problemi sa laptopom

problemi sa laptopom

Član
drugari pomagajte sve sam pokusavo upitanju je hp pavilion dv6000 laptop otisao mu hdd i dvd przac i nasao sam dijelove iste takve sa drugog laptopa dvd przac radi a hdd nece sistem ni da okusi pocne ono press any key i krene ona traka da se pritisne F2 ili F6 i kad dodje do strating windows da ga formatiram izbaci mi ovo..nasluso sam se svega kazu nece mozda sp3 uzmi sp2 pa mozda je u biosu iskljucen hdd pa i to provjerio uradio opet ista situacija i jos nesto ako ko ima SATA HDD da je iz TZ da probam na laptopu ne mogu da vjerujem da je i ovaj disk rikno jer kad ga upalim doje ona slika windows XP i puni se i kasnije samo stane....hvala
scaled.php

scaled.php

scaled.php

scaled.php
 
Nije ti hdd otisao vjerovatno, nego trazi sata drivere nemoze ga xp da ucita stavi slike od bios-a da se vidi imas sata mod da se prebacina ID ili native mode tako nekako
 
Član
U DV6000 je fabrički sata disk,nedavno sam jedan rasturio za djelova,zna zezati onaj jedan mod u biosu AHCI
se zove,imo sam sličnih problema kod nekih laptopa,malo pregledaj bios,pokušaj vratiti default postavke,
xp stavi sp3 toga ima po torrentima...
 
Član
nemam slike od biosa nazalost od cure mi je laptop tako da je osto kod nje a mogu pogledati sutra opet,,pa mozes mi kako objasniti udjem ja u bios ali ne znam gdje se to nalazi...pozzz
 
Trozic je napisao(la):
U DV6000 je fabrički sata disk,nedavno sam jedan rasturio za djelova,zna zezati onaj jedan mod u biosu AHCI
se zove,imo sam sličnih problema kod nekih laptopa,malo pregledaj bios,pokušaj vratiti default postavke,
xp stavi sp3 toga ima po torrentima...

Ma na to sam i mislio nisam opisao dobro zbuni se sa ID modom u njega je AHCI
 
Član
pa bojo sam se toga jer je iz amerike dosao laptop i kazu nekoliko primjeraka je napravljeno pise na njemu special edition a hdd je thosiba 250gb bio u njemu pa sam donio od kolege iz istog laptopa samo 80gb i znaci krene sistem pise windovs XP i puni se ispod i samo stane ali to je do maticne i do drivera ali sto nece ovako ne znam a probat cu nesto u biosu odraditi ako nista kakvom hakeru il strucnjaku odnijeti nek umjesa prste...:icon_smile:
 
Član
soffa je napisao(la):
pa bojo sam se toga jer je iz amerike dosao laptop i kazu nekoliko primjeraka je napravljeno pise na njemu special edition a hdd je thosiba 250gb bio u njemu pa sam donio od kolege iz istog laptopa samo 80gb i znaci krene sistem pise windovs XP i puni se ispod i samo stane ali to je do maticne i do drivera ali sto nece ovako ne znam a probat cu nesto u biosu odraditi ako nista kakvom hakeru il strucnjaku odnijeti nek umjesa prste...:icon_smile:

probaj vratiti na default postavke bios pa probaj opet..
 
Član
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=scGk7PWpp0k[/video]

evo kakav je bios ali to sto ste mi psali da najdme nema nigdje pa ako moze ko pomoc zahvalan bi mu bio do groba...:icon_sad:
 
Član
dzaba sve kad nece sistem da pokrene i trazio sam na you tube za sta native mode i na videu ima to na istom laptopu kod mene izgleda nema...:icon_confused:
 
Član
Da li si siguran da si dobro spojio hdd ? Prepoznaje li ga u biosu ? i da li si stimao boot opcije ?

Ako nista ne budes mogao,morati ces down.controler drivere sa hp stranice i snimiti ih na cd zajedno sa sistemom...
 
Član
uradio sam evo donio mi rodjak neki sistem tako da je sve instalirao i pokrenuo samo me buni sad WI-FI na laptopu nece da se konektuje mislim da i za to trebaju driveri...:icon_smile:
 
Top