problem sa spanerom mikro remena

problem sa spanerom mikro remena

Član
U pitanju je golf 4 TDI.Otisao mi je bio spaner na mikro remenu,zamijenio sam i spaner i remen medjutim nekoliko dana poslije kad je hladan motor i kad upalim cuje se neko lupanje isto kao i prije zamjene spanera koje traje nekih minutu dvije i prestane.znaci to se desava samo kad je hladan motor.
Majstor ji je mijenjao misli da je otisla remenica na alternatoru al nije siguran,pa ako je imao neko slicnih problema da mi pomogne.
 
Član
Remenica ti je otisla, a ne spaner i remen. Nisi imao potrebu to mjenjat uopce, jedino ako ti je bio los remen.
 
Član
ma nek on dobro pogleda remenicu na alternatoru,kad upalis auto jel ti se imalo trese spaner remena ili jer 100% miran?
 
Član
ako je u pitanju na altonatoru (freilauf)remenica ,to se moze minimalnom poslom nac,skini remen od altonatora,uzmi pogon (freilauf) okreniga ljevo i desno i premjeti ces dali u jednom pravcu leer pogon isto ko na beziklu i odma vidis dali je dotoga...
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
ma nek on dobro pogleda remenicu na alternatoru,kad upalis auto jel ti se imalo trese spaner remena ili jer 100% miran?

Kad upalim auto spaner se pravo trese,a i remen na njemu,znaci vidi se bas.Trebao bih sutra kod majstora da pogleda remenicu na alternatoru pa vam javim.
 
Član
Drug spaner ti se cuje,isti problem sam imo na passatu,kad sam stavio novi spaner,i samo kad je hladan motor culo se kuckanje,metal od metal,samo od sebe je vremenom prestalo da se cuje,medzutim proslo je par mijeseci tacnije 9 mijeseci,kad mi je taj isti spaner ponovo rikno(nageo se i spao remen),uzeo drugi spaner(neznam tacno koje marke)al kao lafo bolji,kad sam ga postavio nije se culo kuckanje kao na predhodnom,e sad dali je do spanera i kavliteta opruge same na spaneru,ili do postavljanja nezna,iako nema bar kod mene namotoru neke mudrolije oko postavljanja,samo se uvuce u svoje kuciste....Zakljucak moj je da ti taj isti spaner kucka,i da ce ti vremenom nestati,to jest prestati kuckati(metal od metal);)
 
Član
muslim je napisao(la):
nesobrzi je napisao(la):
ma nek on dobro pogleda remenicu na alternatoru,kad upalis auto jel ti se imalo trese spaner remena ili jer 100% miran?

Kad upalim auto spaner se pravo trese,a i remen na njemu,znaci vidi se bas.Trebao bih sutra kod majstora da pogleda remenicu na alternatoru pa vam javim.

ako se trese spaner ja mislim da je 100% remenica na alternatoru jer ona opterecava, isto bilo kod mene i svi kazu spaner i ja zamjenim u vw stavio nov orginalni i opet se malo steso ali se culo i zamjenim remenicu i sve ok.
 
Član
Kod mene se isto cuje neko lagano lupetanje-struganje,isto auto je u pitanju.Cuje se samo kad je hladan,ili ako je klima upaljena,znaci kad je lagan gas ili bez gasa,posle nista,sta bi moglo biti?
 
Član
Vozdra raja.

Eh jedva stigao otici kod majstora da vidim sta je.Bili ste u pravu,u pitanju je remenica na alternatoru otisla skroz i neka dva lezaja. Danas zamijenio i sve super nista se ne cuje,sto znaci da sam spaner bezze mijenjao.
Eto samo da znate ako neko bude imao slicnih problema da prvo remenicu pogleda. :icon_smile:
 
Član
i kod mene je stradala remenica na alternatoru, zbog nje mi je stradala servo pumpa:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Top