Problem s karburatorom, golf 2 1.6b

Problem s karburatorom, golf 2 1.6b

Član
Pozdrav ljudi, kao sto naslov kaze imam problem s karburatorom na golfu 2 1.6b 53kw. Tocnije, predpostavljam da se radi o automatskom saugu a problem je taj sto se saug uopste ne gasi. Drzi konstantno obrtaje preko 2ooo obrtaja.
Sad mene interesuje zna li itko za nekog dobrog mehanicara koji radi karburatore na podrucju Hercegovine?
 
Član
Saug i kada radi ne smije biti preko 1200 1300 obrtaja, pogledaj okolo da nije spalo ili puklo neko vakum crijevo tanko, ili u kakvom je stanju guma ispod karburatora tj gumeni nosac karburatora.
 
Član
Imas sa lijeve strane Katburayora jedan leptir koji hoce zaglavit uzmi klijesta I malo naprskaj vd-om i razradi ga nema sta drugo bit dobri su ti karburatori i kad taj leptir razradis dusu mu uzmi nece on nikad zezat sam gas.provjereno
 
Imas u Lukavici Slavko Davidovic kod crkve sv Djordja covjek radi samo karburatore, ciscenje, servis, zamjena svih dijelova i podesavanje na autu...za skodu feliciju 1.3 sve ultrazvukom ocistio, zamjenio sve sto se moglo zamjeniti, postavio na auto, nastimao da radi ko sat i naplatio 60KM

Moje iskrene preporuke...licno sam bio kod covjeka.
 
Član
@S@jko provjeravao sam okolo sve nista nije ispalo sve je na mjestu a tu gumu još nisam. A za obrtaje sam rekao onako od oka, cijelo vrijeme mogu bez gasa voziti
@arnes_c jesi mislio na leptir od sajle gasa on mi je na desnoj strani, a njega sam oprobavao vracati rukom, vratim i obrtaji dodju na normalu al nakon ponovnog stiskanja gasa budu isti, visoki. Moram probati onda nekim odmašćivačem ili wd-om naprskati.
@Karington hvala na preporuci a da li imate broj mobitela.
Javlja se još jedan problem u vezi s karburatorom znaci kad drzi obrtaje i kad hoću ugasiti auto izvadim kljuc on nece da se ugasi kao da vergla, moram u brzini gasiti
 
Poslednja izmena:
ja sam se jedva nekako sa skodom 1,3 dovukao do sarajeva...potrosila je tad bila siguran sam 12 litara, gorivo iza smrdilo ko da ga neko iz kanistera prosipa, kad je covjek sredio nisam mogao da vjerujem kako auto mirno i pravilno radi...nasuo za 50 KM i napravio skoro 500 kilometara. nevjerovatan osjecaj ko da vozis drugo auto, prima gas ko da je nova, trecom sad ide tamo gdje je prije servisa jedva isla drugom brzinom.

uglavnom treba mu 2-3 sata da servisira cijeli karburator, tako nazovi prije i dogovori sve, jer dok sam ja bio kod njega sigurno je doslo jos 4-5 vozila.
 
Član
ma moj sve normalno fino ide, vuce kad upres ali u leru kad je ili pod kvacilom obrtaji podivljaju. Vozio sam ja njega kod lokalnog servisera nastima on fino smjesi u zrak ali to je sve kratkorocno.
Hvala ti jos jednom
 

Kec

Član
Ako nisi jos rijesio problem sa karb.Ima covjek Rasko Kravic u Nevesinju opravlja(cisti,steluje) pomocu instrumenta.Meni karb.nastelovo ima pola godine,nikakvih problema od tad.30 km naplacuje, ako nije nesto jos otislo u karb.Imam i br.
 
Član
Jesi gledao da ti nije otisla guma ispod karburatora? Ona kad ode na leru obrtaji skacu od 800 do 3000 nekada, zavisi koliko pukne a vec u voznji se i ne osjeti haman nista...
 
  • Like
Reactions: Kec
Član
Nisam jos rijesio problem cekam da uhvatim jedan dan slobodan pa da odem do Sarajeva kod ovoga Slavka vidim da ga svi hvale, a @RS TURBO da li se ta guma vidi ovako bez skidanja je li pukla ili nije jer ne bih ga licno skidao ne mislim da sam toliko strucan. Ne osjetim ni ja u voznji ali cim izbacim iz brzine ili stisnem kvacilo okretaji se dignu. :mad::mad:
 
Top