RENAULT 21 DIESEL 2.1 TURBO INTERCOOLER

RENAULT 21 DIESEL 2.1 TURBO INTERCOOLER

Član
U renault familiju stigao jos jedan clan kosto naslov glasi RENAULT 21 DIESEL 2.1 TURBO INTERCOOLER .
Pored renaulta 21 1,7 benz kojeg nisam jos ni prestavio ovo mi je drugo vozilo .
Na dieselu se ima poprilicno raditi ali duga je i zima heheh .
Auto je prva liga sto se tice udobnosti a i oce povuci







 
Član
ovaj sivi je nekada bio u voznom stanju ali sada je hmm duga prica ....
Glavna rijec se vodi oko zlatnoga sada
prvo sto sam uradio jeste prebacio sve djelove limarije sa sivog na zlatnog koji su bili losi na zlatnom .
Trenutni planovi su ;
-sledeci mjesec ide limaru novi unutarnji i vanjski pragovi i sve ostale stvari da se pokrpe XD
-kupljen org polovan intercooler i filter zraka gljiva tamo neka lijeva marka uglavnom nije s pijace

TREBAO BIH hladnjak veliki i mali ,vodenu pumpu ,termo prekidac i termostat , remenje sve koje je potrebno za servis, filter ulja filter goriva , disk plocice , crijeva prednjih čeljusti itd itd...
gdje sve ovo najbolje da kupim ....???? pomoc
 
Administrator
to je ono o cemu si mi pricao... hajd dovedi ga sto prije u sto bolje stanje;) sretno sa planovima;)
 
Član
ma da to je to ma bit ce on dobar nezuri mi se nikako ovaj put polako ali kako treba , sa srebrenim benzincom sam zurio i propade XD
uglavnom biti ce do ljeta ofarban i sve po ps-u


evo i motora
fotografija0041m.jpg

By elvir__t at 2011-11-20
ic i filter
fotografija0040.jpg

By elvir__t at 2011-11-20
 
Član
danas bio kod FRANCUZA u miladijama ima skoro sve osim hladnjaka velikog i malog i mozda ima vodenu pumpu , zvao grabovickica kaze mora pogledati ili naruciti ako nebude imao u zalihama , gdje bi jos mogao pogledati taj hladnjak veliki i mali i vodenu pumpu.
 
Član
Samo polako i temeljno u sredjivanju i bice to super auto! Bas su udobni, a ortak je imao 2.0 16v i bio je i jako brz;)
 
Član
nezuri mi se nikako polako sto ti kazes skupljam dijelove po malo koliko mi finansije za sada dopustaju .
prije ljeta ga necu farbati to je sigurno , ocu da je mehanicki spreman pa onda tek ide izgled , zato i mjenjam cijeli rashladni sistem jer su jako osjetljivi po tom pitanju.
 
@ELVIR__T: Grabovickica zaobidji u sirokom luku. To sto ti treba ce te kostati koliko i jos jedan auto da kupis..Pogledaj u Velasu (nadji na googleu broj pa nazaovi Sarajevo) imaju hladnjak 101 % ..Ako ne bude onda zovi Grka u Sarajevo..Hladnjak nije ispod 350 KM sigurno.
 
Član
auuu pa to je bass mnogo para a dali bi smio od drugoga vozila staviti hladnjak otprilike iste velicine kao sto je ovaj
http://www.pik.ba/artikal/1099278/hladnjak-za-golf-2-td/
jer 350 km za hladnjak stvarno mnogo

kod mene je isti hladnjak kao i sto je ovaj prikazan na piku samo sto je termoprekidac kod mene na desnoj gdje su i prikljuci
 
Znaci opet 21-ca :) to su bas dobri motori u njima...
a pod br.1- je li hladnjak puno propisao ili sta je vec u pitanju,ja sam za svog trazio hladnjak (nisam nasao) na kraju nasuo prah za zaptivanje i uspjesno rjesen problem.
br2.-poslusaj rokija i nazovi Velas B.L.
br3.-sretno s daljnjim radovima lakiranjem i slicno,sad vidim da je u tebe phase I 21-ce i ne bi mu stajao bas bad look kao sto si rekao da ces radit heh

pozz
 
Pa mozes staviti drugi hladnjak ako je iste zapremine (moze i vece) bitno je da nije manja zapremina, jer bi onda imao problema..Ukoliko nema puno petljanja sa crijevima, nadji jeftinije rjesenje (tipa taj hladnjak) i nasarafi i vozi..
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Pa mozes staviti drugi hladnjak ako je iste zapremine (moze i vece) bitno je da nije manja zapremina, jer bi onda imao problema..Ukoliko nema puno petljanja sa crijevima, nadji jeftinije rjesenje (tipa taj hladnjak) i nasarafi i vozi..
nema znaci veze jedina razlika je sto je na ovome sto sam ja nasao sto je termo prekidac na desnoj strani i to je to .


@Renault_fan; ma i ja sam skontao za taj bad look nebih mu stojao al otom potom dok se dode do tih detalja
 
Uzmes termoprekidac koji pali ventilator nesto ranije (jer se moze desiti da je koji stepen hladnija voda u tom dijelu hladnjaka) i biti ce sasvim OK..
 
Član
joj dobar ti je motor u 21-ci malo joj sredi limariju, felgice i malo detalja i to je to . . .
ewo nazovi pa pitaj ovoga tipa sto drzi radnju dijelovi samo za francuska vozila . . .
035/264-086 tip je dole u ulazu u tz . . .
pozzzz . . . :icon_smile:
 
Top