Prošao kroz crveno - radar ?

Prošao kroz crveno - radar ?

Član
al mora firma da izda papir i da to prije sudjenja dostavis jer pise ti sve u kom roku imas pravo zalbe ili dopune materijala. obrazlozis da zivis od toga i nek povecaju kaznu a da oduzimanje preinace u uslov
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
al mora firma da izda papir i da to prije sudjenja dostavis jer pise ti sve u kom roku imas pravo zalbe ili dopune materijala. obrazlozis da zivis od toga i nek povecaju kaznu a da oduzimanje preinace u uslov

nema nista od toga u sarajevu pa da ti zivot zavisi a ne poso :) jedina nadjes nekog ko im vozacku a slabo voza ili nema auta pa nek preda ti platis kaznu i to je to
 
Član
meni je isto bilo 100KM i oduzimanje vozacke dozvole, Crveno svjetlo nije radilo na jednom djelu semafora prakirao se na prosirenje uzeo aparat slikao 2 puta sa datumom i vremenom da crveno svjetlo ne radi na smeforu, otisao na sud obrazlozio kako nisam bio u mogucnosti da je crveno svjetlo , pokazao slike oslobodjen placanja kazni + placena mi dnevnica od 50KM i to je to :D :D Zakon je cudo kada ga znas koristiti........ Tako isto tebi predlazem da podneses zalbu u opcinski sud i da ispricas kako si bas bas bas vezan poslom za automobil i kako ti porodica egzistira zahvaljujuci tvom poslu koji ce automatski biti ugrozen ako ti vozacka bude oduzeta.......
 
Član
Meni samo nije jasno imam B i C kategoriju i kad su mi oduzeli vozacku tj. oduzeli su je fizicki ? prije je bilo samo zabranjeno upravljanje motornim vozilom te kategorije za sta te tereti zakon npr. zabrane ti upravljanje sa B kategorijom ali mozes voziti sa C ??? sada to ne moze i da imas A opet nebi mogo nista da vozis stvarno sranje od zakona :icon_rolleyes:
 
Član
Mirsado je napisao(la):
Meni samo nije jasno imam B i C kategoriju i kad su mi oduzeli vozacku tj. oduzeli su je fizicki ? prije je bilo samo zabranjeno upravljanje motornim vozilom te kategorije za sta te tereti zakon npr. zabrane ti upravljanje sa B kategorijom ali mozes voziti sa C ??? sada to ne moze i da imas A opet nebi mogo nista da vozis stvarno sranje od zakona :icon_rolleyes:

hahahah smijesan si. cuj sranje od zakona. pa ne kaznjavaju "kategoriju" nego vozaca. normalno da ce ti zabraniti da upravljas vozilom uopste. koja je svrha kazne ako i dalje mozes voziti...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
Meni samo nije jasno imam B i C kategoriju i kad su mi oduzeli vozacku tj. oduzeli su je fizicki ? prije je bilo samo zabranjeno upravljanje motornim vozilom te kategorije za sta te tereti zakon npr. zabrane ti upravljanje sa B kategorijom ali mozes voziti sa C ??? sada to ne moze i da imas A opet nebi mogo nista da vozis stvarno sranje od zakona :icon_rolleyes:

hahahah smijesan si. cuj sranje od zakona. pa ne kaznjavaju "kategoriju" nego vozaca. normalno da ce ti zabraniti da upravljas vozilom uopste. koja je svrha kazne ako i dalje mozes voziti...

Nisam smijesan. Prijasnji zakon je vazio da se odnosi za kategoriju sa kojom si napravio prekrsaj 100% ti govorim sto je i posteno. Ti imas A.B.C i vozis motor i registruje te kamera prodjes slucajno brze od dozvoljenog i lola ti oduzme vozacku nigdje veze. Prije se upisival zabrana upravljanjem M/V za kategoriju s kojom si i napravio prekrsaj.
 
Član
Slažem se sa emir_89. Vozač je napravio prekršaj, i to nema i ne treba da ima veze sa kategorijom. Znam ja da bi tebi to bolje odgovaralo, i što kaže emir_89, kazna onda ne bi imala smisla.
 
Član
mara- je napisao(la):
Slažem se sa emir_89. Vozač je napravio prekršaj, i to nema i ne treba da ima veze sa kategorijom. Znam ja da bi tebi to bolje odgovaralo, i što kaže emir_89, kazna onda ne bi imala smisla.

Ja vam kazem da je prije postojao takav zakon i tako se kaznjavalo i primjenjivalo ali sad da je promjenjen, o tome se radi nadam se da sam pojasnio.
 
Član
postoji i sada! samo malo drugacije, meni su skoro radi alkohola uzeli vozacku na mjesec dana a vozio sam motor s "A" kategorijom... kada sam otisao da predam vozacku, prvo sam se morao malo posvadjati sa onom sto radi jer sam takve prirode kad je upitanju vozacka... onda mi je rekla da mogu jedino da izvadim drugu vozacku u kojoj nece biti "A" kategorija ispisana i kada istekne zabrana tu vratim a dobijem svoju staru, naravno i to se placa 40KM... ja nisam nista uradio tada rekao onoj zeni da moram sutra za Zagreb i pitao je mogu li donjeti za 7dana i ona rekla da mogu, ja nikada odnjeo nisam za tu zabranu...
poslije su mi opet uzimali radi drugog prekrsaja i mislio sam da ce je zadrzati 2mjeseca kad ono nista, dosao nakon mjesec normalno po vozacku ;)
 
Top