PUG 407

PUG 407

Član
Dugo se kanim da ga ubacim na forum i haj sad neam sta radit pa da bar to odradim.
Auto je kupljeno u maju ove godine, tad je imao ako se ne varam oko 120 000 predjenih kilometara, sada ima oko 125 Sa autom sam stvarno prezadovoljan nikad nisam imao nikakvih problema do 6.11 kada sam imao udes ne svojom krivicom. Sad kontam da ga popravim pa cu vjerovatno nastavit da ga vozim mada teska srca razmisljam i o prodaji i naravno posle njega neki pug ili citroen. Sto se tice zamjene djelova od kad je kupljen zamjenio sam filtere sve, ulje, prednje diskove i plocice jer su bili jako jako losi kako kontam nisu mjenjani od kad je kupljen. Sva ulaganja za zamjenu djelova izasla su negdje oko 600-700 KM. Jedino malo sto me jebavalo je servo pumpa kad sam ga kupio bilo je malo ulja, kad sam mjenjao plocice odem majstoru da mi novo naspe a staro ispusti kaze nemam onda je dosuo neko. Nisam vozio 2 mjeseca vec popio svo ulje prije na dan nego sto cu imat udes odem kod drugog majstora da mi naspe kaze moram skinit pumpu ocistit i nasut novo posto je dugo trajalo lik mi dospe da mogu normalno vozit.

Sto se tice opreme nzm koji je paket posto ih pezo ima bas bas dosta prilagodjeno svacijem dzepu i ukusu. Od opreme ima:
Senzore za pritisak guma
Automatsko paljenje brisaca i farova
Velika navigacija (skinuo mape sa neta radi sve perfektno)
Telefon
Dvozonska klima
Board racunar
Video
Grijace retrovizora
Automatsko zatamnjivanje unutrasnjeg retrovizora
Zadnji park senzore
Daljinsko otvaranje gepeka centralna i sl
RCA (3 dzeka zuti crveni i bijeli) prikljucak, hladjenji pretinac ispred nogu suzovaca.
8 zracnih jastuka + za koljena vozaca
8 zvucnika
Volan podesiv po visini i dubini
Prednja sjedista podesiva u svim pravcima
Automatsko preklapanje retrovizora

Ako Bog da i ako se ne odlucim na prodaju planiram ubacit prednja elektricna sjedista i mozda sva sjedista presvuc u kozu posto mu jedino to i siber fali da bude najjaci paket opreme sto se tice limuzina.
Motor je 2.0 hdi sa fap filterom 100 KW, tiptronic mjenjac. Auto jest tesko tonu i 700 al ga sa ovim mjenjacem izvlaci uz masnu banderu, vozio sam jednog sa manuelnim i odustao od kupovine. Potrosnja isto nije pretjerana meni prosjek stoji 9-11 zato sto sam vecinom po gradu ili po okolnim brdima, inace na magistrali ga spustim na 4,5-5 litara.

Evo sad malo slika:


Topla preporuka bilo kome ko razmislja o kupovini ovog modela, prije nego sto sam njega kupio vodila se bitka izmedju pasata 5/6, audi b6/c5, opel vectre, renault laguna (jako dobro auto nisam ga kupio zbog paljenja na karticu i plasticnog izgleda nisam kupio), alfe 159 i na kraju 407. Nisam se sekunde pokajao, vozio sam se u raznim autima od fice do mercedesa svako ima svoje prednosti i mane ali za moj ukus ovo je idealno auto. Spoj vrhunskog dizajna i kvaliteta, inace u nas raja dosta pljuje po francuzima a mene u raji ima nas 7-8 sto vozimo pezoe i niko nema nikakvih zamjerki. Pored ovog modela preporucujem i 307 onaj ko se u njoj vozio ili ko je vozi zna o cemu pricam.
 
Član
Svaka cast za kola!:cool: Boja je prava!:cool: Meni omiljena inace;)
Steta za nezgodu koju si imao:icon_confused: ali rijesices ti to.
Samo naprijed;)
 
Član
Ma jedva sam ga nasao, bilo ih par na piku al sve u 3.p.m od Doboja a ne isplati mi se putovat npr u Mostar ili Siroki Brijeg na slikama sve ok a dodjem gore vidim nije to to. Ovo mi usput ispalo isao u Kotorsko i vidim kod Total trejda stoji parkiran. Stvarno sam sa njim zadovoljan nema mu mane, jedino sto je naprijed nisko u p.m do sad sam 300000 puta zapeo za ivicnjak ona plastika ispod motora otisla u 3.p.m ako se gdje parkiram gledam da je ivicnjak sto manji ili ako ga ima da je onaj kosi. Isto je malo tesko sa njim upravljat posto se pola metra naprijed nista ne vidi pa dok covjek ne skonta pravo ga jebeno parkirat gdje je usko, al i to cu rjesit ugradit i napred park senzore i mirna Bosna. Sto se tice farbe lijepa jest al nije za nas nije proslo 2-3 mjeseca neki mi je levat izgrebo vrata i zadnji branik, haj vrata kontam da je djete sa biciklom posto sam vidio da su se djeca biciklima uzjebala oko auta pa granta oni a branik vjerovatno neko na parkingu sreca nije mi senzor iscupo a i njega je fino zakacio.

rs6 je napisao(la):
dobar pezo, samo brate sta ti ovo na motoru stoji 1.6 ... a velis da je 2.0
hehehe pajdo 16 ventila, oni na poklopac motora stavljaju broj ventila za motore koji su ispod v6 (2.9 benzin, 2.7 dizel i 3.0 dizel), ovi sa v6 imaju samo logo pezoa i v6 oznaku
 
Član
http://thepiratebay.org/torrent/5746092

mi smo ako se ne varama na eastern europe south cini mi se oko 300 mb da su za nas mape, mada ovdje imas 12 cd bukvalno imas mape za sve zemlje....

manuelni nisu za 407 i 607, s kim god sam stao i pricao svi kazu da im je automatika, ja sam na auto placu probao manuelca i nisam zadovoljan uopste dobar je on za otvorenog puta al u grad nije to to, plus ovaj nije imao park senzore pa se jako tesko parkirat zbog dizajna zadnjeg dijela.


ps. ove mape odgovaraju svim koji imaju rt3 i rt4 i rt5 (rt5 modeli od 2008) navigacije znaci lanca citroen i pezo, za mape mora bit sistem apdejtovan na 6.6. onda moze i mp3 citat posto na modelima do 2008 nije citao mp3 ako nije 6.6.
 
Član
saledoboj je napisao(la):
http://thepiratebay.org/torrent/5746092

mi smo ako se ne varama na eastern europe south cini mi se oko 300 mb da su za nas mape, mada ovdje imas 12 cd bukvalno imas mape za sve zemlje....

manuelni nisu za 407 i 607, s kim god sam stao i pricao svi kazu da im je automatika, ja sam na auto placu probao manuelca i nisam zadovoljan uopste dobar je on za otvorenog puta al u grad nije to to, plus ovaj nije imao park senzore pa se jako tesko parkirat zbog dizajna zadnjeg dijela.


ps. ove mape odgovaraju svim koji imaju rt3 i rt4 i rt5 (rt5 modeli od 2008) navigacije znaci lanca citroen i pezo, za mape mora bit sistem apdejtovan na 6.6. onda moze i mp3 citat posto na modelima do 2008 nije citao mp3 ako nije 6.6.


Player je kao i kod tebe. Znaci update prvo ide.

Hvala puno i sorry na off;)
 
Pravo fin pezo ;) ... Da nije slucajno parkiran iza srednjoskolskog centra na parkingu profesorske zgrade cini mi se da sam tamo vidio jednog istog :icon_smile: .. mozda se varam :icon_question:
 
Član
nenadbalaban je napisao(la):
Pravo fin pezo ;) ... Da nije slucajno parkiran iza srednjoskolskog centra na parkingu profesorske zgrade cini mi se da sam tamo vidio jednog istog :icon_smile: .. mozda se varam :icon_question:

Imaju jos 2 ovakva u Doboju jedan identican mom samo slabiji paket opreme a drugi je noviji model onaj od 2008 godine (razlika u zadnjem braniku i farovima).
 
saledoboj je napisao(la):
nenadbalaban je napisao(la):
Pravo fin pezo ;) ... Da nije slucajno parkiran iza srednjoskolskog centra na parkingu profesorske zgrade cini mi se da sam tamo vidio jednog istog :icon_smile: .. mozda se varam :icon_question:

Imaju jos 2 ovakva u Doboju jedan identican mom samo slabiji paket opreme a drugi je noviji model onaj od 2008 godine (razlika u zadnjem braniku i farovima).

Taj 2008 stoji gore kod srednjoskolskog razlika u farovima i zadnjem braniku .. :)
Ali i tvoj je predobar .. meni licno najljepsi model pezoa :) ..
 
Član
Malo sam cackao po netu i nasao par stavari o konkretnom modelu
Boja - Rouge Erythrée
Feldzoni - Quasar (u mene je verzija 17" a postoji i verzija sa 16")
Ovaj model felgi je dosta rijedji od modela Cosmos 17" koji se inace ugradjuje na sport paket opreme.
evo jos par slika:


Prve slike nakon sto sam ugradio lampe koje bacaju na bijeli nesto poput xenona, stare su bile osram 55w nove su 100w nisu mi dugo trajale par dana.
Predzanja slika u Seslijama uhvatio signal Radio 202 Beograd signal se salje sa kote crveni cot. Cudno mi je da se signal salje ovoliko u unutrasnjost BiH a nase radio stanice ne mogu dobacit ni do Broda, cini mi se prije se Dzungla do Zagreba mogla slusat sad jedva u Brodu da je ima, Vikom se ne moze slusat u Novoj Gradiskoj krci, Radio Ljubic se jedva u Doboju uhvati da ne govorim o manjim radio stanicama tipa Radio Gracanica i sl koje mogu slusat jedino od Usore do Sprece jel se izadje iz Doboja gubi se signal.
Zadnja slika kad sam cacko oko sijalica ispao iz lezista drzac sijalice dugog svjetla, pa sam ga probavo vratit kako nisam mogao probo skinut komplet far i pukne jedan drzac posto se neki genijalac sjetio da zavari sarafe. Ovako ko hoce skidat far mora skinut komplet branik sto nije nimalo lak proces. Rezultat mog rada je izgubljene dvije Gedore original popijeno jedno 2 litra vode i ruke prljave do lakata. Kako nisam uspio vratit drzac sijalice stavio sam iza stiropor da je pritisne za zivo cudo nije se ni grijalo eno i posle udesa sijalica stoji kao da ima drzac.
 
Top