Problem Masina

Problem Masina

Član
Pozdravim svim forumasima.
Javljam se s razlogom jer vjerujem da mi neki na ovom forumu mogu pomoci oko problema...
Problem je slijedeci:

Prije par dana,stari je imao manji udes sa autom,gdje mu je lik napravio stetu na braniku i na faru.
Naravno odvukli su auto majstoru,koji je promjenio i branik i far.
U putu nazad,starom se ugasilo auto.
Kada je vratio kod majstora,rekao je da je zubcasti remen otisao.
Stari je odvukao auto kod drugog majstora,koji je rekao "daj boze da nije nesto vise otislo".
Danas,popodne je nazvao majstor i rekao da su otisli ventili,klipovi i sta ja znam sta jos,jer nezna otvoriti motor,da vidi kvar.
Predlozio je nekog drugog majstora da otvori motor,pa da pogleda tacno sta je sve otislo.
Interesuje me vase misljenje,ko se imalo razumije u to,jer sam ja "Duduk" sto se tice mehanike u automobilima opcenito.
Ako ko ima da zna,il da se njemu isto desilo,da da neke prijedloge,sta da radim,i kako da radim,jer stvarno nisam u situaciji da rasipam pare.
Zelim neko misljenje sta prvo da uradim i kako,da nebih placao nesto bespotrebno.
Hvala lijepo unaprijed.
 
Kako ti taj mestar moze rec sta je otislo ako nije otvorio motor?

Najbolje po meni ako imas nekog ko se bar malo kuzi neka ti skine glavu motora i pogleda ventile i klipove, vidit ces ostecenja na oko...
Ako ti je to otislo moj savjet je da trazis drugi motor jer ti je to skupo za popravljat, to ti praktično dode da radis generalnu na motoru (ako su otisli i klipovi i ventili)

Potrazi po oglasima isti takav motor za nekakvu OK cijenu dog se sa prodavateljem da ti da nekakvu garanciju da je motor ok i ubaci u auto, odma promijeni zupcasti natezace i ulje i gas
 
Član
maleni0606 je napisao(la):
Kako ti taj mestar moze rec sta je otislo ako nije otvorio motor?

Najbolje po meni ako imas nekog ko se bar malo kuzi neka ti skine glavu motora i pogleda ventile i klipove, vidit ces ostecenja na oko...
Ako ti je to otislo moj savjet je da trazis drugi motor jer ti je to skupo za popravljat, to ti praktično dode da radis generalnu na motoru (ako su otisli i klipovi i ventili)

Potrazi po oglasima isti takav motor za nekakvu OK cijenu dog se sa prodavateljem da ti da nekakvu garanciju da je motor ok i ubaci u auto, odma promijeni zupcasti natezace i ulje i gas

aha,hvala ti puno prijatelju,poslusat cu te...
nocas sam sreo jednog prijatelja,doduse on ima Fiat Brava 1.4 imao je slican problem,i jedva je nasao dijelove,ali kaze da za ovaj moj nije problem naci dijelove...
njega je izislo oko 480 km,ali nije mjenjao sve kao sto je kod mene...
tako da,poslusat cu te.odvuci cu u servis,i nek mi napravi popis dijelvoa koji su otisli.
vidjet cu cijenu tih djelova,sracunati pa cu vidjeti sta je isplativije.
Tebi hvala puno na odgovoru,pomogao je.
 
Ako budes radio taj isti motor, koji nisi naveo jel dizel ili benzin, odvuci kod provjerenog koji ima svu opremu i zna napraviti ponovo da motor bude isti. Znaci tu ti idu ventili polomljeni u zamjenu, novi remen, spaneri, ravnjanje glave, dihtunzi... itd... Ako te je vec taj motor sluzio, to ce te izaci kao veliki servis + malo vise para, ali makar si onda poslije toga miran sto se tice motora... Svakako se dobro raspitaj, da ti kasnije ne bi zveckali ventili ;)
 
Član
kurbla2005 je napisao(la):
imam ti ja glavu sa ventilima ako ti je 1,6 16v ali prvo rastavi pa utvrdi tacno sta se pokrivilo

je,benzin je...
vidjet cu sutra sta i kako pa vam se javim.
hvala svima na pomoci...
 
Početnik
cuj majstor a nezna da otvori motor,ja majstora i sile,da nije to kakv zidar il tesar..Ako je puko remen i vi ga pokusali ventili su garant savijeni,trebat cs tih par vntila koji budu osteceni,mozda koju vodjicu,dihtung glave poravanat glavu i onda set zupcastii spaner klizac i to je to..Ako budu klipovi osteceni jebo si jeza u ledja
 
Član
Lija je napisao(la):
cuj majstor a nezna da otvori motor,ja majstora i sile,da nije to kakv zidar il tesar..Ako je puko remen i vi ga pokusali ventili su garant savijeni,trebat cs tih par vntila koji budu osteceni,mozda koju vodjicu,dihtung glave poravanat glavu i onda set zupcastii spaner klizac i to je to..Ako budu klipovi osteceni jebo si jeza u ledja

bogami eto jucer rece da ga nezna rastaviti.danas ide kod pravog majstora,pa cemo viditi kakva ce dijagnoza biti :/

Jadni moj ljubimac :(
 
Top