Prevoz iz Njemačke

Prevoz iz Njemačke

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nesto kontam, ako mi neko hoce da posalje dio iz Njemacke, da li to moze uraditi preko busa koji ide za Sarajevo? I koja je cijena?
Sta je sa carinom,porezom?
Da li je `ko imao iskustva?
Tacnije, zelio bih nesto sa ebaya naruciti pa da mi rodbina posalje ovamo.
 
Administrator
zavisi kako se s vozacem dogovoris i cijena prevoza i carina zalis li ili ne
 
ako je nesto manjih dimenzija, onda ce ti to vozac bez problema prebaciti preko grane... normalno, uz naknadu...
Medjutim, ako je nesto VECE, i onda bi moglo, al' obicno to ide uz dodatni trosak (cascavanje) carinika....
Naravno, sve to moze ici i po "propisima"... sto obicno izadje mnogo skuplje
 
Član
GrandMaster je napisao(la):
ako je nesto manjih dimenzija, onda ce ti to vozac bez problema prebaciti preko grane... normalno, uz naknadu...
Medjutim, ako je nesto VECE, i onda bi moglo, al' obicno to ide uz dodatni trosak (cascavanje) carinika....
Naravno, sve to moze ici i po "propisima"... sto obicno izadje mnogo skuplje
koliki to paket moze biti, stopke i farovi? ne bi trebalo biti nesto veliko, u ruksak bi moglo stati.
A zanima me kolika je ta naknada vozacu?
Koliko novca? jeli neko imao iskustva sa ovim?
 
BHT Ovisnik
najlakse ti je da odes do autobuske stanice i vidis sa vozacem,sve zavisi od vazaca kakav je tko,a postom imas posebne tarife sto se tiče tezine
 
kao sto rekose, onda je najbolje vidjeti sa vozacem... Ima supaka pa nece uopste da razg o tome (pojedini iz Centrotransa), a imaju neki ni marke ne uzmu...
Govoris o stopkama...eh.. pa to je vec PAKET... tesko da ce to proc "neofirno" ... Ako ce ti uzeti 20-ak EUR za to (mada cisto sumnjam da ce uzeti tako malo), pristani odmah, jer ti se NE Isplati preko poste... prvo sto im treba 100god, a drugo bice DOSTA tezak paket pa ce te dobro klepiti po dzepu i treced na CARINI te onda oderu nekim "taxama" isto na carini...bruka kojekakvih gluposti koje ti oni natovare... tako da te dodje skuplje pita neg tepsija...

Meni su sat koji mi je poslan postom iz Lux, koji kosta 130eur u radnji (idioti NISU poslali racun), PROCIJENILI (uvijek tako i rade) na mnogo vise (vise se i ne sjecam), uglavnom taj sex me kostao oko 120 km sto je UZAS...

Vrlo lako se moze desiti i da prodjes jeftino jer cesto oni vozikaju svercere koji nose gomilu svega i svacega... tako da...
kako ti "padne grah"
Ako nista, bar ce ti MNOGO brze stici tako nego postom.
Da, DHL, FedEx i UPS DERU....
 
Član
Ja sam sada tamo bio... ove redovne linije na granici niko ne gleda ako su svi papiri u redu, samo dokumente i vozi... možeš prenijet auto rastavljeno ako hoćeš busom :D

Autoprevoz Mostar, znam vozače što idu nedjeljom... do tamo su prošvercali jedno 20 šteka aure extra kad sam ja išao... malo sakrili, malo nama podjelili i eto :)

Otamo sam se vratio sa Globturom, i baš juče na stanici ujutru kod nas bio s istim vozačima, bezze malo tračali hehe

Mogu ti prenijet bez problema ako oni to hoće... sad je sve njihova dobra volja, možemo ih upitat i jedne i druge ako želiš...

Ja opet idem tamo ako Bog da u maju, dolazimo otamo s 2 auta, sad kako to prenijet otamo s autom, neznam majke mi... ima li kakvih procedura... mogao bih ti izaći u susret, samo ti vidi kakve su obaveze na granici s tim stvarima, nisam upoznat...

pozz.
 
BHT Ovisnik
u globtouru ti mogu prenjeti sigurno ako oce
vjerovali vi il NE,od mog prijatelja stari radi u globtouru,i kupio mu je u austriji hondu cn 250ccm skuter,rastavio je u djelove i doveo u međugorje bez ikakvih problema,a taj model izgleda ovako
http://motoprofi.com/bikephoto/383/honda_cn_250_1997_2.jpg
 
Član
ja kad sam nosio sitne stvari koje se mogu sakrit nije problem,dovlacio sam rodako haman auspuh za slk i na granici su me pretresli ko da sam teski kriminalac,sreca moja pa sam imo racun,
platio sam carinu carinske troskove pdv od kompletnog racuna sa postarinom iz njemacke i tu nedaju da se prica sa carnikom.najvaznije je racun ali pazi da ti nepisu postarinu na racun.
inace uvjek sam imo probleme na carini.
u hamburgu uzmaju do 25 eura za sitne stvari ruksak a velike stvari nisam slau.
naj bolje je nekome dat stvari kad ide doli najsigurnije.Samo je steta da nema nikoga sa kombijom koji redovno ide doli.inace bi ja davni dana nesta doli uradio,a meni je vrjeme zavrno vrat .......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top