Renault Clio Sport - savjet

Renault Clio Sport - savjet

Član
Pozdrav svima raja! Sve što imate reći o ovoj maloj jurilici, bilo iz ličnog iskustva ili znate nekog ko vozi ovo auto, dobro će doći ;)

Dakle, radi se o Renault Clio Sport, 2004 god - 2.0 benzin, 166 ks. Odrzavanje, potrošnja, motor, mehanika, potencijal za tuning, dakle sve me interesuje, ne štedite :D

Živili :smajli14:
 
Član
Tog godišta je bila verzija od 182 konja. Odličan mali sportaš, motor odličan, držanje ceste...Nema nekih posebnih mana. Jedna od najboljih malih jurilica ikada napravljenih.

Ako nisi baš zapeo za clio, za mnogo manje novaca, jeftinije održavanje i uz manju potrošnju uz istu količinu zabave možeš kupiti npr. 106 gti/saxo vts :D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Tog godišta je bila verzija od 182 konja. Odličan mali sportaš, motor odličan, držanje ceste...Nema nekih posebnih mana. Jedna od najboljih malih jurilica ikada napravljenih.

Ako nisi baš zapeo za clio, za mnogo manje novaca, jeftinije održavanje i uz manju potrošnju uz istu količinu zabave možeš kupiti npr. 106 gti/saxo vts :D


Hmmm dobro si primjetio za snagu motora i u pravu si, 166 ks je imao model 2002-2003. A nije da sam zapeo za Clia, već postoji neki potencijalni deal za to auto, pa evo skupljam sve informacije :)

Hvala ti puno na komentaru.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Tog godišta je bila verzija od 182 konja. Odličan mali sportaš, motor odličan, držanje ceste...Nema nekih posebnih mana. Jedna od najboljih malih jurilica ikada napravljenih.

Ako nisi baš zapeo za clio, za mnogo manje novaca, jeftinije održavanje i uz manju potrošnju uz istu količinu zabave možeš kupiti npr. 106 gti/saxo vts :D

Potpis;)
 
mirso je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Tog godišta je bila verzija od 182 konja. Odličan mali sportaš, motor odličan, držanje ceste...Nema nekih posebnih mana. Jedna od najboljih malih jurilica ikada napravljenih.

Ako nisi baš zapeo za clio, za mnogo manje novaca, jeftinije održavanje i uz manju potrošnju uz istu količinu zabave možeš kupiti npr. 106 gti/saxo vts :D


Hmmm dobro si primjetio za snagu motora i u pravu si, 166 ks je imao model 2002-2003. A nije da sam zapeo za Clia, već postoji neki potencijalni deal za to auto, pa evo skupljam sve informacije :)

Hvala ti puno na komentaru.

nemas clia RS sa 166 konja, clio 2 ph1 je imao 174 konja a clio2 ph2 182 konja :123:
 
Član
renault_fan je napisao(la):
nemas clia RS sa 166 konja, clio 2 ph1 je imao 174 konja a clio2 ph2 182 konja :123:

Jasno, zabuna u prepisku oglasa, radi se o verziji 182 KS.

Zna li neko potrošnju, troškove održavanja i sl?
 
mirso je napisao(la):
renault_fan je napisao(la):
nemas clia RS sa 166 konja, clio 2 ph1 je imao 174 konja a clio2 ph2 182 konja :123:

Jasno, zabuna u prepisku oglasa, radi se o verziji 182 KS.

Zna li neko potrošnju, troškove održavanja i sl?

trebao sam mijenjati za jednog prosle godine pa sam se i raspitivao dosta o istim...da trosi TROSI...ali naravno sta zelis to i dobijes,autic koji trosi ali daje extra rezultat...prava jurilica
potrosnja ti moze ici od 7-8 otvorene pa do 12-14 gradske
ako ces cepati uzme on i vise
 
Legend
Dosta gluposti ja procitah gore, bez uvrede
Prvo 182 je bila samo cup verzija.. jako rijedak model , ima jedan u sarajevu, (plavi) mislim da je jedini u bih (cup)
Eh sto se tice sad ostalog, iz iskustva cu ti dosta toga reci jer dva jako dobra jarana imaju (ph1 i ph2, ph2 je doduse prodat prije par dana)
Auto, pod uslovom da je ispravan naravno ide ko poplava, i ove price vts, 106 gti, ti se auti ne mogu poredit sa sportom da se odmah razumijemo..
Sto se odrzavanja tice, takodje, nista strasno, auto jako jednostavno napravljen, nema nekih mana na trapovima i slicno, jedino sto moras pazit je mjenjac, lomljivi su poprilicno, nosaci motora hoce otic ak ga bas agresivno vozis, al nisu ni skupi niti komplikovani za zamjenit..
Varijabila remenica je potrosni dio, dodju dvije cini mi se oko 700km u setu kad se mjenja, to ti je recimo cca 80tak k i zamjena.. uz zupcasti ih mjenjas pravo, po potrebi opet kazem..

Sve u svemu, ne volim francuze ali me taj auto odusevio ..
 
Član
Noke, bio je u Mostaru na SR-u crne boje, imo sam i sliku (mislim da je to bilo 2010 ili 2009 godine ne sjećam se tačno).. uglavno auto je išlo ko metak ;) A Zelin 106 ide pošteno, gledo sam u nas kako je isti model uzo 4motion passata b5, onaj 2.8 šestak.. oba su remapirana od strane Hitech-a.. Što je respektabilno za 1.6 motor...
 
Legend
Taj crni sto je bio na raceu je vozio GURU iz mostara, mislim da na istog mislimo, ph2 je bio ako se dobro sjecam..
Ne podcjenjujem tog 1.6, ali tvrdim da se ne mogu poredit :)
 
Top