Promjena ulja u mjenjaču Golf 4 1.9 TDI

Promjena ulja u mjenjaču Golf 4 1.9 TDI

Član
Planiram ovih dana promijeniti ulje u mjenjaču na Golfu 1.9 tdi pa ako mi netko može ukratko postupak objasniti pošto sam to mislio sam uraditi. Radi se o ručnom mjenjaču s 5 brzina. Hvala svima na savjetima
 
imas veliki inbus saraf blizu kartera,, tj na dnu mjenjaca tu ispustas, a sipanje
novog je malo veci sex, treba tanko crijevo,, bolje daj mehanicaru cenera sigurnij i elakse,,
ne isplati se sam oko toga zajeb.vati
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
imas veliki inbus saraf blizu kartera,, tj na dnu mjenjaca tu ispustas, a sipanje
novog je malo veci sex, treba tanko crijevo,, bolje daj mehanicaru cenera sigurnij i elakse,,
ne isplati se sam oko toga zajeb.vati

Jel se sipa na onaj vijak sa strane gdje se prelijeva kad je višak ili odozgo negdje pored poluga mjenjača?
 
Član
Neki dan promjenjeno ulje u mjenjaču, izlio sam oko 1.8 litara i otprilike toliko nasuo novog. Ispušteno na donji imbus, naliveno na onaj s prednje strane. U autodati piše da ide 2.3 litre u mjenjač pa me zanima da li je ostalo i starog ulja unutra pošto nije moglo više stati kad sam sipao?! Strah me samo da mi ne bi bilo manjka ulja unutra? ako je tko mjenjao nek napiše iskustva molio bih
A evo slika starog i novog ulja:
 
Moguce da je ostalo starog, ali uglavnom kada se sipa, treba da prelije na cepu, tek onda ga zatvaras. Tako da ne brini sto se tice manjka ;)
 
Top