Potrosnja

Potrosnja

EE9

Član
:D,fabricki podatak 5,2 hahah,odstupanje 90%:D
Na taj "fabrički podatak" dodaj 2 litra i onda imaš fabrički podatak bez znakova navoda! :D
Bio je nedavno tekst o tome koliko proizvođači lažu o potrošnji...opet VW "najbolji" (laže 40% više od navedene potrošnje)....a japanci generalno najmanje lažu... ;)
 
zimi trose vise sva auta. litar najmanje (jer je hladan stalno)
kako je dosla zima moj BMW trosi vise za skoro 2 litra trenutno za razliku od ljetos kad sam vozio- jer ljeti sam obicno prelazio 100 km sa 15 KM, sada mi treba 20 KM (a vozim cak i pametnije i sporije) , automatik 2.0 d. 100 kw i uglavnom "gradska voznja, seoska voznja, kombinovana, kreni stani - dok recimo jucer sam isao za sarajevo ,Tuzla - Sarajevo 300 km relacija sa 35 KM
tako da nista ozbiljno :)
 
Član
Mene kad pitaju za potrosnju i kad kažem da je oko 7-8 litra, da se ne lažemo (1.9 tdi 74 kw) blijedo me gledaju, pa kako to??? Kvarim im sliku legendi i potrošnje od 4-5 litara za VW 1.9 tdi. Naime Passat 5+ je u pitanju karavan, Sarajevo grad 90% vožnja, 1-2 mjesečno relacija van od oko 350-400 Km koja i izvuče prosijek :).
 
Član
Mene kad pitaju za potrosnju i kad kažem da je oko 7-8 litra, da se ne lažemo (1.9 tdi 74 kw) blijedo me gledaju, pa kako to??? Kvarim im sliku legendi i potrošnje od 4-5 litara za VW 1.9 tdi. Naime Passat 5+ je u pitanju karavan, Sarajevo grad 90% vožnja, 1-2 mjesečno relacija van od oko 350-400 Km koja i izvuče prosijek :).
A sta mislis kako reaguju kad me pitaju kolko u mene trosi golf 1.9 66kw i kad im kazem da je 12-13l? Sa 10KM predjem otprilike 35-40 km, kod tebe je to extra :D
Ljeti je malo drugacija prica ali se namucim da spustim potrosnju na 4,5-5l na otvorenoj cesti, ja bi volio sad vama da kazem da mi auto ne trosi nista ali tom pricom bi samo sebe lagao, mada i ovo danasnje gorivo ni za qu**c nije (da izvinete)
 
Član
@rasho16v Ako pricas o 1.9 TDI sa 66 kw, onda i ja bih rekao i ja da je to malo vise, ako govoris o PROSJECNOJ potrosnji. Kako si vec vidio, realan sam, i vozio sam taj motor u Ibizi i to one godine kad su bili veliki minusi prije 2-3 zime bas, a i relacije su mi kao sto vec napisah, 90% grad, kuca-poso, 3 KM otprilike dok se provucem kroz sporedne ulice, 4-5 semafora i ne stignem do 4-te...vikendom negdje malo dalje ako se ode otprilike to je to, ali opet je to bilo u granicama oko 8-ice (zimi), tako da...neznam, valjda ce se javiti jos neko sa "pametnom" kojom, ali mi je tih 12-13 litara za prosjecnu ipak malo vise.
 
Član
Ma ako se auto cijepa prvom i drugom brzinom mora trositi , nema to vise , samo znam da Fiesta 1.4 TDCI sa 20KM 185-200km predje , ima mi je kolega i jos jedan poznanik...
 
Član
@rasho16v Ako pricas o 1.9 TDI sa 66 kw, onda i ja bih rekao i ja da je to malo vise, ako govoris o PROSJECNOJ potrosnji. Kako si vec vidio, realan sam, i vozio sam taj motor u Ibizi i to one godine kad su bili veliki minusi prije 2-3 zime bas, a i relacije su mi kao sto vec napisah, 90% grad, kuca-poso, 3 KM otprilike dok se provucem kroz sporedne ulice, 4-5 semafora i ne stignem do 4-te...vikendom negdje malo dalje ako se ode otprilike to je to, ali opet je to bilo u granicama oko 8-ice (zimi), tako da...neznam, valjda ce se javiti jos neko sa "pametnom" kojom, ali mi je tih 12-13 litara za prosjecnu ipak malo vise.
To mi je potrosnja u poslednje vrijeme, Ali to je sve gradska voznja, i sve su to kratke voznje, dakle motor nema kad ni da se zagrije, ali nemojte misliti da puno gasam dok je hladan, ipak ja to cuvam, u zadnjih 2 mjeseca nesjecam se da sam isao otvorenom cestom, sigurno da bi bila potrosnja manja, ali pricam eto o zadnjih 2 mjeseca, sve neke kratke relacije po gradu, a sto se tice prosjecne potrosnje ona bi mi bila negdje oko 9l kad kombinujem gradsku i otvorenu voznju, ali trenutno je samo gradska, nabere se jbg
 
Član
A sta mislis kako reaguju kad me pitaju kolko u mene trosi golf 1.9 66kw i kad im kazem da je 12-13l? Sa 10KM predjem otprilike 35-40 km, kod tebe je to extra :D
Ljeti je malo drugacija prica ali se namucim da spustim potrosnju na 4,5-5l na otvorenoj cesti, ja bi volio sad vama da kazem da mi auto ne trosi nista ali tom pricom bi samo sebe lagao, mada i ovo danasnje gorivo ni za qu**c nije (da izvinete)
U tebe je pokvareno auto.
 
Član
Ma ako se auto cijepa prvom i drugom brzinom mora trositi , nema to vise , samo znam da Fiesta 1.4 TDCI sa 20KM 185-200km predje , ima mi je kolega i jos jedan poznanik...
To ti i ja potvrdjujem iz licnog iskustva sa C3, a isti je motor u kao i kod Fieste. Potrosnja je oko 5L, 0,1 gore-dole. A moze se reci da je cisto gradska, jer svi znaju kakva je guzva kroz Rajlovac ujutro.

Sa druge strane, moja Octavia 1,9tdi se krece od 6,5 do 7,5 gradske u ovom periodu...
 
Top