Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

Član
hehehe on je isto uradio sto ovi rade sa ovim potrosnjama od 2-3L samo sto je kod njega bilo u suprotnom smijeru 20-30L heheheee :icon_smile:
 
Član
olensoner je napisao(la):
Ih da imam sliku pokazao bih vam Audi A8 4,2 D2 koliko trosi nizbrdo:D

51,7 litri ga ja uspio nabiti, oko 210km/h uz Ivan iz pravca Sa... trenutna potrošnja :D mislim na S8... neznam šta ti ovo D2 znači :)
 
Član
Da sam htio jos vecu potrosnju, upalit cu ga hladnog, slozit u prvoj, vjeruj da pokazuje jos vecu... :icon_rolleyes: isprobano, tada budala pokaze 39 tako nesto :lol:
ovo je bila voznja uzbrdo, prva, druga i nekoliiko puta treca, ostalo sve krivine, dobar uspon...:icon_rolleyes:

nazalost, ovaj 1.4 motor moze samo tako popit, pogotovo uzbrdo ako se sili... npr, na vlasic nikad ne idem fabijom, jednom isao... prvo sto ne moze povuc, pogotovo kada je natovarena, drugo trosi samo tako, jos ako ga pokusavam gasat... bukvalno gledam kako kazaljka sa gorivom opada.... pa po gradu uzme i 10l, i to ne gasanja, jos u ze, nije brdo, nije nikad spica, kao npr u sa... tamo radi semafora i vise traka odu barem 2-3litra vise...

pa i na testovima, kazu da ako se gasa uzme i do 15l,... istina, a ako se jos uzbrdo gasa, jos vise uzme... takav stari motor, rastrosan, dobro, normalne voznje i ne popije nesto puno, ali przenje, da Bog sacuva... :lol:
napominjem, i komp se zna zblesirat, po novcaniku i racunici, maksimalno sto moze uzeti uzrdo do kraja, je nekih 18l...
 
Član
opel astra 1,7dti 55kW
ne trosi haman nista,vozao se jucer vazdan,nije 20KM potrosila :D
s tih 20KM sam dosao i kuci iz ilijasa
ja navikao da mi auta po 10 litara trose :D
 
Član
od svih BMW-a koje sam imao najvise mi je trosio e36 sa 1,6 motorom.....boze moj dragi....jest mi zao goriva koje sam u njega sipao....
 
Početnik
Moj Antrax pa jesi ziv, imali sta u toj Jablanici, opet ti oko auta.

Sto se tice potrosnje meni ona nije fixna ;), kako ga gasash tako ide, kod vecine je to nesto fixno.
Golf 4 1.8 20v turbo, trosi iz Mostar do Jablanice 6,7l, iz Jablanice do Mo 5.5l malo nizbrdo, Guslanja u koloni ,pa uzmi prosjek. Inace otvoreno Mostar - Sarajevo, Travnik, Zenica, i nazad 6,3l normalne voznje ko i svi sto voze-guslaju, ako udjes u sarajevo i vrtis se, poraste do litar, pa onda to nije vise otvoreno nego kombinovana voznja. Otvorena je do 7l max. gdje god krenes. Po gradu uglavnom 11-12l, kombinovana voznja ti je 8,2 do 8,8, vecinom je 8,5l potrosnja. E sad punim gasom Jablanica-Mostar i nazad da vozis preko 200 km/h po onim svim pravcima od vrapcica i da sve prestizes i maksimalno ga deres u svakoj brzini, nisam uspio nikad 13l prec, uvijek 12,5-12,8l, uzmes uobzir da vrapcici-bijelopolje 220, do salakovca 200, poslije 200, 210.
Mostar-Zenica i nazad, pun gas, sve prestizes, na autoputu 228 nisam smio vise, ne spustas gdje ne moras ispod 200, posjek 10.5l je'''' te sta ces manje. Uspio sam ga na pisti sa jedno 10ak tura gore-dole, oko 15.5l trosi . Al to je na neki 20ak kilometara pa ti nije bitno koliko trosi, doso si radi toga.

Sad sam na LPG i potrosnja plina po gradu je manja za oko 1Litar i krece se od 10l-10,5l, najveca normalna potrosnja plina mi je 10,8l po gradu, po cijeni na INAi od 1,02. pa ti racunaj da je to maximalno 10,71 km. max 10,5 X 1,02=10,7KM / 2,07KM(dizela)= 5,17litara ( koje auto sa 150konja trosi po gradu 5,1?). N
ikad mi plina nije potrosio 11,X litar uvijek je 10,X po gradu ( na benzinu bi bila najmanje 11.x X 2,0x = preko 22KM u odnosu na do 11KM).
Malo vise trosi otvorene i kombinovane voznje ide negdje 1,0-1,5l vise plina, znaci (sa 7.Xl benz 8.5plina otvoreno, 8,5benz 9,5plina kombinovano,iste voznje) s tim da su mu perfomanse u nizim i srednjim obrtajima dosta bolje od benzina i bolje vuce, pa mi nije zao marke ;). u visokim obrtajim automatski prebaci na benzin tako da se nista i ne osjeti u voznji, kad gasash. Uspio sam ga 2 puta natjerati na 12,8 i jednom 13,3l na plinu na predjenih 400kilometara da vidim kolko moze s rezervarom plina maximalno da trosi, al sa mu dusu vadio do kraja.

Sto se tice trenutne potrosnje sto pokaziva na boardu u prvoj brzini kad mu stisnes gas negdje oko 51,X litar tako nesto , bude nekad 54l budu kratko.

Sve kad uzmes prosjek kombinovana voznja sa gasanjem kuda god 10maraka na plinu sa 150 konja to je oko 4,8litara dizela, PERVERZIJA, i elasticniji je na plinu;), tise radi, necuje se nikako ko na baterije.
 
antrax je napisao(la):
olensoner je napisao(la):
Ih da imam sliku pokazao bih vam Audi A8 4,2 D2 koliko trosi nizbrdo:D

51,7 litri ga ja uspio nabiti, oko 210km/h uz Ivan iz pravca Sa... trenutna potrošnja :D mislim na S8... neznam šta ti ovo D2 znači :)

Itekako vjerujem, ja na autostradi nisam nikad vidio ispod 13l da pokazuje, a to je neka ''normalna'' voznja, Sarajevo-Kakanj, se vrlo lahko moze 40 maraka potrositi:D. A D2 je oznaka za prvi model osmice, ona novija je D3, a sad ova zadnja je D4 ;)
 
Član
olensoner je napisao(la):
antrax je napisao(la):
olensoner je napisao(la):
Ih da imam sliku pokazao bih vam Audi A8 4,2 D2 koliko trosi nizbrdo:D

51,7 litri ga ja uspio nabiti, oko 210km/h uz Ivan iz pravca Sa... trenutna potrošnja :D mislim na S8... neznam šta ti ovo D2 znači :)

Itekako vjerujem, ja na autostradi nisam nikad vidio ispod 13l da pokazuje, a to je neka ''normalna'' voznja, Sarajevo-Kakanj, se vrlo lahko moze 40 maraka potrositi:D. A D2 je oznaka za prvi model osmice, ona novija je D3, a sad ova zadnja je D4 ;)

Ipak luksuz se placa :icon_smile: nije benzin za svakog :cool:
 
Član
olensoner je napisao(la):
antrax je napisao(la):
olensoner je napisao(la):
Ih da imam sliku pokazao bih vam Audi A8 4,2 D2 koliko trosi nizbrdo:D

51,7 litri ga ja uspio nabiti, oko 210km/h uz Ivan iz pravca Sa... trenutna potrošnja :D mislim na S8... neznam šta ti ovo D2 znači :)

Itekako vjerujem, ja na autostradi nisam nikad vidio ispod 13l da pokazuje, a to je neka ''normalna'' voznja, Sarajevo-Kakanj, se vrlo lahko moze 40 maraka potrositi:D. A D2 je oznaka za prvi model osmice, ona novija je D3, a sad ova zadnja je D4 ;)

ovaj je bio 99 godina... oko 15,5-16,5 l stalno pokazuje prosjek kad se normalno vozi... i td... dok je isti vlasnik imao drugog istog, razlika bila u godini... tj. 98 godina i siva boja, nikakve druge razlike... i trošio jep uno više... i naravno bio je rashaban jer je to vozao gazda jedan, stariji čovjek koji je samo sipao gorivo u njega i prao ga... kad mu nešto zaškripi ili se kakva lampica upali onda ga odveze u servis :D


Gdjesi Šex, jesi živ čovječe... dobro je da ti je golf isad u životu hehe Zovi nekad na kafu kad prolazio, isti mi je broj :)

jbt pa kog tebe bagatela ta potrošnja... kod mene toliko troši astra, baš kao što si ti naveo potrošnju... s tim da ide puno preko toga potrošnja kad se gasa i td... i td...

Čekam ovaj uvoz starijih auta sa euro3 pa da vidimo onda kako šestaci troše... bježim iz ove srednje klase auta... nit su brzi nit išta... mrtvi prosjek :D
 
Početnik
Ma pici golf ko lud, ma nista mu vise se ja puta razbolim a njemu nista. nije frka, zvat cu. jel ti astra benzin il dizel, koji motor. ma kod VW 1.4 1.6 1.8 2.0 isto trose razlika u po litra. u gradu golf 4 1.4 kaze mi frajer 10,5 trosi ko i moj nevjerovatno. 1.6 passat oko 10l, golf 4 2.0 motor trosi 8,5 kombinovano ko i moj normalne voznje. Osim naravno kad ga dirnes ovaj vise duplo trosi, al ide bolje.
 
Član
Malo ste otisli u off odnosno qrcenje, a kada se vec qrcite onda malo mozak upalite.

Ne treba auto tjerati hladnog, niti uzbrdo ili neke druge gluposti da bi se dobila najveca moguca potrosnja. Dosta ga je samo upaliti i pustiti da radi na mjestu.. svaki auto koji sam imao/vozio u leru na mjestu je trosio +beskonacno..
 
Golf 5 tdi 105 hp kod mene trosi oko 7.5-8 po gradu a otvorena oko 5l . meni je to normalno sve sto kazu da moze po gradu trositi manje od 7 lazu . Ili zive negdje gdje ima semoafor na svakih 15 kilometara.
 
Početnik
vidio sam ljudi pricaju da im 1.9 tdi od 105 konja po gradu trosi 6,5litar muzenja, a drugi mi kaze ima golf4 SDI i trosi 7l po gradu muzenja. sad mozda malo normalnom voznjom se digne potrosnja na SDI i TDI na 7ivise.

alfa147 T.S. je napisao(la):
Golf 5 tdi 105 hp kod mene trosi oko 7.5-8 po gradu a otvorena oko 5l . meni je to normalno sve sto kazu da moze po gradu trositi manje od 7 lazu . Ili zive negdje gdje ima semoafor na svakih 15 kilometara.

kolko mozes spustit Golf na otvorenoj najmanje, da guslas u koloni i do 2.000 obrtaja da ga razvalacit, kad ides negdje. moze li manje od 5l.

jer tog golfa sam vozio do iz Mostar doi Sarajeva sa manjim prestizanjima potrosio je 6,2l, a u povratku guslanja do 100km/h i na par pravaca do 120-130, potrosio je 5,2 uzmi u obzir da se spustas skoro cijelo vrijeme do mostara osim par uzbrdica.
 
Top