Renault LAGUNA 2 1,9 dci .. Utisci, preporuke!

Renault LAGUNA 2 1,9 dci .. Utisci, preporuke!

Pozdrav, imam dva auta koja sam sredio za prodaju... Planiram kupiti jedno, razmisljam da to bude laguna karavan? Sta vi mislite o tome i kakvi su dojmovi ljudi koji ih posjeduju? Hvala! :cool:
 
Hmmmm moja preporuka.. ne!... nisu se nesto pokazale..ako vec uzimas francuza.. uzmi peugeota!
A i zavisi do koliko KM mozes izdvojit ? :S :D
 
Član
viktorpetr je napisao(la):
Pozdrav, imam dva auta koja sam sredio za prodaju... Planiram kupiti jedno, razmisljam da to bude laguna karavan? Sta vi mislite o tome i kakvi su dojmovi ljudi koji ih posjeduju? Hvala! :cool:

vece,auto ti je dobar izbor,imam je 4 god.sa full opremom.nikad nista nije odlazilo,osim dva puta podizač lijevog stakla.i to se rjesilo..samo nepomisljaj na motor 2,2 to je promasaj u svakom pogledu.pozz iz Mostara

sandy_mo je napisao(la):
viktorpetr je napisao(la):
Pozdrav, imam dva auta koja sam sredio za prodaju... Planiram kupiti jedno, razmisljam da to bude laguna karavan? Sta vi mislite o tome i kakvi su dojmovi ljudi koji ih posjeduju? Hvala! :cool:

vece,auto ti je dobar izbor,imam je 4 god.sa full opremom.nikad nista nije odlazilo,osim dva puta podizač lijevog stakla.i to se rjesilo..samo nepomisljaj na motor 2,2 to je promasaj u svakom pogledu.pozz iz Mostara

http://www.pik.ba/artikal/1978824/renault-laguna-1-9-dci-120ks-6-brzina-full-sport-dinamiq-grandtour/
 
Član
ti 1.9 dci su dobri motori u odnosu na one 1.5,bar sam tako cuo od majstora,a to auto je malo poskupo za odrzavat sto vjerovatno znas i sam, e sad dosta utice i to u kakvom stanju auto kupis, mozes uzet da budes prezadovoljan a mozes potrefit da ti se sve renoi ogade,da ti dodje muka kad ga vidis na putu

ti 1.9 dci su dobri motori u odnosu na one 1.5,bar sam tako cuo od majstora,a to auto je malo poskupo za odrzavat sto vjerovatno znas i sam, e sad dosta utice i to u kakvom stanju auto kupis, mozes uzet da budes prezadovoljan a mozes potrefit da ti se sve renoi ogade,da ti dodje muka kad ga vidis na putu
 
Član
ja kad sam trazio auto gledao sam par laguna i umal da kupim jednu, imala je opreme kilometar, ja se izgubio ko fata u mercatoru, al sam mi momak rece dobro je auto ja sam imo dvije samo sam turbine moro mjenjat nista drugo ;)) doduse jest on imucan, al ja nisam..
I rodjak isto ima 1.9dci ili kako vec, turbo na reparaciju nosio..
al bolje ti je od nekog iz prve ruke saznat, sta i kako..
 
Član
drug moj kupio tako lagunu karavana i krenemo mi u travnik i na pola puta rokne turbo, morao mijenjati turbinu, radio je neki lik iz kaknja, ne sjecam se kako se zove ali ispade vrsni majstor, jer je od tada ista ta laguna presla puno kilometara bez kvarova. rodjak jedan pocetkom ove godine kupio sebi isto karavana, 1.9dci, 6 brzina, cini mi se 120ks, nisam siguran, bruka opreme, dovukao je sam iz slovenije, nasao na netu i otisao po nju. slusa ga odlicno sto se tice motora i tih stvari, samo ga cesto zeza kartica, cesto nece da ucita karticu, ne moze upalit i te gluposti, mislim da je sad mijenjao tu neku elektroniku i chip za karticu, ali to ne znam tacno jer sam slusao na jedno uho kad je pricao
treci slusaj, od cure dajdza ima 1.9 dci lagunu, doduse nije karavanka, ali ono sto hocu da kazem jeste da njegova kcerka vozi taj auto, on je u njemackoj i ona taljiga tu lagunu ovdje, ona ne zna ni gdje je kazaljka od temperature, a kamoli da provjeri ulje il nesto slicno,i taj auto je bukvalo pali vozi, nikad ni jednog jedinog kvara, osim nesto na tabli, nije pokazivala koliko ide km/h
eto koliko god ljudi govorili ne valjaju ta auta ja licno ih vidjam mnogo na cesti, i rekao bih da se ne treba povodit za drugima. auto majstoru, pregledati ove neke najcesce mane i to je to. auto ko auto, kvari se svako, neko manje neko vise;)
 
Član
Na 1.9 dci na neki 150hiljada treba uraditi reparaciju turbine,na 200 ode,ako imaš sreće pa primjetiš na vrijeme da struže i sl. ko što je moj kolega imaš šanse da je reprariaš ;)
 
Član
Nema mane ovaj auto, bukvalno vrhunski mozda i najbolji odnos ulozeno - dobijeno. Samo nadji ocuvan primerak i to je to, drugar ima neku sto je presla bas puno kilometara bez ikakvog odrzavanja, bukvalno je ubijena ali se i dalje neda, cak ni turbina nije radjena, jednom je skidana i nesto ciscena.
 
Top