Problem VW Caddy

Problem VW Caddy

Član
Raja,imam problem sa kedijem VW 2000 godina,1.9 SDI...

Dakle pali kao benzinac,ide odlično,sve sve super,ali desi mi se da trzne i ugasi se kad je pod teretom ako promašim brzinu(jedan nosač motora slab i teže nekad u prvu ušaltava i desi se da ubacim u treću),auto trzne i ugasi se.Onda nastaju problemi-vergla,vergla,ali neće da upali nikako,tek nakon nekog vremena upali na ključ i opet pali kao da se ništa nije desilo,na guranje ako ga upalim nakon što mi se tako ugasi opet ide bez problema,što kažu u metar upali i opet na ključu ugasiš,pali dalje bez problema,dakle samo kad trzne i ugasi se nema šanse da upali opet,zna li neko šta je problem,ima li neko neku ideju,slično iskustvo? :)
 
Član
mozda ima nesto sigurnosno ili kako vec da nazovem vec u elektronici pa da ne moze odmah upaliti, znam kod komsije na 307ici ima npr. nagolo ukoci auto se samo gasi upali 4 migavca kojaa ne mozes ugasiti i par minuta tako drzi, to je kao neki sigurnosni sistem itd sta znam kao moras izaci provjeriti da nisi sta udario itd...... jel nije lakse promjeniti nosac taj i miran onda... :)
 
Član
mozda ima nesto sigurnosno ili kako vec da nazovem vec u elektronici pa da ne moze odmah upaliti, znam kod komsije na 307ici ima npr. nagolo ukoci auto se samo gasi upali 4 migavca kojaa ne mozes ugasiti i par minuta tako drzi, to je kao neki sigurnosni sistem itd sta znam kao moras izaci provjeriti da nisi sta udario itd...... jel nije lakse promjeniti nosac taj i miran onda... :)

Hhh ma nosač manje više,planiram ga svakako promjeniti čim uhvatim vremena.Jedan sam već promjenio imam još ovaj zadnji ,nego bez obzira,zanima me šta je,jbg teretno auto ipak stalno natovareno i desi se tako trzne ugasi se i verglaj do bola,al neće da upali,pa reko da ne zna ko slučajno,da nije imao sličan problem ili ima negdje neka caka gdje se to poništava i sl. :)
 
Član
Jel striktno samo kad ti se ugasi u trecoj, nece da upali, ili ti se desavalo i ovako nekad. Ako se i prije desavalo nadji relej 109 ili ga prelemi ili zamjeni. isti slucaj sam imo, vergla kida sve al nece da upali, samo ga prelemio i pali ko mina. I jos nesto, trzni ga maksuz nek se ugasi pa probaj upalit, ako nece, izadji digni haubu i pogledaj da li ne ostane klapna na usisu u zatvorenom polozaju pa nema dotok vazduha
 
Član
NEbitno,druga,treća,peta,ali samo kad trzne i kad upali npr na guranje u pola metra skreše i pali opet bez problema,ovako pali perfektno znači,mjesec dana jednom nisam palio pred kraj zime i dođem ključ okrenem i odmah upali,ništa grijanje ništa,pali perfektno,ali samo tako ako se desi da ga ne ugasiš na ključ nego ovako na trzaj,nema šanse da upali,jednom kad sam ga tako namjerno trznuo upalio je ali samo jednom,a probat ću to što kažeš baš da vidim taj relej ili klapnu,A IMA ispod volana neke dvije žice izvedene,ja pojma nemam za šta služe,nikad ih ni za šta nisam koristio,grijači nisu sigurno,tanje 2 žice,sad sam nešto kontao da nisu one slučajno baš za to postavljene :)
 
Top