ja sam prezadovoljan

ma yok ba,ono je home made :D bitno je da se posao obavi da valja,resursi ljudstvo...sve je to potrosni materijal :lol: drago mi je da si zadovoljan

ja prezadovoljan. moramo jos prednji fino pregledati ono detaljno (znas da sad sve osluskujem)
 
IGY je napisao(la):
ma kod mene je golf II III za dijelove, tako da je to isti klinac,
cak mi je sadasnji mjenjac od dvice 1.6 kazu jaci je pa cemo vidjet...

na tvoje auto (kao na jos dosta modela) se moze montirati servo pumpa od G I,II i III samo je remenica drugacija (razlika u remenu ''klinasti'' ili ''mikro-remen'') i ona mala sjajna dovodna cijav (za ulje,razliciti su polozaji,ali da se zaokrenuti u stranu,kako ti odgovara

IGY je napisao(la):
znaci mozes i meni nesto slicno napraviti :)
znas da ono tesko motam ko da nije servo :icon_biggrin:

ok drug,kao sto sam vec rekao,ima i drugih faktora slabog pritiska ulja koje dolazi u letvu volana (losa crijeva,presavijeno crijevo...) kad budes htjeo svrati pa cemo vidjeti sta se moze uraditi
 
Drug da te pitam skoro sam na svog keca ugradio servo volan, i desilo mi se to da na pumpi malo curi ulja kod dijela gdje je remenica.Pumpa je ista kao tvoja i da te pitam da li se moze zamjeniti samo semering i kako mogu skinuti onaj trouglasti dio na koji se nabaci remenica,da li se mora grijati?Pusta ulja u toku sedmice mozda pola deca,nema lufta u lezaju i ne bruji.Pa ako mi mozes odgovoriti???
 
mirsadgolf je napisao(la):
Drug da te pitam skoro sam na svog keca ugradio servo volan, i desilo mi se to da na pumpi malo curi ulja kod dijela gdje je remenica.Pumpa je ista kao tvoja i da te pitam da li se moze zamjeniti samo semering i kako mogu skinuti onaj trouglasti dio na koji se nabaci remenica,da li se mora grijati?Pusta ulja u toku sedmice mozda pola deca,nema lufta u lezaju i ne bruji.Pa ako mi mozes odgovoriti???
onaj dio gdje ide remenica se nemora grijati,skida se izbijanjem,i imas tih semeringa u prodaji ,nisu skupi,kad vec imas na umu da mjenjas semernig,kupi i lezaj pa zamjeni,nije skup,mar KMova
 
Nelle_G je napisao(la):
Super ispalo, svaka cast ... jos reparacije letvi volana da radis:D:D

to je malo nezahvalan posao,prije svega nema kvalitetnih semeringa i ostalih djelova potrebnih za reparaciju iste,tako da se neisplati raditi,tj. gubi se vrijeme i novac na reklamacijama :D a dok se nabave odlicni djelovi za reparaciju,isplatnije je na otpadu kupiti polovnu,u dobrom stanju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top