pregled kod kupovine auta: ovlasteni servis ili bihamk

pregled kod kupovine auta: ovlasteni servis ili bihamk

U srijedu vozim auto na pregled pa me zanima dali da odvedem u Bihamk servis na Ilidzi (imam tamo poznanika koji radi na servisu) na detaljan pregled ili je bolje odvesti u ovlasteni Citroen servis na Ciglanama ili mozda oboje? Radi se o autu Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001 godiste sa predjenih 270 000 Km.
 
Član
Sretno u svakom slučaju. Ja sam svoj pregledao onako, malo provozao i pazario. Xsara Picasso 1.8 benzin 2001 godište.:lol::123:
 
Član
Ja nebi Bihamk, mene su zeznuli kad sam auto kupovao a isto imam poznanika.. tako da ;)
 
Član
BIHAMK ne bih preporucio nikako. toliko nezainteresovanosti, bahatosti, umisljenosti odavno nisam vidio na jednom mjestu.
 
Član
Ma u Citroen idi, ako je o Citroenu rijec. Znaju glavne boljke tog modela tamo. Mozda su dobri mehanicari i oni u Bihamku, al garant ne poznaju svaki Citroen tako dobro kao ovi u servisu. I druga stvar, ako nesto ne valja, ovi ce ti u ovlastenom odmah moci dati i predracun za popravke, dok ovi u Bihamku to ne mogu.
 
Član
A ako kupiš dat ću ti informaciju ko ti ga može jeftino održavati(ima i dijagnostiku).:123:
 
Evo zavrsio sam sa servisom. na autu se trebaju zamjeniti lafete 612 KM i napuniti klima 100 KM. Savjetuju mi i da uradim veliki servis al to nije hitno. Sad cekam da to zavrsi ovaj od koga kupujem i onda cemo pazarit. Ako moze na pp taj majstor za citroene da ne idem kod ovih skupi su ko zara.
 
Eh ovako danas sam bio kod majstora vezano za lafetu. majstor pregledo i ima minimalan hod na lafeti i treba nekad promjenit samo tu neku kuglu ili sta je to vec ne treba cijelu lafetu. druga lafeta naravno sasvim ispravna. cijena orginaldnog dijela je oko 100 km tako da ce me sa ugradnjom izac oko 120 km. Da napomenem da su mi tamo u servisu samo za dijelove trazili oko 600 KM. Nije mi radio ni podizac stakla i ovi u ovlastenom odmah treba mjenjati komplet sve po cijeni od 430 KM a ovaj moj majstor ce to zavrsit za 150 km. stvarno su bezobrazni ovi na ciglanama sto se tice cijena i usluge. valjda sto su jedini u Sarajevu pa im se moze. Mislim mjenjati komplet lafetu a otiso samo jedan dio na lafeti je van pameti al eto valjda se drze propisa da kad malo nesto ode da se mjenja komplet sve.
 
Član
podrizvan je napisao(la):
Eh ovako danas sam bio kod majstora vezano za lafetu. majstor pregledo i ima minimalan hod na lafeti i treba nekad promjenit samo tu neku kuglu ili sta je to vec ne treba cijelu lafetu. druga lafeta naravno sasvim ispravna. cijena orginaldnog dijela je oko 100 km tako da ce me sa ugradnjom izac oko 120 km. Da napomenem da su mi tamo u servisu samo za dijelove trazili oko 600 KM. Nije mi radio ni podizac stakla i ovi u ovlastenom odmah treba mjenjati komplet sve po cijeni od 430 KM a ovaj moj majstor ce to zavrsit za 150 km. stvarno su bezobrazni ovi na ciglanama sto se tice cijena i usluge. valjda sto su jedini u Sarajevu pa im se moze. Mislim mjenjati komplet lafetu a otiso samo jedan dio na lafeti je van pameti al eto valjda se drze propisa da kad malo nesto ode da se mjenja komplet sve.
Kod kog si majstora bio, onog što sam ti dao podatke na PP ili neki drugi?
 
apostol je napisao(la):
podrizvan je napisao(la):
Eh ovako danas sam bio kod majstora vezano za lafetu. majstor pregledo i ima minimalan hod na lafeti i treba nekad promjenit samo tu neku kuglu ili sta je to vec ne treba cijelu lafetu. druga lafeta naravno sasvim ispravna. cijena orginaldnog dijela je oko 100 km tako da ce me sa ugradnjom izac oko 120 km. Da napomenem da su mi tamo u servisu samo za dijelove trazili oko 600 KM. Nije mi radio ni podizac stakla i ovi u ovlastenom odmah treba mjenjati komplet sve po cijeni od 430 KM a ovaj moj majstor ce to zavrsit za 150 km. stvarno su bezobrazni ovi na ciglanama sto se tice cijena i usluge. valjda sto su jedini u Sarajevu pa im se moze. Mislim mjenjati komplet lafetu a otiso samo jedan dio na lafeti je van pameti al eto valjda se drze propisa da kad malo nesto ode da se mjenja komplet sve.
Kod kog si majstora bio, onog što sam ti dao podatke na PP ili neki drugi?

ma jednog lika u ilijasu. hari se zove
 
Top