problem s paljenjem

problem s paljenjem

Član
eto nakon problema s gašenjem, suprotna stvar :D

jutros palim auto, napravim 2-3km, nakon 2h sjednem u auto i klik-klik, pumpa se ne čuje, ne vergla, rade svjetla tako da akumulator nije skroz mrtav, probam paliti preko kablova, malo skoro pa je zaverglao i ništa, stavim popodne na onaj punjač il kak se zove za aku, bio na njemu možda pola sata i kresne odmah, i ostavim još 3-4h da se napuni do kraja i sad opet isto, ni da zavergla, e sad, jel akumulator, anlaser, alternator, masa, pi*ka, mačka?

trebam savjet da se ne nabacam para, možda trebam samo otići kupiti akumulator il da ga šlepam 30km do majstora? :/
 
Član
da imam neko muško s nekim alatom ne bih ovdje postavljala pitanja :D
ugl. zanima me otprilike šta bi moglo biti s ovim simptomima

edit; auto je fiat bravo 1.6 16v '96
 
Član
Po ovome, insinuira na prazan akku, imas li od koga ispravan akku ubaciti samo probati hoce li upaliti sve ok? Po meni, ili je akku, ili ne valja punjenje, zdravoseljacki mozes provjeriti tako da upalis auto, zaturiraj malo (samo da ugasi lampicu od akku unutra) i probaj skinuti klemu bilo koju, ako se ugasi, ne radi ti punjenje....
 
Član
ok, napravit ću to ujutro, alternator sam radila u 2.mj. (ležaji) i rekao mi majstor da sam sad mirna duže vrijeme, a akumulator je tko zna koliko star, jedino mi nije jasno kako je upalio odmah nakon pola sata punjenja a nakon 3-4h nije htio..
tnx ;)
 
Član
mozda ti neka od klema ne valja? :) ugl, upali ga, uradi sto sam ti rekao /skini klemu/ i znaces ;)
 
Član
pa ako nista u autu ne radi - ni ventilacija, radio itd - znaci da nema struje :D ili je nema jer je akku mrtav prazan, ili neka od klema ne valja :)
 
Član
trizex je napisao(la):
pa ako nista u autu ne radi - ni ventilacija, radio itd - znaci da nema struje :D ili je nema jer je akku mrtav prazan, ili neka od klema ne valja :)

hm, ventilacija, ne radi mi već mjesec dana :D, radio nemam, svjetla i žmige rade.. ajde probam sutra kako si rekao, al najbolje ak upali da odem odmah do majstora, ne volim petljati sa strujom :)
 
Član
-sanja- je napisao(la):
eto nakon problema s gašenjem, suprotna stvar :D

jutros palim auto, napravim 2-3km, nakon 2h sjednem u auto i klik-klik, pumpa se ne čuje, ne vergla, rade svjetla tako da akumulator nije skroz mrtav, probam paliti preko kablova, malo skoro pa je zaverglao i ništa, stavim popodne na onaj punjač il kak se zove za aku, bio na njemu možda pola sata i kresne odmah, i ostavim još 3-4h da se napuni do kraja i sad opet isto, ni da zavergla, e sad, jel akumulator, anlaser, alternator, masa, pi*ka, mačka?

trebam savjet da se ne nabacam para, možda trebam samo otići kupiti akumulator il da ga šlepam 30km do majstora? :/

Mačka, pi*ka nije 100% :lol::lol::lol:

Prvo probaj AKU da se na vozas bez veze, premontiraj sa necijeg auta...

A ako cujes samo cak cak i posle toga ja tipujem na alnaser, odnosno na automat na alnaseru...
Zablokira i nemre da okrene, nekad uklopi i gle čuda upali a nekad nema mačke da slozi...
Mozes ga i sama malo kucnut, obicno upali posle kuckanja

Digni haubu i trazi ovo sa slike, obicno je u blizini hladnjaka na sred auta, nekad malo sa desne strane viri, malo kucni kljucem nekim:


Ako neće preporucujem odlazak elektricaru - mehanicaru...

Javi sta bude...
 
Član
malo sam ga napunila i upalila, skidala kleme ali ne gasi se, još par puta palila i svaki put upalio, nakon pola sata dva puta upalio i onda zakuco kad ga je izvukao, znači akumulator je

-sanja- je napisao(la):
jedino mi nije jasno kako je upalio odmah nakon pola sata punjenja a nakon 3-4h nije htio..
tnx ;)

sad mi je jasno :D nakon pola sata punjenja je bio priključen na punjač pa je palio odmah a nakon 3-4h punjenja sam ga skinula i nije htio upaliti bez njega
 
Član
-sanja- je napisao(la):
da imam neko muško s nekim alatom ne bih ovdje postavljala pitanja :D
ugl. zanima me otprilike šta bi moglo biti s ovim simptomima

edit; auto je fiat bravo 1.6 16v '96


Ja sam mislio da imas neko musko s nekim alatom ali ajde sad kad ti tako kazes :lol::lol::lol:
 
Član
menjic je napisao(la):
-sanja- je napisao(la):
da imam neko muško s nekim alatom ne bih ovdje postavljala pitanja :D
ugl. zanima me otprilike šta bi moglo biti s ovim simptomima

edit; auto je fiat bravo 1.6 16v '96


Ja sam mislio da imas neko musko s nekim alatom ali ajde sad kad ti tako kazes :lol::lol::lol:

woohooo, buuuurned! :D
 
Top