Reparacija cilindara vezanih za kvačilo

Reparacija cilindara vezanih za kvačilo

Član
Potreban je savjet gdje se u Sarajevu ili okolici može otići na reparaciju cilindara vezanih za kvačilo na SAAB-u. Imaju dva, a jedan od njih dođe na samoj papučici kvačila. Potrebno je zamjeniti crijeva, gumene dihtunge i ostale sitnice... Može li to uraditi svaki bolje opremljen servis automobila?

Ovaj cilindar iza papučice kvačila ovako izgleda...
PNC110.png
 
Član
Druze mozes sam reparirati taj cilindar, rastavis ga i izvadis gumice i odes do auto dijelova i stavis im na sto i kazes nadji mi ovakve gumice. Nek trazi :) od nekog auta ce pasati jer su to vecinom standard gumice i onda vodeni 1000 smirgl i benzina i ispoliras malo iznutra, onda namazes unutra cilindar uljem i stavis na gumice ulja i sve to fino zapakujes i to ti je to ;) to ti stvarno nije tesko i dosta je prosto reparirati :)
 
Član
Ništa šmirglati, samo ako je baš prljavo i ne da se očistiti. To je tolerisana rupa i to se ne radi tako. Samo ako negdje ima nekih čestica da neće da se skinu i neke prljavštine, onda malo očistiti, mada bi to trebalo sve benzinom ili nekim sredstvom za čišćenje da se očisti.
 
Član
s zasto ne proletiti vodenim 1000 smirglom???? ne mislim ja da drlja smirglom nego da ocisti kao ima sitne korozije, jer najcesce gubica pukne ubog korozije u cilindru sto poredere gumicu ;)
Gumica ti ide na konus sve i jedna unutar cinindara tako da joj smirglom vodemin i benzinom apsolutno ne mozes nista ;) ja sam ih reparirao do sada kisu boziju od kocionih glavnih cilindara, celjusti i sve i jedan sam tako radio ako ima hrdje i necistoca koje se ne mogu oprati i nikad reklamacije nije bilo ;)
 
Član
s zasto ne proletiti vodenim 1000 smirglom???? ne mislim ja da drlja smirglom nego da ocisti kao ima sitne korozije, jer najcesce gubica pukne ubog korozije u cilindru sto poredere gumicu ;)
Gumica ti ide na konus sve i jedna unutar cinindara tako da joj smirglom vodemin i benzinom apsolutno ne mozes nista ;) ja sam ih reparirao do sada kisu boziju od kocionih glavnih cilindara, celjusti i sve i jedan sam tako radio ako ima hrdje i necistoca koje se ne mogu oprati i nikad reklamacije nije bilo ;)
To u redu malo, ali samo da ne pretjera.
Čemu uzimati novi ako je i ovaj dobar i reparacija je smijurija ako su samo gumice?
 
Član
Imaju dva ovakva cilindra, jedan je ispod papučice kvačila, a drugi blizu mjenjača negdje. Nikada nije rađena reparacija, a papučica kvačila je pomalo tvrda. Nedavno je stavljen novi set kvačila pa su mi rekli da je ovo potrebno reparirati, da to ide sve kako treba jer ih niko ne mijenja za životnog vijeka, a trebaju... auto ima više od 20 god. :)
 
Član
Repariraj sam, skini sam, kad počneš rastavljati, počećeš i kopčati kako, šta, ako već ne znaš.
 
Član
Nemam vremena da ih prvo skidam sa auta pa onda repariram, radije bi dao nekome da ovo završi jer su cijene reparacije jeftine za ovakve stvarčice. Zato me i interesuje gdje u Sarajevu odnosno njegovoj okolini ima fin hidraulik servis.
 
Član
Druze kakve veze ima tvrdo kvacilo sa reparacijom cilindra? Ja sam kontao da je tebi propalo kvacilo pa da nemas kvacila, a tebi dok god imas kvacilo cilindri su ispravni znaci da rade svoje gumice. Gumica kad pukne pored nje prodje ulje koju ona treba da gura, ulje se naravno ne moze sabiti, i tada iz cilinda izlazi sipka koja gura druk lezaj koji pritisce korpu. Tebi ako je tvrdo kvacilo to ti je do seta kvacila tacnije do korpe jer je korpa losa (nema veze sto je nova) inace LUK-ova kvacila su dosta dosta tvrda a ako je lukovo kvacilo zbog toga ti je tvrdo kvacilo.

Kod mene su isto kao i kod tebe hirdaulicko kvacilo sa dva cilindra i stari su 30 godina ;) nisu mijenjani niti reparirani ;)
Ja cu ti samo reci da ces bezveze reparirati cilindre jer nije do njih dok god mozes stisnuti normalno papucicu i da ona odvoji, i dok god je normalno da ne propadne i da ne moras drukati (stisniti par puta pedalu) da odvoji korpa, to je sve po meni ok ;)
 
Član
Druze kakve veze ima tvrdo kvacilo sa reparacijom cilindra? Ja sam kontao da je tebi propalo kvacilo pa da nemas kvacila, a tebi dok god imas kvacilo cilindri su ispravni znaci da rade svoje gumice. Gumica kad pukne pored nje prodje ulje koju ona treba da gura, ulje se naravno ne moze sabiti, i tada iz cilinda izlazi sipka koja gura druk lezaj koji pritisce korpu. Tebi ako je tvrdo kvacilo to ti je do seta kvacila tacnije do korpe jer je korpa losa (nema veze sto je nova) inace LUK-ova kvacila su dosta dosta tvrda a ako je lukovo kvacilo zbog toga ti je tvrdo kvacilo.

Kod mene su isto kao i kod tebe hirdaulicko kvacilo sa dva cilindra i stari su 30 godina ;) nisu mijenjani niti reparirani ;)
Ja cu ti samo reci da ces bezveze reparirati cilindre jer nije do njih dok god mozes stisnuti normalno papucicu i da ona odvoji, i dok god je normalno da ne propadne i da ne moras drukati (stisniti par puta pedalu) da odvoji korpa, to je sve po meni ok ;)
Hvala na savjetima... ništa onda vozit ću na ovom što jeste! :)
 
Top