problem auto vuce u stranu

problem auto vuce u stranu

Član
evo ovako nikako nemogu napravit optiku/špur
sta se desava?
drugi majstor mi je rekao da to nije do spura....nego do neceg drugog...
provozao je moj auto i utvrdili smo ovo:
smotas puni desni....izravnas...auto vuce u desno
smotas puni lijevi......izravnas...auto vuce u lijevo

dok motam lijevo i desno cuju se opruge kako se napinju....a i kad na raskrizju smotam puni i pustim volan nevraca ga do kraja nazad neg ostane malo
malo npr u lijevo i auto tamo i ode
nezz do cega je to...na autu su ta-tehnix gewinde,lezajevi amortizera su promjenjeni,gewinde su nove

vise stvarno nezz do cega je
 
Član
Jesi porvjerio čahure na lafetama, tako je kod mene na golfu 3 bilo, nisu mi mogle mjesec dana izdržat i isto tako vuko cas na jednu cas na drugu stranu,katastrofa za vozit!
 
Član
Pregledaj detaljno trap... kugle, lafete, krajnice... Ako ti je trap dobar onda je moguce da je i do spure ;)
 
Član
untitled.png

Evo ovo ti je lafeta, a ovo zaokruženo su čahure,kod mene ova čahra broj 1 je stalno pucala tj. ova guma pukne i onda točak ima lufta "naprijed-nazad" i kad kocim i ubrzavam uvijek vuce na neku stranu,a i u vožnji isto. Nove talijanske nisu skupe 4.5KM oko 20kn al' to ne kupuj jer nemogu mjesec dana, kad vec vozis na gewindama preproucio bi ti da uzmes od audia TT one su pune i ja mislim da odgovaraju(proguglaj sve pa ces saznat).. I promijeni majstora jer ako nezna na Venti naći kvar onda je katastrofa :D
 
Legend
kad kreces sa mjesta a tockovi namotani do kraja , ispravlja li sam lako volan ili se pati i nece da se ispravi ?

mogucnost da je los aksijalni lezaj na amortizeru i potrosena guma

slika-6372-2011-11-1321900251-default.jpg
 
Član
obrni i felge. prednje stavi nazad . a zadnje naprijed. ja sam imao jednom slican problem ovi kako god urade spuru auto vuce samo u lijevo i te ne malo. ii zamojenim felge onda je druga prica auto islo ko strijela.
 
Član
probo vec s gumama,nesto koci volan da se ispravi

Letva volana moze biti losa, kardan letve volana, lezajevi kardana volana, kugle lose zahrdjale i krajnice lose tj. zahrzdjalo izmedju unutrasnjosti u krajnici ili kugli (izmedju kucista gusenog plastike i kugle unutra, to se zna desiti ali rijetko), solje amortizera gumene lose tacnije lezajevi na njima losi, krivi lafeti, raspadnute cahure na lafetima, nagibi tockova losi tacnije losa spura, losom spurom ako su losi nagibi i tockovi gledaju vani ili unutra jedan ili oba ti moze dovesti do toga da ti volan nece da se vraca sam...
Jedna stavka od toga ili vise njih ti moze praviti da kad pustis volan da nece da vrati sam nego moras ti vracati rukom, odmah da znas da okom ne mozes vidjeti da je spura losa nego moras ici u servis da ti vide laserski ili otpicki kakva ti je spura i nagibi tockova...
 
Član
a nista budem iso redom dok ne vidim,ali prije nego sam gewinde stavio sve je bilo super,volan se lijepo vracao i sad odjednom nevalja
 
Član
pa ako je otkako si gevinde stavio to ti se desava, a jesi li poslije postavljanja gewindi bio na spuri??? ako nisi, onda ti je to razlog, ne valjaju nagibi tockova, moras spuru raditi...
 
Član
ma jesam 3 puta vec
ali nesto koci jel do onih gore lezajeva amortizera,neam pojma nesto koci i dosta nekad tesko mota
morat cu skinut gevinde i vidjet mozda nisam nessto dobro sastavio
 
Top