Premotavanje da/ne?

Premotavanje da/ne?

Član
Zdravo svima. Kud mene djavo hoce pa ja volim da ceprkam gdje mi nije mjesto, pa nakon malo igranja sa gainom na ampu zbog testiranja napojne, woofer je dozivio kvar :( Problem je sljedeci. Kada sam rasklopio woofer donja polovina namotaja je samo visila.

http://imageshack.us/a/img209/6578/q4fg.jpg

Woofer je vec ranije bio premotavan ali vidim da je to bilo lose jer nigdje nema ljepila da drzi namotaje tako da od silnih vibracija na polovici sada imam problem. Improvizacijski sam pokusao da ih spojim ponovo ali kada probam u magnet staviti grebe tako da mi sada treba savjet sta dalje da se radi. Ako neko poznaje koga iz Tuzle da radi ove stvari kazite mi ime pa da se sa njima posavjetujem. Hvala svima :)
 
Član
Koji je woofer u pitanju ?!
Otišlo ti pojačalo u klip nije imalo dovoljno struje sa te napojne zato je i crko woofer :p
 
Član
Pa da cliping i jeste problem bio :D al hajd mora covjek i na greskama malo da uci :D Evo specifikacije woofera:

Mac Hurricane 30
Outside diameter of 30 mm
Installation diameter 278 mm
Mounting depth 127 mm

Coil diameter 50 mm
Magnet diameter 150 mm

Music Power RMS 190 / 380 Max watts
4 ohms impedance
Resonance frequency (FS) 25 Hz
Efficiency 91 dB/1W/1m
Total Q (QTS) 0.33
Equivalent volume (VAS) 167 l
Linear excursion (xmax) + / - 8 mm

Closed housing 20 - 25 l
Bass reflex / bandpass 35-75 l
 
Član
Ma uzmi drugi ispravan woofer, ne bih ja to popravljo, nije neki model a uz to ne znaju kod nas ni napraviti da valja ja sam nosio trojici na ovim našim prostoima i sve je to nidje veze ne radi nikolki opet crkne a popravka oko 30 KM a ima ispravnih woofera na pik-u po 50 KM kenwood starije serije kfc-w3005, sony xplod i sl.
Sto se tiče popravki jedino sma zadovoljan i preporučujem audio-power iz Novog sada oni to odrade bude kao fabrički ponekad i bolje :D
 
Član
Ma jednom je vec bio popravljan i koliko me sluzio dobro je bilo tj. kakav je woofer dobro je izdrzao, a posto sa ovim ulazim u nove vode volio bi i to da odradim da koje iskustvo vise dobijem :D Tako da mi treba neko iz Tuzle jer mi je to najblize da odnesem da se pogleda jer ide na prodaju svejedno ili cu ga rodjaku srediti hehehe :D
 
Top