Prevoz robe iz Slo za BiH,carina??

Prevoz robe iz Slo za BiH,carina??

Član
Znaci trebam prevesti pumpu za vodu u vrijednosti 1200e iz slo za bosnu,pa ako je neko prevozio robu iz slo a da je isao regularnim putem da mi pojasni kakav je proces i jel se moze ostvariti povrat pdv-a,jel se mora roba prijaviti na svim carinskim terminalima (i u slo,hr,i bosni),na osnovu cega se placa carina,tezine ili novcanoj vrijednosti,hvala
 
Član
Treba ti račun od te pumpe i na osnovu toga ćeš platiti carinu i porez na našoj granici.
Naravno gleda se novčana vrijednsot na računu ili u nekim slučajevima kada je cijena vidno umanjena onda ti oni vrše procjenu.
 
Član
na izlazu iz europske unije na granici ces zaustaviti se i pitati nekog carinika,i fino odes na taj salter il trafiku i popunis formulare i lagano dalje do bosne,tu kad ulazis po pravilima trebas prijaviti da imas to i to i da hoces da platis carinu,i platis carinu i sve sto treba i legalno si uvezao. a ako ne prijavis postoji mogucnost da kad ciki u bih kazes da nemas nista za prijaviti da on lagano pita,djecko a sta je sa bosch123 pumpe za vodu za koju si izvrsio povrat poreza,eh onda ide kaznica,pa carinica itd :D

sve u svemu,najbolje prosvercati :D
 
Član
malo sam se raspitao ,porez i carina u bih je oko 30-35 % znaci na 1200e ide oko 350e platiti sto je meni puno jbg,al imam neke veze sa carinom pa cu pokusati "na pice" da prodjem :D sad jos moram u slo da vidim dal imam pravo na povrat pdv jer nemam slo drzavljanstvo valjda se zakoni mjenjali
 
Član
bas zato sto nemas drzavljanstvo imas pravo na povrat poreza,samo moras naglasiti kad budes kupovao,da ti izda tax free racun,da bi mogao to da uradis. ne pokusavaj plaho na kafu ako vec nisi,da ne bi zasvirao klavir :D
 
Član
Za povrat PDV-a mislim da mora imati orginal PDV obrazac od nase carinske sluzbe tako da ti "svercanje" nece bas koristiti za povrat PDV-a!
 
Član
addo je napisao(la):
Za povrat PDV-a mislim da mora imati orginal PDV obrazac od nase carinske sluzbe tako da ti "svercanje" nece bas koristiti za povrat PDV-a!

netreba od bosne nikakav papir,dovoljno sto sam stranac a trgovina mi daje racun za povrat,a to za kafu ...imam rodjaka na carini i sredice mi jeftinije da prodjem sa pdv i carinom ako bi mi trebala kakva potvrda sa nase strane a drugacije mogu i na crno u svakok slucaju negine mi "masna" kafa :icon_biggrin:
 
Top