Preporuka za navigaciju umjesto RNS 300?

Preporuka za navigaciju umjesto RNS 300?

Član
Ajd malo pomozite, rodjak kupio Golfa V i ima RNS 300 navigaciju,radio ili kako vec.. pa bi htio umjesto nje staviti neku drugu jer na ovoj nema DVD i mora kamaru nekih CDova imati da mu radi navigacija(tako on kaze) mozda grijesi al nema veze, ako imate kakvu preporuku sta bi moglo pasat umjesto nje bujrum ili ako neko prodaje nek javi pa cu proslijediti ponudu..
Hvalaaa
 
Član
2din dvd player i miran ce bit do kraja zivota,tu mu je i tv i mp3 aux sd card usb i navigacija
 
Član
RNS 510 originalna od golfa 6, nema bolje ;)

http://www.pik.ba/artikal/4145416/vw-navigacija-rns-510/
 
Član
ima li ljudi kakve srece u onim kinezima ? OEM zamjenski ovo ono sa wince ili androidom ?

RNS 510 jest dobar izbor ali u najnovijoj verziji sa led ekranom 30 giga diskom itd a ti su skupi.

Sta mi se ne svidja na njemu je navigacija nije ni blizu npr iGO koju imaju ovi kinezi ... i ja trazim za Leona isto nesto pa ...
 
Član
Imate markirane 2din playere sa navigacijom pioneer, kenwood,alpine vise opcija i mogucnosti imaju nego ovi fabricki playeri tipa ovog iz golfa 6 vidim da je cijena na piku 1100 KM ja bi radije ovaj neki nov uzeo a mozes i dizajn birati koji ti odgovara :icon_smile:

Evo recimo kenwood http://www.mediamarkt.de/mcs/product/KENWOOD-DNX4210BT,48353,357781,276509.html
Ima i tu na stranici od mediamarket jos par alpine , bilo koji da uzme ne moze ne valjati ;)
Kod muhe mozes alpine uzeti sa navigacijom

Imas i audio-power radnju u Novom Sadu kod njih ima dosta tih modela, kome je daleko ici moze se i postom to poslati
 
Član
Bježite od kineza,probo neke uređaje ,zvuk pucka, šuška stalno nešto u pozadini,touch katastrofa savija se displey pod prstima,itd...
 
Član
Ev ljudi da ja malo probudim temu, rodjak nasao na ebayu neku kinesku, ima sve zivo naravno, i radi na Windows Ce, e sad, njemu nije bitan kvalitet zvuka i sl, nego da navigacija radi, pitao sam kinescice koje mape mogu kaze navodno igo, tom tom, garmin itd. jel zna neko pouzdano kako ide to, jel se moze instalirat recimo Garmin na taj win cE ili on posjeduje neki soft za nav pa samo mape se ubacuju ili kako vec..
Slijedece pitanje kolika je carina/pdv na tehnicku robu? da zna sta da ocekuje od cijene ;)
Hvala unaprijed ;))
 
Član
do 100 eura ne podlaze carini moze sa kinezima dogovoriti da na carinskoj deklaraciji tj na tom paketu naznace da je vrijednost 99 eura i da je poklon ... i nebi trebalo biti carine nikakve.
 
Član
Trozic je napisao(la):
Bježite od kineza,probo neke uređaje ,zvuk pucka, šuška stalno nešto u pozadini,touch katastrofa savija se displey pod prstima,itd...
to je nekad bilo....Imas sad kineskih uredjaja sa resistivnim touchem...i veoma dobrih kopija....Sve zavisi gdje i sta uzmes...Imao sam i sam jednog takvog kineza u autu...sad opet imam kineza..samo malo boljeg
@grga
imam u svom autu kineza...skoro ga namontirao..ako hoces nadjemo se gdje pa pogledaj.....ocjeni sam...
a IGO kad se uradi kako treba je bolji od svake te fabricke navigacije..
 
Član
posebno VW navigacija je smece. iGo je 10000000000 svjetlosnih godina ispred.
Ja sam imao u jednom autu Zenec MC2000 nije kinez ali nije ni original i bio sam prezadovoljan.
 
Član
damko je napisao(la):
Trozic je napisao(la):
Bježite od kineza,probo neke uređaje ,zvuk pucka, šuška stalno nešto u pozadini,touch katastrofa savija se displey pod prstima,itd...
to je nekad bilo....Imas sad kineskih uredjaja sa resistivnim touchem...i veoma dobrih kopija....Sve zavisi gdje i sta uzmes...Imao sam i sam jednog takvog kineza u autu...sad opet imam kineza..samo malo boljeg
@grga
imam u svom autu kineza...skoro ga namontirao..ako hoces nadjemo se gdje pa pogledaj.....ocjeni sam...
a IGO kad se uradi kako treba je bolji od svake te fabricke navigacije..

pa resistive radi na pritisak :D capacitative je bolji jer ne moras upirati ko sivonja ;)



imas ih ovdje tonu pa pogledaj
http://dx.com/c/car-accessories-799/car-video-systems-718?sort=price&sortType=desc
 
Član
hvala ljudi na odgovorima, nav sam mu nasao na ebayu tako je kao i na dx.u a damko imas PM ;)
 
Član
GaRGa je napisao(la):
damko je napisao(la):
Trozic je napisao(la):
Bježite od kineza,probo neke uređaje ,zvuk pucka, šuška stalno nešto u pozadini,touch katastrofa savija se displey pod prstima,itd...
to je nekad bilo....Imas sad kineskih uredjaja sa resistivnim touchem...i veoma dobrih kopija....Sve zavisi gdje i sta uzmes...Imao sam i sam jednog takvog kineza u autu...sad opet imam kineza..samo malo boljeg
@grga
imam u svom autu kineza...skoro ga namontirao..ako hoces nadjemo se gdje pa pogledaj.....ocjeni sam...
a IGO kad se uradi kako treba je bolji od svake te fabricke navigacije..

pa resistive radi na pritisak :D capacitative je bolji jer ne moras upirati ko sivonja ;)



imas ih ovdje tonu pa pogledaj
http://dx.com/c/car-accessories-799/car-video-systems-718?sort=price&sortType=desc
da..znam..nego sam htio reci da imas sada vrlo dobro uradjenih i sa resistivnim..imaju acelerator(malo bolji odziv)....a capacitivni su kinezi tek poceli da ugradjuju i poskupi su jos.....jer imao sam na autu kineza sa onim prvim serijama resistivnog i imam sad kineza sa ovim novijim resistivnim touchevima...razlika je poprilicna....
 
Član
i ja bi samo da pohvalim IGO, kod mene je IGO 8 i odlicno radi, nije ni komplikovana za kosristenje ma sve super, nisam garmin nikad probao nit imam potrebu da ga probam
 
Top