Punjenje klime-Tuzla

Punjenje klime-Tuzla

Obicno su vam ti podaci ispisani kada otvorite haubu odmah kod osiguraca sto je drzi, ili kod nekih sa unutrasnje strane haube. Naravno, i ulje se automatski mijenja tokom citavog procesa, ako nigdje ne curi sistem, takav prije dopunjavanja moze izdrzati 3-4 godine, zavisno koliko se koristi klima ;)
 
Legend
Jbote ko da motor mjenjas otidji u prvi servis na koji naidjes i napuni klimu, isto ti je to sranje svugdje :D
 
Član
Bio zavrsio, nije nista boljelo (osim novcanika) :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Salim se, izaslo me 40KM sve, posto je bilo nesto malo i mog plina i tako...

daki - znam i ja sad da je jednostavno, ja mislio to je nesto...:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

mara - ovo sto pise Important note sto si izvadio iz AutoDate, pa vidis da ima datum, i koliko grama, to je za modele od tog datuma pa nadalje, a za ove modele prije je ovaj gore
 
Član
Aha, ima smisla. OK je onda. Koliko tebi onda ide grama? Dosta si to jeftino uradio. Ja sam platio 60km u "Klima centar" u Sarajevu, kod njih čini mi se fiksno bez obzira koliko ide grama, a kod mene išlo 450. I koliko sam vidio, oni vade sav gas i stavljaju novi, ne koriste tvoj što je bio. I plus sam radio dezinfekciju, to je još 20 maraka.
 
Član
mara- je napisao(la):
Aha, ima smisla. OK je onda. Koliko tebi onda ide grama? Dosta si to jeftino uradio. Ja sam platio 60km u "Klima centar" u Sarajevu, kod njih čini mi se fiksno bez obzira koliko ide grama, a kod mene išlo 450. I koliko sam vidio, oni vade sav gas i stavljaju novi, ne koriste tvoj što je bio. I plus sam radio dezinfekciju, to je još 20 maraka.
Kod mene je bilo nesto preko 500g, a ja sam zadovoljan cijenom.
Procedura je sledeca ako sam dobro skontao: prvo izvuce tvoj gas (mislim da ga "ubaci" u bocu u kojoj je gas koji ce ti kasnije staviti), i ti vidis koliko je bilo tvog gasa u sistemu, onda ide ta neka procedura ispitivanja, vakuum, ubacivanje ulja, nisam bas toliko ni gledao, kako sta ide, uglavnom to ide sve automatski, masina sve sama radi, kad zavrsi sa tim ispitivanjem onda se ubacuje gas i to je to...od kolicine ubacenog gasa odbije se ona kolicina koja je bila tvoja i ostatak platis....ovako napisano ovo izgleda puno komplikovanije, uzivo je pravo jednostavno i brzo
 
Član
Ma znam, danas ja radio. Koliko ti je to onda falilo, je l' naplaćuju 100gr/10km? Ako je inače takva procedura da se tvoj gas ne mjenja nego samo dopunjava, onda ovi u Klima Centru baš deru na cijeni iako ih baš hvale, meni je možda 50 grama hvalilo.
 
Član
jusuf je napisao(la):
Bio zavrsio, nije nista boljelo (osim novcanika) :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Salim se, izaslo me 40KM sve, posto je bilo nesto malo i mog plina i tako...

daki - znam i ja sad da je jednostavno, ja mislio to je nesto...:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

mara - ovo sto pise Important note sto si izvadio iz AutoDate, pa vidis da ima datum, i koliko grama, to je za modele od tog datuma pa nadalje, a za ove modele prije je ovaj gore

Gdje si radio?
 
Član
mara - falilo mi je oko 400g, a cijena je 100g=10KM, mislim da je svugdje tako, a izgleda da ti u Klima Centru bas naplacuju...

eldin84 - radio u grabovcu, ima u drugom postu pioneer je objasnio gdje se tacno nalazi
 
Član
Baš ti je dosta falilo. Kažem ti, oni fiksno to tako naplaćuju. Ali važe za najbolje ovdje koliko sam mogao saznati, ali raspitam se drugi put da li ima neko povoljniji a dobar kao oni. Zaboravim reći, daju garanciju 6 mjeseci, daju li ti što si kod njih radio?
 
Član
Ma presusila bila, nije vise ni toplo puhala :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

To je druga stvar ako za svako auto naplacuju isto, a sto se tice garancije ne znam...nema on nista s tim ako moj sistem nije u redu, tako da i ta garancija mislim da nema nekog znacaja.
 
Član
Ma ima nešto kod ovih, ako ti se isprazni u roku od 6 mjeseci onda popraviš kod njih gdje curi i to platiš a džabe ti ponovo stave gas. Mogu misliti sad promjene, vidim i ja kod sebe, reže koliko je hladno. A pitanje je da li se kod tebe klima uopšte palila, kad je premalo gasa ne bi trebalo da se pali kako bi se kompresor spasio kvara.
 
Član
Vidis opet tu garanciju uslovljava to da moras kod njih da popravis eventualni kvar, a mozda nadjes jeftinijeg majstora da ti to uradi nego sto bi oni, pa samim tim dodjes na isto...

Cijelu zimu nije cesto paljena klima, i nekad mislim u Martu kad je bilo ono lijepog vremena upalim i poce malo da hladi i ugasi se, do sad je nisam vise ni palio jer nije bilo potrebe, a danas je svakako ledilo, tako da danasnji dan nije bas bio dobar za testiranje, kisa padala. Cekam malo bolje vrijeme pa da istestiram.
 
Član
jusuf je napisao(la):
mara - falilo mi je oko 400g, a cijena je 100g=10KM, mislim da je svugdje tako, a izgleda da ti u Klima Centru bas naplacuju...

eldin84 - radio u grabovcu, ima u drugom postu pioneer je objasnio gdje se tacno nalazi

Hvala;)
 
Član
jusuf je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Aha, ima smisla. OK je onda. Koliko tebi onda ide grama? Dosta si to jeftino uradio. Ja sam platio 60km u "Klima centar" u Sarajevu, kod njih čini mi se fiksno bez obzira koliko ide grama, a kod mene išlo 450. I koliko sam vidio, oni vade sav gas i stavljaju novi, ne koriste tvoj što je bio. I plus sam radio dezinfekciju, to je još 20 maraka.
Kod mene je bilo nesto preko 500g, a ja sam zadovoljan cijenom.
Procedura je sledeca ako sam dobro skontao: prvo izvuce tvoj gas (mislim da ga "ubaci" u bocu u kojoj je gas koji ce ti kasnije staviti), i ti vidis koliko je bilo tvog gasa u sistemu, onda ide ta neka procedura ispitivanja, vakuum, ubacivanje ulja, nisam bas toliko ni gledao, kako sta ide, uglavnom to ide sve automatski, masina sve sama radi, kad zavrsi sa tim ispitivanjem onda se ubacuje gas i to je to...od kolicine ubacenog gasa odbije se ona kolicina koja je bila tvoja i ostatak platis....ovako napisano ovo izgleda puno komplikovanije, uzivo je pravo jednostavno i brzo
u biti otvori sistem i ''vakumira'' ga pumpom ( to ti je ta kao boca valjkastog oblika) taj gas pokupi u bocu(obicno zelenkasta boca) i naravno da se ustedi vrati ti to i doda josh :) bocu sa r134 plinom okrene naopako stavi ''na vagu'' i pichiii :), sama aparatura za punjenje rashaldnih uredaja je poskupa ali se isplati :).. autobus npr ide 10ak kg plina..i tu su dooobree pare, jest da ima posla..al :D .. punjenje klima je cista para :) jer boca ona zelena je oko 280km :D, :icon_exclaim: pobjegoh s teme, al sam docharo malo :)
 
Top