preticanje na punoj liniji

preticanje na punoj liniji

Član
govana u uniformama ce uvijek biti kao i govana za volanom. moj savjet je sastavite najtuzniju facu, pokazite odmah novcanik prazni ili jos bolje index s faxa i izgovorite samo "znam znam...sve znam" . Pali svaki put jer po pravilu policajac ne bi trebao prvenstveno da vas kaznjava novcano vec u svrsi edukacije vas kaznjava kao npr fina opomena.
 
Član
Po zakonu imaš samo jednu adresu, ne možeš istovremeno biti prijavljen i u Austriji i u Brčkom. To su oni tražili adresu ovdje jer znaju da love u mutnom sa tim podzakonskim aktima na nivou Distrikta i znaju da bi ih sutradan mogao zvati ambasador kakav da ih malo priupita, pa da mogu vratiti papire čim prije.... Oduzimanje dozvole je nelegalno i da su je meni oduzeli ili bih prijavio dotične u ambasadi ili bih izvadio sebi novu tamo gdje sam prijavljen...pa ni bosansku dozvolu ti ne oduzmu na licu mjesta, nego dobiješ rješenje da je predaš u mup gdje je izdata...
 
Član
Po zakonu imaš samo jednu adresu, ne možeš istovremeno biti prijavljen i u Austriji i u Brčkom. To su oni tražili adresu ovdje jer znaju da love u mutnom sa tim podzakonskim aktima na nivou Distrikta i znaju da bi ih sutradan mogao zvati ambasador kakav da ih malo priupita, pa da mogu vratiti papire čim prije.... Oduzimanje dozvole je nelegalno i da su je meni oduzeli ili bih prijavio dotične u ambasadi ili bih izvadio sebi novu tamo gdje sam prijavljen...pa ni bosansku dozvolu ti ne oduzmu na licu mjesta, nego dobiješ rješenje da je predaš u mup gdje je izdata...
Kod nas su slucajevi oduzimanja vozacke dozvole na 12 casova za alkoholizam preko 0.30. Nazalost znam iz iskustva.

Prijatelja je zaustavio presretac na tranzitu dok je bio sa tada mojim bmw-om koji je bio na ceskim tablama. Vozio je 130 na iskljucenju s auto puta, ogranicenje 60. Na mjestu mu uzeli vozacku, zab sam kolika je kazna bila. To sto je auto na ceskim tablama a on nema ni punomoc nisu ni spomenuli.
 
Član
Po zakonu imaš samo jednu adresu, ne možeš istovremeno biti prijavljen i u Austriji i u Brčkom. To su oni tražili adresu ovdje jer znaju da love u mutnom sa tim podzakonskim aktima na nivou Distrikta i znaju da bi ih sutradan mogao zvati ambasador kakav da ih malo priupita, pa da mogu vratiti papire čim prije.... Oduzimanje dozvole je nelegalno i da su je meni oduzeli ili bih prijavio dotične u ambasadi ili bih izvadio sebi novu tamo gdje sam prijavljen...pa ni bosansku dozvolu ti ne oduzmu na licu mjesta, nego dobiješ rješenje da je predaš u mup gdje je izdata...

Stvarno ne znam sta bi reko,nisam pametan.znam da su mi je uzeli i da je nisam mogao podic dok ne uplatim 108.50km
Jos sam rekao policajcu,zar vi mozete uzet stranu vozacku,a on ono drsko ko i obicno,nema veze koja je vozacka alko test je pozitivan i vozacka mora bit privremeno oduzeta.
A jos mi je djubro oduzeo vozacku na 0,24 promila,kaze ti si jos pocetnik
 
Član
Stvarno ne znam sta bi reko,nisam pametan.znam da su mi je uzeli i da je nisam mogao podic dok ne uplatim 108.50km
Jos sam rekao policajcu,zar vi mozete uzet stranu vozacku,a on ono drsko ko i obicno,nema veze koja je vozacka alko test je pozitivan i vozacka mora bit privremeno oduzeta.
A jos mi je djubro oduzeo vozacku na 0,24 promila,kaze ti si jos pocetnik
Provjeri sad zakon, ako se dobro sjecam ti kao strani drzavljanin ne podlezes pod taj zakon "pocetnika".

To samo ako ti je i licna strana.
U tom slucaju, ti imas osnovu za tuzbu.
 
Član
ma kakv
Provjeri sad zakon, ako se dobro sjecam ti kao strani drzavljanin ne podlezes pod taj zakon "pocetnika".

To samo ako ti je i licna strana.
U tom slucaju, ti imas osnovu za tuzbu.
u kakvu crnu tuzbu koga ce ovdje tuziti meni samo nije jasno kako pojedini pricate gluposti shvatite policajac je uvijek u pravu kod nas i uvijek ce biti ako si pio budi spreman i platiti kaznu, i sta ti ko stranac dodjes ovdje i mozes krsiti sva pravila dobro si proso ja bi ti napiso 1000KM cuj zar mozes uzeti stranu vozacku
 
Član
Ovi nasi su zlatni kakvi su po svijetu, svi se nesto zale.. Sve dok cvajom mozes rijesiti i najveci prekrsaj ili u boljem slucaju ako imas nekog u policiji samo pozivom na telefon, mi se trebamo udarati nogom u guzicu! Jer realno vecina auta, nazalost, ne posjeduje npr opremu, raja vozi ne svezana uvijek mogu ti nesto naci, ako nista isprovocirat ce te da mu nesto opsujes pa ti napisati kaznu za narusavanje reda i mira.. S njima treba mirno i stalozeno ako si nesto zeznuo ponudi za kafe i udaraj se nogom u guzicu :D
 
Član
Po zakonu imaš samo jednu adresu, ne možeš istovremeno biti prijavljen i u Austriji i u Brčkom. To su oni tražili adresu ovdje jer znaju da love u mutnom sa tim podzakonskim aktima na nivou Distrikta i znaju da bi ih sutradan mogao zvati ambasador kakav da ih malo priupita, pa da mogu vratiti papire čim prije.... Oduzimanje dozvole je nelegalno i da su je meni oduzeli ili bih prijavio dotične u ambasadi ili bih izvadio sebi novu tamo gdje sam prijavljen...pa ni bosansku dozvolu ti ne oduzmu na licu mjesta, nego dobiješ rješenje da je predaš u mup gdje je izdata...
Kako mislis imas jednu adresu? Po drzavi?
Ja sam prijavljen i u bosni i van bosne, imam dvije vozacke.
 
Član
Kako mislis imas jednu adresu? Po drzavi?
Ja sam prijavljen i u bosni i van bosne, imam dvije vozacke.

Mislim po svemu, jednu adresu na planeti. Možeš imati negdje boravište, ali stalno prebivalište samo na jednoj adresi...pazi da kome ne pokažeš pogrešne dokumente, posebno u Švedskoj.
 
Član
Mislim da si ti pisao ranije na forumu da si u Švedskoj, pa zato i rekoh. Imam iskustva iz najbliže familije, zato ti i kažem pazi kome koje dokumente pokazuješ...
 
Član
Mislim da si ti pisao ranije na forumu da si u Švedskoj, pa zato i rekoh. Imam iskustva iz najbliže familije, zato ti i kažem pazi kome koje dokumente pokazuješ...
Svedska ima ugovor sa BiH ugovor o dvojnom drzavljanstvu.
Kad sam dosao ovdje krajem 2012te, raspitivao se u policiji da li ja mogu voziti sa bh vozackom dozvolom i dobio odgovor:




Från: Trafikexpert LOA Skåne
Skickat: den 8 juli 2013 11:49
Till: Polismyndigheten Skåne
Ämne: SV: Driving licence



Hello!



Your drivinglicens is valid 1 year after you have moved into Sweden. (if it´s valid in Bosnia Herzegovinia)



Erling Andersson

Trafikpolisen I Skåne

Da bi imao bosanski pasos moras imati cipsovu tj boravisnu adresu u drzavi izdavanja putne isprave ili ambasadi.
Ovo znam jer prosle godine sam dobio dijete koje sam mora prijaviti na adresu u Bosni. I sada dijete je prijavljeno dole a i ovdje, kao svi mi. Imigraciono svedsko mi trazilo pasos za dijete.
Znaci drug mogu se imati dvije adrese, samo nemoj muljat nista i nemas problema.
 
Član
Kad te zaustavi naredni put policija u Švedskoj pokaži im bh. vozačku pa ćeš vidjeti šta će ti kazati.
 
Top