PROBLEMI SA EGR-OM

PROBLEMI SA EGR-OM

Član
Pozdrav svima
Trazio sam po forumima ali nigdje nisam nasao da se neko zalio na AGR ventil.
Izvinjavam se ako ponavljam temu
Imam problem na motoru 1.9 tdi pd 96kw, AGR povremeno "puhce" djeluje kao zacepljen a bord ne registruje nikakvu gresku. Da li je moguce ocistiti isti zajedno sa granom i da li bi bilo kakve koristi od toga ili moram uzeti novi.
Nadam se da ce mi neko ponuditi rjesenje ili savjet.:icon_confused:
 
Član
RE: PROBLEMI SA AGR-OM

Ne ce ti ni bord registrovati gresku nego ti to ocisti,zaprlja se to.Preporucuje se svakih 50000 km ciscenje.
Imas ovdje na forumu covjeka,AldinShpura neka ti on to odradi dogovori se;)
 
Član
RE: PROBLEMI SA AGR-OM

Hvala na informacijama, moracu ga srediti, vec se malo osjeti i da slabije vuce
pozzz

Gledao sam isto na youtube, neki ga samo zacepe, ali ja to nebih radio mislim da ipak njegova funkcija recirkulacije izduvnih gasova ima bitnu ulogu.
 
RE: PROBLEMI SA AGR-OM

Ja sam imao problem sa AGR-om slabo vuklo izmedju 2500 i 3500 obrtaja i morao sam zamjenit, ali sam saznao isto tako da mi turbina ima lufta pogledaj i to. ;) I samo da te pitam jel ti mozda javljalo gresku na motoru s vremena na vrijeme?
 
Član
RE: PROBLEMI SA AGR-OM

Kad turbina ima lufta tj. da su mu otisle pikse trosio bi ulje i pusio plav dim na auspuhu. To su simptomi turbo motora kad odu pikse tj. kad dobije lufta... AGR probaj ocistiti ako nista onda mijenjaj. Diagnostika ne moze vidjeti gresku na njemu jer je to mehanicka greska a ne elektricna greska.
 
Član
RE: PROBLEMI SA AGR-OM

samo zacepi... ja sam svoj zacepio... jos davno... ionako kod nas niko ne vodi brigu o izduvnim gasovima... tako da nije problem... treba ti par minuta da ga zacepis... ili mozes kupiti novi... koji je u mom slucaju bio 200-300km
 
Član
RE: PROBLEMI SA AGR-OM

Zar se tako krecu cijene novih. A ako bi ga zacepio da li bi mozda osjetio razliku, mislim da li bi slabije vukao?
 
Član
RE: PROBLEMI SA AGR-OM

Ako ga zacepis vratice te sa tehnickog na registraciji.Najbolje ti je ocisti ga.
 
Član
RE: PROBLEMI SA AGR-OM

MA to se cisti na svim autima i to je normalno, ako si iz sarajeva preporucucu ti cika da ti to odradi za posteene pare.Da nema svoju ulogu nbi bio tu, ako zelis auto koje ce ti caditi ko tenk onda zacepi.
 
Član
RE: PROBLEMI SA AGR-OM

Ako ga zacepis vratice te sa tehnickog na registraciji.Najbolje ti je ocisti ga.
To da ce ga vratiti sa tehnickog je cista nebuloza! Ja imam zacepljen na stilu i prosao sam tehnicki bez bilo kakvih problema!
 
Član
RE: PROBLEMI SA AGR-OM

Merrro je napisao(la):
Zar se tako krecu cijene novih. A ako bi ga zacepio da li bi mozda osjetio razliku, mislim da li bi slabije vukao?

zacepi i nemas briga, garantirano, vuci nece slabije

SKOYA je napisao(la):
Ako ga zacepis vratice te sa tehnickog na registraciji.Najbolje ti je ocisti ga.

Kakvo vracanje s tehnickog, u Hr. gori po tome 3x nego mi i na tehnickom se prolazi bez problema sa zatvorenim agr-om

i koliko ja znam mjerenja gasova su jos u fazi ''ispitivanja'' situacije

primjer u hr. dopustena kolicina nekih xxx gasova je 3.2 (tu negdje) a auto s zacepljenim agr-om pokazuje 0.8
 
Član
RE: PROBLEMI SA AGR-OM

Ja bih ga radje onda ocistio, ako ce da cadi vise.
U svakom slucaju moram i granu da ocistim jer mislim da je i ona zacepljena tako da ce to doci usput.
Zna li neko koliko se krece cijena ciscenja?
 
Član
RE: PROBLEMI SA AGR-OM

30 setak KiloMetara.Nego to se desava najcesce ako nemas naviku nekad u voznji da ga pritisnes i kad se nakupi cadzi u gradskoj zagusenoj voznji.
 
Top