Problem sa zmigavcima i strujom.

Problem sa zmigavcima i strujom.

Prijatelji moji da vam se obratim za pomoc, imam sljedeci problem kvar je oko struje i zmigavaca a auto je golf 3

dakle da pojasnim detaljno desava mi se da kad dajem zmigavac ne rade nego samo gore bez treptaja, desavala mi se da dam sve 4 zmigavca a ne rade zmigavci na stop lampama vec treptaju pozicije u faru sa prednjim zmigavcima na branicima i blatobranima, nekad bez ikakvog kontakta tj davanja zmigavaca na tabli ni se ukaze da gore sve 4 bez treptaanja

jedan od problema takodje mi je struja u vratima peckanje dakle da li je kakva masa u pitanju ili sta vec trebam da popravim i da li je to jedan od problema koji mi se desava i sa zmigavcima

molim savjete sta mi je ciniti, volio bih da to sam rijesim da ne vozim nikom ako bude neophodno onda cu odvest nekom elekticaru

unaprijed hvala svima ;)
 
Član
Pregledaj dobro mase,a 90% su ti kontakti na stopama,dobro ocisti i pregledaj u kakvom su stanju ;)
 
Član
to se vozi majstoru, nemoj biti sam svoj majstor, kajat ces se kasnije, zapamti sta sam ti rekao
imas Budu hvala Bogu, on to rijesi vrlo brzo, otidji i nece te glava bolit
 
To sto te pecka struja, to moze biti do odjece na tebi npr :D, uglavnom ima se kupit nesto ko rep za auto sto se nakaci negdje ispod auta i da je u kontaktu sa asfaltom nessto tipa kao gromobran :D, a to za svjetla vec teze za skontat ovak, provjeri sijalice od zmigavaca dal su sve odgovarajuce jacine 12/21 naprijed i nazad, moze ti bit do rucice ili releja sto ti nezmigaju zmigavci vec samo gore, kako god, tesko ti neko moze ovako pomoci :D
 
eh evo mene od popravke nakon par savjeta od emsada clana strujaze otisao sam da rijesim

za sad sve ok uradio sam sljece uzeo sve iste sijalice za zmigvce izmjenio sve one koje su imalo bile cadjave otpojio sve utikace i sijalice vodobrusnnim 2000 presao zatim wd-40 posusio i vratio masu farova spojio kako je bilo jer je neko otkacio posto je zica virila izvan oklopa

prednje zmigvce dobro izolirao bilo je vode i kamenca pa sam to sve odstranio, sve sad radi ispravno i u toku voznje i na kontakt :icon_biggrin:

do kad vidjet cemo

hvala jos jednom svima ako sta bude opet po zlu krenulo obratit cu vam se ovdje pa onda i nekom erektircaru ;)
 
Početnik
sam svoj majstor je najbolje,znas kad sfuseris..eto vidis ja ti taman htio napisat nevozi ba nikom mozes to i sam rijesit,i uspio si ;)
 
Lija je napisao(la):
sam svoj majstor je najbolje,znas kad sfuseris..eto vidis ja ti taman htio napisat nevozi ba nikom mozes to i sam rijesit,i uspio si ;)


ja od sad pa na dalje gledam da prodjem jeftinije a toliko sam siguran da znam da ne mogu gore napravit zato sam i uradio ;)

ako bude kao i juce a ne vjerujem tek onda ide majstoru
 
Član
kontakti se ne ciste wd-om nego kontakt sprejem. kad se kontakti ociste wd-om poslije izvjesnog vremena opet koroziraju dok sa ovim drugim se to ne desava
 
emirEX_sa je napisao(la):
kontakti se ne ciste wd-om nego kontakt sprejem. kad se kontakti ociste wd-om poslije izvjesnog vremena opet koroziraju dok sa ovim drugim se to ne desava


ma kasnije cu ja to opet uradit ako je vec tako ovo je bilo alternativno rijesenje ;)

sinoc mi bas nije radilo nikako cas rade pa ostanu sktoz upaljeni bez treptaja

ne znam koliko je uopste bitan taj sprej al kad sam cistio diznu i kuciste i djekove majstor cistio za sprejom za ciscenje karburatora pa sve ok :icon_biggrin:
 
Član
Ljudi mala pomoc. ako neko ima semu instalacije od keca 79 godiste, bio bih zahvalan da mi posalje......:cool:
 
Top