PUSHI IZ AUSPUHA

PUSHI IZ AUSPUHA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ljudi, imam jedan problem. Naime, radio sam servis zupcastog, od tad mi auto poce da "pusi". Znaci iz auspuha izlazi nekako plavicasti dim, nije ni crni kao obicno kod dizela. Sta bi moglo biti? Kako se auto ponasa kad preskoci zupcasti, moze li biti vezano za to?
 
Član
BEGA je napisao(la):
Ljudi, imam jedan problem. Naime, radio sam servis zupcastog, od tad mi auto poce da "pusi". Znaci iz auspuha izlazi nekako plavicasti dim, nije ni crni kao obicno kod dizela. Sta bi moglo biti? Kako se auto ponasa kad preskoci zupcasti, moze li biti vezano za to?

Neki dan sam bio kod svog majstora dodje lik sa golf 1dizelom preskocio mu remen, pusi i lupa nenormalno, ovaj ga jedno 2 sata namjesto i poslije toga proradi, niti dima niti lupa.
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
Neki dan sam bio kod svog majstora dodje lik sa golf 1dizelom preskocio mu remen, pusi i lupa nenormalno, ovaj ga jedno 2 sata namjesto i poslije toga proradi, niti dima niti lupa.

A kako se moze provjeriti jel preskocio zupcasti, ima li kakav nacin za to? Tacno od kad sam promjenio poceo je pusiti... A nije do tad sekunde pusio...
 
Član
Moze se provjeriti, al nije tako jednostavno. Tako tesko da ce ti neko to ovako preko neta objasniti. Nadji servisnu knjigu VW-a ili onaj program AutoData pa u njemu pronadji to...
 
Član
BEGA je napisao(la):
Ljudi, imam jedan problem. Naime, radio sam servis zupcastog, od tad mi auto poce da "pusi". Znaci iz auspuha izlazi nekako plavicasti dim, nije ni crni kao obicno kod dizela. Sta bi moglo biti? Kako se auto ponasa kad preskoci zupcasti, moze li biti vezano za to?

Ide li ti sada bolje auto nego prije servisa?
 
Član
Po meni nebi trebalo da bude do zupcastog! Da ti je preskocio zupcasti nebi mogao upaliti!
Gumice ventila... :)
 
Član
vjerovatno ti nije u fazu postavljen kako treba to fino otjeraj nekom dobrom majstoru da ti to uradi da valja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top