Problem Ford focus 1.8 tddi 66kw ZVIZDI

Problem Ford focus 1.8 tddi 66kw ZVIZDI

POZZ..Imam problem sa ford focusom 66kw auto vuce extra, radi super,ne cadi na auspuh al kad mu dam jaci gas cuje se ko zvizduk neki i imama osjecaj da se ko auspuh cuje kad se upali..jel moguce da je turbina pri kraju i ako vuce extra i ide bez ikakavih problema..
 
Član
nije turbina na izduvnoj grani ti najvjerovatnije ima rupica, mislim da ga nema koji ne prosuplji tu
 
Član
Ako ti se cuje kao zvizdanje na auspuhu ustvari kao turbo, to he nirmalno jer je vjerovatno ti se raspao katalizator i vremenom ga izbwcio sam ili ti ga je neko prije skinuo i zato imas taj sada zvuk. Nije glasan nego onako potisi zvizduk. Normalno je to, tako se i kod dosta auta cuje kad se skine katalizator ili stave protocni lonci, kod mog buraza se isto to cuje na bmw-u dizelu...
 
Ako ti se cuje kao zvizdanje na auspuhu ustvari kao turbo, to he nirmalno jer je vjerovatno ti se raspao katalizator i vremenom ga izbwcio sam ili ti ga je neko prije skinuo i zato imas taj sada zvuk. Nije glasan nego onako potisi zvizduk. Normalno je to, tako se i kod dosta auta cuje kad se skine katalizator ili stave protocni lonci, kod mog buraza se isto to cuje na bmw-u dizelu...
nije kataliizator sigurno ,znam kakao zvizdi kad nema katalizator..ovo je vise negdje oko turbine nemogu tacno odredit gdje jer bas jako zvizdi kad se da gas..
 
Član
Bas ovo sto dzeni kaze ako samo zvizdi onda nemas razlog za brigu, kod mene turbina zvizdi od kako sam kupio auto i evo vec dvije godine tako vozim dez problema
 
Član
Sta god bude napisi ovdje sta je bilo...rodjak mi je imao problema isto pustala neka crijeva na turbini i od intercoolera ispucala crijeva i unutra slipavo bilo kako je zamjenio ide ko ludo...all ako kod tebe lijepo ide i vuce onda je ovo sto su kolege napisale..;)
 
Moze bit i turbina, al on ako ne pusi, dobro vuce ne trosi ulje ne sikiraj se nista.
nista ne pusi sve normalno vuce top...ulje stoji kako stoji...isao danas do adela da mi pogleda nema ga izgleda da je na godisnjem..pa nek stoji ovako..nema nikakavih nikakvih znaci problema osim tog zvuka to se nista necuje do 3.5-4 hiljade obrtaja kad 4 predje onda tek zvizdi al bas jako
 
Član
Probaj ugasiti kasetofon. U buraza kako ubrzava javlja se taj famozni zvižduk a kad ugasi radio ništa se ne čuje.
 
Rijeseno zvizdanje bio katalizator probijen na 2 mjesta su bile pukotine po 2-3 cm..neko prije mene je "ocistio"katalizator i pri tome ga probili na 2 mjesta danas zavareno i sve top...
 
Top