put sarajevo-crnogorsko primorje

put sarajevo-crnogorsko primorje

Član
Nije poenta u popravljanju, nego u geografskoj lokaciji samog prelaza i uskoce samog prelaza,a dole provalija :D plus tu kad se predje i nastavi tom deonicom ide se dosta uskim repreglednim putem punim krivina uz kanjon i tunele.
Nisu mi problem krivine i to jer inace ne vozim brzo cak sta vise vozim penzionerski zbog porodice jedini problem bi mi predstavljale rupe ne putu toga me najvise strah
 
Član
Moj ti je savjet, jeste da ces mozda duze malo putovati preko trebinja i hn, posle hn imas trajekt koji te prevuce na drugu stranu, i posle ide sve brzo, tivat-budva-petrovac-sutomore, i eto te vrlo brzo do bara, sto je najbitnije sve dobra magistrala i bezbjedna, a gore preko onih gudura,kanjona i klisura ces se izlomitia nista brze neces stici.
 
Od Sarajeva imas nekoliko ruta....prva je najkraca ali i NAJGORA vec pomenuta preko Scepan polja...kao sto neko rece da samo znas kakvo je sranje od puta ne bi ni pjeske isao....jos kazes da ti je auto spusteno....savjet ZABORAVI Scepan polje....
Druga je da ides prema Foci pa skrenes na Tjentiste/Cemerno pa do Trebinja i dalje do Herceg Novog pa na trajekt u Tivatu....onako nije ni ovo bajan put...ima ostecenja, krivina, uspona i spustanja...ovo cu takodje zaobici iduci put....treca je preko Mostara u Trebinje i dalje isto preko HN....ovo nisam vozio tako da ne znam kakav je put izmedju Mostara i Trebinja....ako nista ljepse je kroz Hercegovinu nego preko Cemernog...Od Trebinja imas i opciju da ides na Niksic pa Podgorica pa se spustis kroz novi tunel Sozina prema Sutomoru...samo se nemoj zaebat i skrenut u Vilusima kroz Grahovo, tek si tad naebo...dakle Trebinje pa pravac Niksic.. Najdalja ali i najbolja sigurno, da se od Mostara spustis na HR primorje i onda fino qliranje kraj mora skroz do CG, ako imas bolje auto mislim da bi ti ovo bila najugodnija opcija....ja cu licno iduci put ici ovom zadnjom rutom....jebes i Scepan i Cemerno i Grahovo i Niksic i manju kilometrazu!
 
Član
Kao sto ti vec rekose, Scepan polje zaboravi sa spustenim autom.
Prva opcija je da ides prema Foci pa Tjentiste->Cemerno->Gacko->Bileca, ali ne ides za Trebinje, vec u Bileci (lijevo) ima raskrsnica za granicni prelaz Deleuša i izlazis tacno na Viluse u CG. Tu na Vilusima se skrece za:

1. novi put Grahovo->Risan (put je extra), pa uz obalu ides od Risna->Kotor->Budva->Petrovac->Sutomore->BAR.
2. ili nastavljas pravo za Niksic->Podgoricu->tunel Sozina (prolaz se placa 2,5e)->Sutomore->BAR.

Druga opcija, Mostar->Trebinje (jedan dio puta kroz Popovo je malo neravan, ali nije strasno ako polako vec vozis)->Herceg Novi (prelaz se placa 3e)->Kamenari do trajekra (4-4,5e nisam siguran tacno)->Tivat->Budva...BAR.

Jbg, kako god okrenes moras negdje na neki dio loseg puta naici, tako da se ja ne bi tu nesto mislio ako vec polako vozis ;) Provjeri preko neta kilometraze i pici najblizom od ove dvije ;)
 
Član
I meni bi odgovaralo da idem na mostar pa u hrvatsku i onda magistralom pored mora lagano ali problem mi je sto zena i dijete ne podnose dugu voznju jer nakon tako dugog putovanja bi im trebalo 2 dana da dodju sebi zato pitam za ovaj najblizi moguci put u kakvom je stanju
 
Član
Ovo sto ti je napisao clan Avicii ti je detaljno i zna covjek o cemu prica. Kako sam ti vec napisao idem svake godine u Budvu i probao sam sve rute. Preko Scepana ces doci najbrze,ali je i najlosiji put i definitivno nije za spustenog auta.
Ova opcija Foca - Tjentiste - Cemerno - Gacko - Bileca je odlicna,malo je losije samo dok dodjes do cemerna,a tu je onda novi put,tunel i dole ostalo je ok i ides na Risan jer put je extra,pa na Kotor. Meni je ovo najbolja opcija ako neces na scepan. Sto se tice Mostara pa u HR i magistralom pored mora,tu bi se bas navozao i nacekao na prelazima. Mislim da cak imas na Youtube negdje patrolu emisije SAT koja je isla i preko Scepan polja i do HN pa pogledaj.
 
Član
U principu ovo preko Cemernog nije toliko lose ali je ja mislim najblize poslije Scepan polja.. Jer znam da je TB-SA jedno 20tak km krace tuda nego preko Mostara. Ima malo uspona preko Rogoja i malo je usko Foca-Tjentiste, onda samo picis do Bilece, pa do Risna. Po meni ti je tuda najbolje.. Ne znam, kako vidis, pogledaj kilometraze na viamichelin. Putevi su svi u '5 deka'. Srecno!
 
Član
Ok momci hvala vam jos mi samo recite na koji granicni prelaz idem posle Bilece
jel idem na ovaj prelaz Vracenovici ili neki drugi
 
Član
Mislim da se zove granicni prelaz Deleuša,ali evo ako se javi Avicii opet on ce ti to bolje reci,jer ja se ne sjecam bas imena.
 
Član
ako ces na bilecu samo da te napomenem da imas nekih 5kilometara dosta uskog i neravnog puta, znaci posle granicnog prelaza polako tih 5-6km i onda put ko saliven!
 
Član
Ovako, posto taj put znam odlicno i krecem se stalno tuda, ova opcija sto ti je napisao Avicii je najbolja, ovo ostalo zaboravi. Na mostar imas preko 400Km i put od Mostara do Trebinja nije bajan.
Znaci ides na Tjentiste, gdje je put skoroz ok, jeste da ima krivina, ali taj problematicni dio je oko 20km, ostalo je pjesma. Skrenes u Bileci prema Vilusima, tu se ukljucu lijeva na magistralni put Trebinje Nikšić i odmah nedugo nakon toga, skreneš desno za Kotor. Odatle je put pista, jeste da je malo veci nagib ali je i pogled fenomenalan kad silazis u Bokokotorski zaliv. Kad sidjes dole u zaliv, mozes lijevo da obilazis Bokom a mozes desno na Kamenare pa na trajekt sto je kraca opcija.
Tu rutu bih uvijek koristio kad bih isao u Budvu, ali kad vec ides tamo skroz na Bar ili Sutomore, bolje ti je da na Vilusima nastavis za Niksic, pa onda Podgorica pa tunel i eto te u Sutomoru, nastavis jos malo i eto ga i Bar.
Ovo sto ti je pisao Avicii i evo sad ja su ti najbolje opcije, provjereno.
Sretno.
 
Član
Stigao sam jutros oko 9:30 u dobre vode a krenuo u 3:00 iz sarajeva
hvala @Avicii na savjetu kao i ostalim. Nije bilo problema izuzmem li par kratkih losijih dionica puta
 
Top