Potreban dobar majstor za 1.8t Sarajevo

Potreban dobar majstor za 1.8t Sarajevo

Puno majstora, niko nista ne zna, pogotovo za ovaj motor, ukratko
treba mi dobar ,provejren amjstor za 1.8t u Sarajevu, koji zna
pregledati dobro i detaljno motor, senzore, provjeriti rad turbine, dizni, maf senzora,
interkulera, crijeva, vakume, ma da ga pretrese od a do z da
utvrdi sta valja sta ne, zbog cega, da ne bude kao kod svakog majstora anzovi mozda je ovo mozda je ono
to i ja sam mogu utvrditi.
ako neko zan dobrog mehanicara koji ima iskustva sa ovim motorom, ima zivaca hoce pogledati neka mapise
bar ime i lokaciju pozeljno i telefon, unaprijed zahvalan.
 
Član
i meni je pun ***** mjenjanja nepotrebnih djelova jer ne znaju konstatovat kvar... ko da je v12 biturbo motor....

ASA Auto i AC Quattro ne zna se ko je gori sa konstatacijama kvarova...
meni bio popustio spaner lanca bregastih, otisao u Quattro skupilo se 5 majstora i kazu turbina...

ja bleno.... samo se pokuppio i otisao u ASU kontajuci da je tamo bolja situacija, al u kurcu...
dole hoce letvu volana da mjenaju zbog zvuka DRINGGG na oko 1700-1900 obrtaja...
dok nisam ja sam iskopo na internetu da je taj zvuk od lanca bregaste jer je hidraulicki zatezac popustio...
 
Poslednja izmena:
garga poznato mi vrlo sad da ne nabrajam znaci smijesnih situacija je bilo, sto ti akzes
ja nznm da je aventador pa ne znaju ja bi razumio , ali ovako nisam pametan.
mara ne bih kod njega , drug je pasatat vozio bio mu maf otisao on raskopao pola motora nem asta nije zamjenio i prepakovao i svasta , an kraju nije ustanovio a tdi u pitanju kojeg imas svako 20m.
ostali ima li ko da vozi ovaj motor, svaka pomoc dobrodosla
 
Član
To mi ne liči na njega. Meni je svaki kvar uvijek ustanovio i riješio, jednom nije i tada je rekao da ne zna što isto cijenim. Dok sam imao 206 jednom mi je trzao i gasio se, to je riješio, starom je isto tako ustanovio problem sa boš pumpom. Ali naravno, to je tvoj izbor.
 
garga poznato mi vrlo sad da ne nabrajam znaci smijesnih situacija je bilo, sto ti akzes
ja nznm da je aventador pa ne znaju ja bi razumio , ali ovako nisam pametan.
mara ne bih kod njega , drug je pasatat vozio bio mu maf otisao on raskopao pola motora nem asta nije zamjenio i prepakovao i svasta , an kraju nije ustanovio a tdi u pitanju kojeg imas svako 20m.
ostali ima li ko da vozi ovaj motor, svaka pomoc dobrodosla


Pričaj druže šta te muči vozim 1.8T ako šta znam pomoći ću
 
treba mi za pocetak neko ko se dobro razumije da ocisti i pregleda dizne benzinske,
posto se vozi na plin nisam jedno vrijeme puno vozio an benzin a i lose gorivo, vjerovatno d aih treba ocistiti
pali regularno an benzin ide, samo pri ajcem gasu ne prima gas, zato akzem treba mi neko
ko zna posao, isao sma ja kod xx majstora pa se naslusao svakakvih gluposti, od papucice gasa pa andalje haha
 
ako regularno ide na plinu prima gas i nema nekih zezancija tako bi trebalo da bude i na benzinu ako je sve sa sistemom benzina sve ok na to mislim
sve u svemu nemora znacit da su ti dizne za čišćenja samo provjeri koliki pritisak pumpa baca i zamjeni filter od goriva Kod mene na Jetti je sistem slican ko u Golfa dvojke tj glavna pumpa van rezervoara nezz kako je kod tebe ali kod mene je tako i filter je odmah pored pumpe
a za majstore gore po Sarajevu nezz koga bih ti preporucio ali kod nas ima jedan koji samo radi benzin-dizel sisteme odrzavanja znaci Turbine pumpe dizne i ostalo
 
Hvala na pomoci, sigurno da cu ako nista sma azsukati rukave,
filter moram zamjeniti, ostale sam sve izmjenjao, inace to sma ardim i zamjenu ulja,
toliko sam strucan.
druga stvar jednom na dijagnostici sma vidio d aizbacuje air
obzirom da me majstor ispizdio glupostima samo sma to zapamtio i aj mu govorim air je zrak
sta moze biti? on meni otisla appucica gasa wtf, tad mi je maf sensor otisao i njega sam zamjenio.
ma nadao sma se d aima neko u Sarajevu d ase razumije da mi ne prica sta bi bilo, kad bi bilo, nego
cisto da pregleda da utvrdi sta je problem.
 
Lovato servis, krupac kod bijelog dvora, Njegos majstor, meni je bobinu sluhom skontao na je otisla, kod mene 1.8 20v, poceo slabije vuci pucati iz auspuha covjek prisloni uho motoru i skonta odmah. Korektan je majstor nece ti suvisnih dijelova biti. :)
 
nisam mjerio pritisak, jednom je samo pocelo nakon sipanja goriva,
vjerujem da treba ocistiti dizne ugl evo za sada imam broj od amara
pa cemo se cuti, ako ima jos neko dobar pisite.
 
Član
nisam mjerio pritisak, jednom je samo pocelo nakon sipanja goriva,
vjerujem da treba ocistiti dizne ugl evo za sada imam broj od amara
pa cemo se cuti, ako ima jos neko dobar pisite.

Dizne kad su zaprljane cesto ima neravnomjeran rad, trzuckanja u voznji kad se drzi jednom konstantnom brzinom (i na nizim obrtajima), pumpa kad je slaba onda na visim obrtajima pocne da se cuje kao da je dosao na blokadu a on nije ni blizu nje ili radi kao malo izrazenije trzanje, na nizim obrtajima auto radi sasvim normalno...
Tebi treba dobar dijagnosticar koji ce auto skopcati na dijagnostiku i pregledati greske, parametre, testove pojedine uraditi, ispitati pritisak pumpe, ispitati ventil na povratu, provjeriti dizne. Dizne mozes i sam da ocistis ako ista znas oko auta...
 
Top