Problem sa podesavanjem wirlesa

Problem sa podesavanjem wirlesa

Član
Pozdrav.
Imam problem sa podesavanjem wirlesa,naime sve je meni jasno kako i sta ide medjutim kad ja na browseru ukucam ip adresu routera trebao bi da se otvori novi prozor u koji bih ja ukucao username i passvord ali meni nece da se otvori taj novi prozor,nego prijavljuje gresku,a ja nezz do cega bi moglo biti.

Molio bih ako neko zna u cemu je problem da pomogne,hvala.:icon_question:
 
Administrator
moras u postavkama Local area network promijeniti ip, dakle ukoliko ti je postavljeno na automatsku ip, moraš promijeniti i staviti na ručno podešavanje i onda ukucati ip..

evo klikni download i pročitaj upustvo. Sve propraćeno sa slikama. Kada postaviš na manuelnu ip, onda ćeš moći ući u konfiguraciju :)

http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TD-W8901GB&version=V1#tbl_doc
 
Član
A koji kucaš, i na koji način? Default bi trebao biti 192.168.1.1 i ovo se kuca bez www.

@pioneer_09

Nikakve to veze nema, tako samo stavlja fiksnu IP adresu. Vidiš dalje da piše u uputstvu da može ostaviti Automatic.
 
prvo i osnovno, restartuj ruter na default (ima dugme malo odzada) a onda spoji samo taj ruter sa racunarom i upali ga u struju (spajas u jedan od lan prikljucaka na routeru, ni slucajno WAN) i pristupas preko adrese rutera...... nemoj biti spojen na internet u to vrijeme, ako koristis win 7 a i dalje ne bude htjelo, pobrisi sve automatske konekcije i sve podatke iz pretrazivaca (zapamcene lozinke, sajtove i ostalo...)
 
Administrator
@-mara: Imao sam taj problem i jedino sam mogao ući da sam ručno podesio adrese :)

evo kako sam ja taj problem rijesio :)

http://www.bhtuning.com/ne-mogu-da-udjem-u-postavke-wireless-routera-t-66966.html
 
Član
Sve sam ovo probao i nece pa nece,zvao sam ove iz telekoma i rekli su da ce doci da pogledaju sta je,pa ja javim sta je bilo kad rijesim problem jer ja vise nemam zivaca za ovo.
Hvala svima puno na pomoci ;)
 
Član
Uđeš u control panel, pa u netvork conections, nađeš local area network. Desni klik na nju pa na postavke, imaš kvačicu na internet protocol, klikneš na njega i dole ćeš opet imati properties, i tu klikneš. Otvorit će ti se novi prozor na kojem su označeno obtain ip adress automaticli. Prebaciš tačkicu dole i ukucaš

Ip adress: 192.168.1.2
Subnet mask:255.255.255.0
Default gatewaj: 192.168.1.2

Sto posto radi, pokušaj
 
Član
zAaKy je napisao(la):
Uđeš u control panel, pa u netvork conections, nađeš local area network. Desni klik na nju pa na postavke, imaš kvačicu na internet protocol, klikneš na njega i dole ćeš opet imati properties, i tu klikneš. Otvorit će ti se novi prozor na kojem su označeno obtain ip adress automaticli. Prebaciš tačkicu dole i ukucaš

Ip adress: 192.168.1.2
Subnet mask:255.255.255.0
Default gatewaj: 192.168.1.2

Sto posto radi, pokušaj

Uspio sam drug sa ovim adresama,sad radi,al imam jos jedan problem.
Nemogu da se spojim mobitelom na wirles,znaci ide sve super ukucam sifru i onda pise "autorizacija u tijeku" i tako stoji nece da se konektuje.Do cega bi to moglo biti?
 
Član
LG optimus P970; a zastita je nest wpa/wpa2 psk ako je to to,mada ja mislim da nije do telefona jer na drugim mjestima radi super.
 
Član
Hm, ne može biti oboje. Ili je WPA ili je WPA2. Meni na primjer na Nokia 5800 neće kada je WPA2, ali sa WPA hoće. Možda je na poslu WPA a ti sada stavio WPA2.
 
Top