problem na GOLFU II

problem na GOLFU II

Član
Dakle na golfe II 1.8 benz. 66kw u vožnji se pali žuta lampica koja se vidi na slici i nakon nekog vremena ponovo pali i tako nonstop
 

LSD

Član
zar to nije kontrola s lambda sonde...odnosno ispusni plinovi???
grijesim li???
 
Član
nebi trebala zamjena biti vise od 20 km sa tvojom lambda sondom.Ona ti se nalazi na izduvnoj grani i ona se samo izvrne i skine steker i stavi nova i to je to.izvrni lambda sondu i probaj je benzinom oprati pa je vrati, ako bude opet svijetlila moraces je mijenjati. A ako nemas nikakvih poteskoca u voznji i ne osjetis gubitak snage niti povecanu potrosnju (sve isto kao prije samo sto ona svijetli) ja je nebi ni dirao :)
 
Član
pa moze biti bilo koji kvar... moze biti ECU moze biti da izgubi masu ili slicno ( koliko se sjecam ECU dodje ispod haube kod brisaca ako se ne varam i masa bude na limu odmah pored sto hoce da korozira), ali najcesce bude da se zaprlja lambda sonda i samo je skines operes ( ja sam par puta to radio i sve je bilo ok poslije toga), a znalo je biti da je otisao ECU (kad gori stalno). Moze biti bilo sta ali prvo probas sa lambda sondom.
 
Član
najčešće se pali kad se auto zatuši i čim se vrati u nižu brzinu i malo veći gas odma se ugasi
 

LSD

Član
ja kolko sam upucen.njen zadatak je da prati kvalitet izduvnih gasova....
kad smjesa nije dobra ona to registruje i pali se :d
(nisam kriv)
 
Član
ona hoce da se pali isto tako ako je u autu LPG ugradjen tada hoce da se pali i haman nikad ne gasi... lamda sonda sluzi da mjeri izduvne gasove i da salje ih racunaru ako je los CO2 ona pali lampicu jer ne valja smjesa ali ako se ona cesto pali moze biti lose gorivo
(probati sa zamjenom benzinske pumpe)
Moze biti hiljadu stvari to se tesssko moze ovako reci sta je... to je najbolje da ode kod mehanicara da vidi kakva je smjesa pa
onda vidjeti sta dalje.... pozzz
 
Član
To ti je to.... to je normalno kod auta koje imaju ugradjem LPG jer sonda vidi da nije solidno sagorijevanje i odmah javlja... vozi i uzivaj to je normalno ako ti auto radi na LPG. Nista se ne sikiraj :) pozzz
 
Član
kod mene kad se upali zuta....ja cekam da se cuje "cak" i onda okrenem kljuc mozda je to to.....




sala mala... sorry na off.....


nadam se da ces rijesiti svoj problem.......
 
Top