Punjive baterije AA 1.5 V, KOJE, preporuka, iskustva, cijene???

Punjive baterije AA 1.5 V, KOJE, preporuka, iskustva, cijene???

Član
Pozdrav forumaši.
Nedavno sam kupio digitalac fotoaparat, i kao što i sami znate oni bukvalno "jedu" baterije.
Ovaj je Canon, koristi 2 x AA.
S" obzirom da ne planiram svaki put kupovati obične baterije, riješio sam da kupim punjač i punjive ali nisam imao iskustva sa time pa bih volio da čujem Vas koji se razumijete u ovu problematiku, da date preporuku ili svoje iskustvo, ili još bolje ko ima i cijene itd..
 
Član
Punjive baterije su 1,2V
Kupi Sanyo Eneloop, ako nekad zalutaš u Sarajevo imaš u BBI centru Foto Žunić ;)
Progooglaj malo o njima
Spori punjač s 2 baterije je 29KM, a s 4 baterije je 35KM
Brzi punjač i 4 baterije su 45KM
Boljih nema, to ti svi fotografi mogu potvrdit ;)
Ja sam svoje prije dvije godine kupio i još uvijek mogu 600-700 fotografija u blicu izdržat ;)
Zavisno od serije, kategorisane su na 1500 odnosno 1800 punjenja/pražnjenja :)
 
Član
Da ti ne bi ko slucajno uvalio ili za****o pa ti rekao ili uvalio pod punjive ili obnovljive baterije od 1.5V, 1.5V baterije se ne pune samo 1.2V baterije su one koje se mogu ponovo puniti ;)
 
Član
Zato sam ja prvo pitao ;), nemozemo svi biti strucnjaci za sve, al svi mozemo pitati. Cuo sam za ove Sanyo, da vidim ima li ko jos kakav predlog pa da resim i to. Hvala momci.
 
Član
Imali opcija u aparatu da promjenis mod koje baterije koristi NIMH,Alkaline..
npr.Panasonic Evolta-16KM

panasonic-baterije-hhr-3mve-4b-3-punjive02390667.jpg
 
Panasonic su najbolje gledaj samo da na njima pise NiMh (ova oznaka je za punjive baterije) i gledaj da imaju sto vise mAh sve su jace sto imaju vise miliAmpera ;)
 
Član
Pa zato pitam, odmah mi je bilo sumnjivo :). Danas sam vidio komplet punjac+2 x AA, Panasonic 21 KM cini mi se, i ima Sanyo gore sto rece oko 29 Km pa razmislicu.
 
Član
Za amatersku upotrebu bilo koji pismen punjač i baterije će sasvim lijepo poslužiti...ja preko 5 godina ima sony punjač i nedavno sam uzeo maxell baterije jer su sonyeve već oslabile....tako da koja je marka u principu je svejedno, dok god nije neka divlja, kineska.
 
Član
Od Sanya samo eneloop seriju :) ostale su ok, al ove imaju neku ludu tehnologiju izrade il cega vec, filaju blic strujom brze od bilo kojih :)
samo nemoj kupit Vartu molim te
 
Top