Registracija auta

Registracija auta

Član
Što se tiče ovog novog zakona, mislim da nije obavezujući, nego im daje ovu mogućnost da nas deru. Jer nedavno je poznanik registrovao motor, prvi put, mislim da je Triglav, i dali su mu 50% i na sebe kao preuzeli rizik. Valjda to ne bi smjeli da je obavezno po zakonu.
 
Koliko sam ja cuo...samo onaj ko prvi put registruje auto na sebe placa 400KM vise odnosno puna cijena....
Mada i a osig.drustava koji pokusavaju na sve nacine uzeti novac od koga moze ..
Primjer...
Amidza kupio odnosno uvezao auto za sina u pitanju merc.c220 2011 godiste i u jednom osig.su mu rekli da placa 1200 reg kao prvi put auto reg u bosni.nisu bile vazne cinjenice da covjek ima jos 2 auta na sebi u tom trenutku vec oni samo hoce novac i
Tako on ode u dr osiguranje i plati oko 800 prva reg i gotovo sve za 3-4 dana....
Znaci dobro paziti treba i ne vjerovati sta sve kazu ovi u osiguranjima....
 
Član
Koliko sam ja cuo...samo onaj ko prvi put registruje auto na sebe placa 400KM vise odnosno puna cijena....
Mada i a osig.drustava koji pokusavaju na sve nacine uzeti novac od koga moze ..
Primjer...
Amidza kupio odnosno uvezao auto za sina u pitanju merc.c220 2011 godiste i u jednom osig.su mu rekli da placa 1200 reg kao prvi put auto reg u bosni.nisu bile vazne cinjenice da covjek ima jos 2 auta na sebi u tom trenutku vec oni samo hoce novac i
Tako on ode u dr osiguranje i plati oko 800 prva reg i gotovo sve za 3-4 dana....
Znaci dobro paziti treba i ne vjerovati sta sve kazu ovi u osiguranjima....
nema veze sto ima dva auta na sebi, samo za jedno ima bonus
u kojem je registrovao?
 
Član
nema veze sto ima dva auta na sebi, samo za jedno ima bonus
u kojem je registrovao?

Kako kad su kod mene dva auta i reg oba i oba imaju bonus a auta na burazu oba... I motor cak reg prije 20 danq i on ima bonus a sve ba njemu...
Sva auta koja su vec registrovana i imaju 50% ce i dalje imati 50% ukoliko nisi imao udes u zadnjih 3 godine. Ali ja ne kontam kakav im je to zakon kad recimo covjek ima na sebi 10 auta i svi imaju 50% i taj covjek ima udes sa jednim autom i automatski na svih 10 auta ide polica 35% gore. Ja onima u osiguranju govorim jeste vi normalni, i dam im primjer, kakve veze ima recimo audi sa drugim udarenim stojadinom, stojadin je imao udes i na tom autu ide polica gore a audi nije imao udes i sto bi njemu isla polica gore? Pa mi gledamo vlasnik ko je, pa reko malo se bolje raspitajte, i kad su pogledali peolistali pa malo mozgom zakljucili da ta dva auta nemaju veze jedan sa drugim iako je isti vlasnik... Pa nigdje u svijetu to nema, nego auto koje je udes imalo njegova polica ide gore a ne i auta koja nemaju veze s njim... Nemaju oni pojma sta rade njima je bitno samo traziti dlaku u jajetu i reci evo ga nasli smo nesto sad ti je skuplje! Daj pareee! Budale... Opet sirotinja placa a guzonje i kriminalci koliko god udesa imali i bili krivi ce platiti 50% jer ipak drzqvu ne vode ljudi nego...
 
Super Moderator
ovo je stvarno sranje sad. ja za alfu 156 prvu registraciju platio oko 1000, kao kad je tek uvezeno auto i prva reg nema bonus
 
BHT Ovisnik
Nemas na jedno bonus,mi ih na sebi imamo 5 i bonus na svako. Fazon je koliko si auta imao na sebi do stupanja zakona toliko mozes i dalje. Ja prodao pezoa,skinuo ga,regao pezoa s bonusom. Prodao dzipa,akinuo ga,drugog isto reg s bonusom. I sve tako u krug,a da kupim jos jedno,a drugo ne skinem onda na njega nema bonusa.
Da je bar kao vani,jedne tablice na sva auta :D
 
Član
mislio sam na to da ako imas jedno auto, prebacis drugo nakon 1.5. i nemas bonusa na njemu... tako isto za svako sljedece :)
do mene je, tek ustao kad sam pisao :D
 
E jebes ga sad...nisam ni znao za ovaj zakon jer sam registrovo par dana nakon sto je zakon stupio na snagu...a meni bilo hitno pa sam otisao u agenciju za posredovanje u registraciji....i bilo mi sve gotovo kroz 24h.
 
Član
Ako ti za iducu godinu ne skinu na 50% bonusa, provjeri u Brcko-gas koliko je, ja registrovao prvi put sa 50%...ako ne uvedu taj zakon i za Disktrikt do tada
 
Član
Samo se pazite sa tim popustima od 50%, problem se dešava kasnije ako ti je na polici osiguranja upisano 50% za prvu registraciju i sljedeće godine promijeniš osiguranje možeš imati problema jer ti to drugo osiguranje ne može dati 50%, prema zakonu mora da ti da policu na 95%. Šta će se dešavat u tim slučajevima, ostaje da vidimo.
 
Top