Problem sa Passatom 5+

Problem sa Passatom 5+

Član
E ovako ljudi, HITNO mi je potrebna pomoć i zamolio bi sve volksvagenaše, ako mogu i znaju, da pomognu.

Dakle radi se o passatu 5+ 2001 god. 2.0 benzin 4motion 85kW motor. Auto je kupljeno prošle godine u Sarajevu, bio je diplomatsko vozilo, kupljen je sa 164.xxx km i auto je čisto što se tiče kilometraže i održvanja, sve po PS-u. Prije par mjeseci je počeo trošit ulje tako da je prije nekih mjesec i po, otvoren motor i zamjenjeni su tefloni i urađen je veliki servis, znači sve je zamjenjeno. I sve je bilo dobro do prije 2 sedmice kad se desila havarija, auto je od jednom u vožnji počeo radit kao traktor i vuča je bila slaba, te je sutradan motor otvoren i otkrili su da je na jednom klipu puko ventil i otkinut je dio ventila veličine nokta i kako je propao dole podero je klip, karike, leteći ležaj, uglavno sve na tom klipu se treba zamjenit. E sad je problem što nema nigdje na TK ni jednog djela, s obzirom da je kod rođaka u sevisu auto on je zvao poznanike u BiH, išao u Šabac u SRB i nije nigdje mogao naći, pa vas molim ako neko zna ga negdje ima taj motor, ili bilo kakvu informaciju gdje bi se to moglo naći da mi ovde napiše, bio bi vam zahvalan jer je stvarno situacija ozbiljna!!

I još nešto da pitam, ako se ne nađu ti djelovi mora se zamjenit motor, pa me interesuje da li bi mogao 1.8T motor sa 110kW iz passata umjesto ovog motora, da li paše šaraf na šaraf, da li bi se trebalo šta mjenjat i naravno tu je i mjenjač, pošto je 4motion da li on paše na 1.8T.
 
Poslednja izmena:
Top