Pug 205 GTI MI16 project

Pug 205 GTI MI16 project

TTS

Član
I drugi mjenjač je rekao PA-PA! Izdržao je do Sarajeva i nazad,sad čemo da montiramo kombinaciju od dva raspadnuta mjenjača,a onda čemo da :123:
 
Član
Odavno nista nisam pisao, bio malo ljut na auto al opet smo se pomirili i nastavljamo dalje sa radovima ;)

uradjeno sljedece, posto sam imao velikih problema sa mjenjacima...

uspjeo sam uzeti treci mjenjac i kasetu moju staru iz 1.9 mjenjaca prebaciti u ovaj drugi i sada radi savrseno ;)

kupljeni novi diskovi i disk plocice i postavljeno

kupljeni novi lafeti i cekam da ih majstor postavi

nosac motora se takodjer mjenja

isti majstor treba da spusta zadnju torziju i ako je bude trebalo remontovati isto ce da uradi :icon_smile:

Gewinde poslane na reperaciju te cekam da budu gotove pa i one idu na montiranje

i auspuh skidam jap style i stavljam obicni sa ovoga cu samo da iskoristim roru zadnju jer mi se puno svidja ova...

sve sam ovo dao majstoru da odradi kako treba i do sada sam zadovoljan njegovim radom ;)
 
Član
I ja trebam sebi da spustam torziju pa ako ti nije problem samo na PP da mi kazes kako ide,znam odprilike kako cu ali savjet iz prve ruke uvijek dobro dodje
 
Član
kula307 je napisao(la):
I.... sta rece majstor :icon_question:

bio sam kod majstora, te sam danas nosio gewinde u dobrinju u servis za amortizere, bio sam odusevljen reparirani su bili za 3min, ljudi samo uloske zamjenili i gotovo, ja sam mislio da ce to potrajati neko vrijeme...pa sam iste odnjeo majstoru, no imao je drugog posla te je rekao cim zavrsi da ce uzeti spustati torziju pa odma i postavljati gewinde...

Matej19 je napisao(la):
I ja trebam sebi da spustam torziju pa ako ti nije problem samo na PP da mi kazes kako ide,znam odprilike kako cu ali savjet iz prve ruke uvijek dobro dodje

neznam tacno kako on radi sa spustanje torzije al je bio malo skeptican oko toga i svo vrijeme mi je govorio da ce mi biti tjesno nazad ako to uradim i da ce mi kaciti, iskreno i mene sada malo brine hoce li biti pre tjesno i hoce li mi gume kaciti,al zelim nisko pa cemo viditi dalje,ako bude problem kupit cemo druge felge ili manje gume...jedino mi je spominjao da mi moze neki lezaj otici ako je rastavi,al da nije ni to problem promjeniti ako bude otisao...uglavnom javim sve sutra opet pa i poslikam kako bude izgledao sutra aBd spusten :icon_smile:
 
Član
bikeralex je napisao(la):
kula307 je napisao(la):
I.... sta rece majstor :icon_question:

bio sam kod majstora, te sam danas nosio gewinde u dobrinju u servis za amortizere, bio sam odusevljen reparirani su bili za 3min, ljudi samo uloske zamjenili i gotovo, ja sam mislio da ce to potrajati neko vrijeme...pa sam iste odnjeo majstoru, no imao je drugog posla te je rekao cim zavrsi da ce uzeti spustati torziju pa odma i postavljati gewinde...

Matej19 je napisao(la):
I ja trebam sebi da spustam torziju pa ako ti nije problem samo na PP da mi kazes kako ide,znam odprilike kako cu ali savjet iz prve ruke uvijek dobro dodje

neznam tacno kako on radi sa spustanje torzije al je bio malo skeptican oko toga i svo vrijeme mi je govorio da ce mi biti tjesno nazad ako to uradim i da ce mi kaciti, iskreno i mene sada malo brine hoce li biti pre tjesno i hoce li mi gume kaciti,al zelim nisko pa cemo viditi dalje,ako bude problem kupit cemo druge felge ili manje gume...jedino mi je spominjao da mi moze neki lezaj otici ako je rastavi,al da nije ni to problem promjeniti ako bude otisao...uglavnom javim sve sutra opet pa i poslikam kako bude izgledao sutra aBd spusten :icon_smile:

Uglavno znam da se vadi i da se obrne zub i ona padne 3 centa,i jos mozes regulirat koliko ces da stpustis uz iskusnog majstora,nek je otkopca na zubovima i samo neka ubaci "podlosku" nek navari malo neko jace zeljezo i nek tocno odmjeri na obe strane tako da mozes da spustis na koji visinu hoces.....
Baci oko:
http://www.youtube.com/watch?v=UAUjQQhpm_I Part 1
http://www.youtube.com/watch?v=3LR4MX-Kc4c Part 2
Sretno jedva cekam da vidim kako ce da izgleda da se i ja prihvatim posla.... :D
 
Član
:icon_smile:

kchv.jpg


gl3k.jpg


2cfv.jpg


r9z7.jpg


sa96.jpg


bhf8.jpg


wd3p.jpg
 
Član
Bem ti kako mocno izgleda,ako moze u PP tko ti je radio i koliko te je para izaslo spustanje zadnje torzije molim te ako nije frka i hvala ti unaprijed.,.....
 
Top