Razlika auta, američko-europsko tržište

Razlika auta, američko-europsko tržište

Član
Zanima me dal ima razlike između vozila koja su rađena za USA tržišta i za EU tržište. Znam da ima razlike spolja, i tabla je u miljama, al me zanima imal razlike u ovijesu, motoru i ostalim dijelovima, dal ću moć održavat auto kod nas bez problema.Konkretno me zanima Mercedes, a i auta uopšte kakve su razlike, ako ih ima :D
 
Super Moderator
moci ces odrzavati bez problema, slobodno kupuj. moja dosadasnja iskustva sa US autima su bolja nego sa EU autima. uglavnom imaju vise opreme i jako kvalitetnu zavrsnu obradu. meni licno su ljepsi njihovi farovi i zmigavci i branici al to je stvar ukusa
sto se tice motora u 99% su isti, ima neke razlike u snazi zavisno od motora do motora, al sto se tice odrzavanja sve je isto
 
Član
ja sam imao problem sa odabirom boje za ML 350 američko tržište, a ostali dijelovi vjerujem da su isti
 
Legend
Kod nekih modela problem su malo sijalice, pogotovo oko zmigavaca (naprijed i nazad) i pozicija, deasvalo se par puta da se moralo prepravljat, tako da obrati paznju na to, jesu li klasicne dvopolne ili neke americke zajebane :D

Ostalo ti je vecinu roman rekao :)
 
Član
Večina terena, BMW, Mercedes se radi u USA. Jedina hebada zna bit sa Sijalicama u sličnim glupostima ali ništa nerješivo.
 
Super Moderator
Sa sijalicama uglavnom mozes imati problem ako taj auto ima far za sijalicu tipa H4, tj jedna sijalica za dugo i za kratko, onda oni stavljaju neke svoj modele sijalica sa drugacijim dzekovima i drugog oblika koje znaju praviti malo probleme i slabo svijetle. Nije vise ni to neki problem ima ih kupiti al su uglavnom lose kvalitete ove sto se odvje kupe i cesto prave neki spoj na instalaciji pa ne svijetli kako treba
Auta koja i kod nas koriste recimo H7 kratko H1 dugo su uglavnom ista, zna se desit samo da su im i kratko i dugo H7 i to je ta razlika a tih sijalica ima na svakom koraku
 
Član
OK hvala vam ljudi, više me brinulo i interesovalo za ove krupnije i ozbiljnije dijelove, al ću možda u subotu otić da vidim auto pa ću pogledat ako budem znao doć do sijalice :D
 
Član
Da daaa dobro se raspitaj oko homologacije, jer ako auto sada prvi put ulazi u BiH i hoces ga registrovati, od nedavno americka vozila prije nego sto carine i ostalo treba stoplampe zamijeniti evropskim jer sa americkim (crveni zmigavci) ne moze se vise uvesti auto, prvo se one zamijene i tek poslije toga moze, zato dobro provjeri sta treba i kako i naravno eko norme obavezno provjeri koje auto ima jer ja koliko znam u americi nisu toliko strogi koliko su u EU...
 
Član
Radi se o E320 benzin, motor je isti kao i za EU i snaga je ista, i unutra je sve isto osim table koja je u miljama, pa predpostavljam da će i bord potrošnju pokazivat po galonu, i ostale stvari što bi mene nerviralo :D dal se to može prepakovat na naš sistem? A auto je uveženo u bosnu davno, ima i ugrađen sequent plin bez čega ja o tom autu ne bi razmišljo uopšte :D il bi kupio i odma na ugradnju. I štopke su iste, čak bi reko da su kod avantgarda u EU i tamnije al hajd nejse, jedinu razliku koju ja vidim na njemu, jes onaj bočni "žmigavac", zadnja mala tablica i sat u miljama :)
 
Super Moderator
w210 ili w211? na w211 mozes sve te stvari tipa potrosnje, sata, sam uraditi preko BC-a, a na w210 ne znam moze li preko BC-a, ali ako ne, onda moze dijagnostikom
 
Tih Sijalica ima nabaviti sad i kod nas, džek s tri pina po sijalici, ja sam svojevremeno htio uzeti Boru 1.8T ameikanac, i ima razlike u dosta toga, ali je bila strašno opremljena, model s 180KS awp oznaka motora. Dijelovi mnogo bolje urađeni i to mi je niz mehaničara potvrdilo, i tih auta sam dosta gledao po Pik-u. Iskreno da tražim auto gledao bih Passata Amerikanca i to 2.8 v6 benzin. MIšljenja sam općenuto da su europska vozila za amer. tržište daleko bolje upakovana, kao Vw za CH tržište, nebo i zemlja u kvaliteti i opremi.
 
Top