Promjena motora, 1.9 tdi umjesto 2.0 benzin

Promjena motora, 1.9 tdi umjesto 2.0 benzin

Član
Zanima me ako neko može ukratko napisati šta se sve treba mjenjati od dijelova na autu kada se umjesto benzinca ugradjuje dizel motor.
Konkretno Golf 4 1999 g., trenutno je u njemu 2.0 benzin 85kw, a umjesto njega bi ugradio 1.9 dizel 66kw.
Pretpostavljam da se mjenja i mjenjač, sat, kompjuter, nesto od el. instalacija, kontakt brava za paljenje.
Šta je sa hladnjakom, auspuhom, mogu li oni ostati, ima li još šta?
 
Član
Ja nisam cuo da je neko radio takvu zamjenu na golfu 4 a vjerevatno ima neki dobar razlog za to.
Vjerovatno se ne isplati zato sto se vecina dijelova mora mijenjati ili tako nesto, mislim da cak i otvor za rezervoar gdje sipas gorivo nije istog promjera na benzincu i dizelu ali neko ce se vec javiti ko se vise razumije u to
 
Poslednja izmena:
Član
To ti se bas nikako ne isplati ako je zbog potrosnje, MNOGO toga bih trebao da zamijenis. Kao sto @CUPRA SX rece, ni rezervoar ti nije isti, pistolji za benzin su tanji pa i to moras ili promijeniti ili izvaditi onu klapnicu sto sad ima.
 
Član
evo da pitam ovdje,mozda neki znaju da sam zamijenio golfa za vectru,i tome drugu kod kojeg je golf pukao je zupcasti remen i majstor kaze da mu je najbolje drugi motor ubacit.Imam jedan motor kuci od golfa 4 1.9 tdi 96kw dali bi se mogao ubacit u trojku
 
Član
evo da pitam ovdje,mozda neki znaju da sam zamijenio golfa za vectru,i tome drugu kod kojeg je golf pukao je zupcasti remen i majstor kaze da mu je najbolje drugi motor ubacit.Imam jedan motor kuci od golfa 4 1.9 tdi 96kw dali bi se mogao ubacit u trojku

E jesi mu na vrijeme uvalio golfa :D e i dobar ti majstor, nidje veze. U 90% slucajeva na tom tdi kad pukne remen samo ventile pokrivi, a da je i glava otisla jeftinije je od drugog motora. A tog majstora pitaj za taj 96kw da ubaci.
 
Član
ma to je neki njegov majstor njemu reko da bi najbolje bilo motor promijenit pa on meni reko.A ja sam nekoliko dana promijenio zupcasti i ulje filtere na golfu prije nego cemo zamijeniti
 
Član
ma to je neki njegov majstor njemu reko da bi najbolje bilo motor promijenit pa on meni reko.A ja sam nekoliko dana promijenio zupcasti i ulje filtere na golfu prije nego cemo zamijeniti

Dobar i taj majstor sto ti je mijenjao zupcasti koji je izdrzao 2 mjeseca, haj dalje :D ma hej ba, nek si se rijesio golfa, nek se sad on bori sa njim, otice i tebi svakako pumpa na vectri :D
 
Član
Zadnji put kad sam čuo da je neko motor iz dizla ubacio u benzinca bilo je 94. I tad pola pokazivača nije funkcionisalo. Kasnije je neki lik tog golfa tjerao po brdima neregistriranog dok nije planuo.
To je bio čuveni Gnjolf II. Čvrka je puna elektronike koja u to vrijeme štvabama je bila nedovršen proizvod.
Moraš zamijeniti
Motor
rezervaora ili ga ISPRATI i preraditi
isprati crijeva za gorivo
kompjuter
mislim da se mora raditi i korekcija na nosačima motora
komplet elektronika (motor )
kompjuter
auspuh
i daj bože ništa više.
Naravno razmisli i o atestu.
Na kraju mislim da ti je kvalitetnije riješenje prodati tog benzinca ako nije u banani i dodati pa uzeti očuvano vozilo.
Ovo govorim pod uslovom da auto prerađuješ radi korištenja, a ne radi zajebancije.
 
Član
Moras i sat mijenjati, nije isti na dizelu i benzincu, nosaci su isti, to ne moras nista prepravljati ali opet mnogo posla, cak bih morao i mjenjac zamijeniti da bi bilo to to, jer ipak je to mjenjac od benzinca, drugaciji prenos...
 
Top