Problem sa prebacivanjem brzina

Problem sa prebacivanjem brzina

Član
Vozdra ljudi,

Na Puntu mk1 mi se javio problem kod prebacivanja brzina: prije je prebacivao bez problema i bez imalo zapinjanja međutim ječer mi se odjednom desilo da je mjenjač počeo zapinjati da bi na kraju dana jedva mogao uopšte prebaciti u bilo koju brzinu (mislim da je sad u petu i prvu skoro nemoguće). Faktički kada mijenjam brzine kao da upošte nisam pritisnuo kvačilo. Auto je trenutno u garaži i u ponedeljak pravac majstoru:123: Također ono što mi se jučer desilo neposredno prije ovog što sam naveo gore je da kada auto miruje (npr. na semaforu) i pritisnem kvačilo do kraja nastane buka i motor se malo zatrese a čim pustim kvačilo vrati se na normalno.

E sad nisam neki majstor da bih mogao tačno naslutiti šta bi mogao biti problem ali predpostavljam je možda set kvačila? Ako jeste kod koga bih mogao kupiti set kvačila da je pritom kvalitetno i cijena realna? Ono što mi je također naumpalo je da nedostaje ulja u mjenjaču jer od kako sam uzeo auto nisam to nažalost ni provjeravao (uzeo sam ga sa 80.000 a do sada je prešao 130.000). Nadam se da mi neko može reći na osnovu ovoga što sam napisao u čemu bi mogao biti problem?

Hvala unaprijed;)
 
Član
Ne odvaja ti lamela kako treba, sto 90% znaci da ti je pukla korpa kvacila. U svakom slucaju moras skidati menjac.
 
Član
Hvala drug na brzom odgovoru, i meni je prvo lamela naumpala..

Evo šta mi se jutros desilo: kada sam upalio auto i izašao iz garaže opet sam mogao prebacivati brzine, malo teže, ali mnogo mnogo lakše nego u petak naveče kad mi se sve to desilo i kad sam jedva mogao u prvu ubaciti i kad lamela skoro nije nikako odvajala:icon_question:

U svakom slučaju sutra majstoru:123:
 
kod Ivice na Ilidzi (Trgomat) imas raznih setova pa vidi odnos cijena-kvalitet 033761535 uglavnom,ja sam tu za svog fiata nasao jeftino
 
Član
Hvala još jednom za sve odgovore-prijedloge.

Jutros sam navratio do mehaničara i pogledao je odmah i sve rješeno u 15 min. Prvo je rekao je da je druk ležaj oslabio ali nakon što je pod haubom malo učvrstio sajlu kvačila sve radi bez problema kao prije. Desi li se nekom nešto slično, eto rješenja:123:
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
mozda je samo malo vise dotegao,dali ti je sada papuca kvacila visocija nego prije

da to je i uradio dotegao i napomenuo je da papuca kvacila biti drugacija tj. visocija ;)
 
Top