Porsche 911 Singer No. 4

Porsche 911 Singer No. 4

Vjerujem da je većina čula za SingerVehicleDesign, za one koji nisu: to je američka firma (L.A.) koja se bavi restauriranjem i moderniziranjem starih porschea 911, a rezultat je vrhunski klasični izgled sa modernom tehnologijom.
Baza može biti bilo koji model od 911 (901) do 911 (993 - posljednji sa zračnim hlađenjem)
Već su stekli kultni status zbog preverznog posvećivanja pažnje detaljima i vrhunskoj kvaliteti izrade.

Za motore se pobrinuo Cosworth, a u ponudi su općenito 3 verzije legendarnog boxera - 3.6 sa 300ks, 3.9 sa 360ks i 4.0 sa cca 420ks, naravno svi atmosferci. :icon_biggrin:
Karoserija je većim dijelom karbonska tako da je masa vozila malo više od 1000kg sa svim "tehnikalijama" kao što su klima, audio sistem itd.

Gume su Michelin pilot sport u dimenzijama 225/45 17 naprijed i 275/40 17 nazad. Ovjes je "gewinde" Bilstein, kočnice Brembo, sjedala Recaro... znači svi najbolji brendovi su uključeni u stvaranje ovih kreacija.
Cijene se nikada ne spominju ali zna se da su perverzno skupi. Po meni, s pravom. :icon_smile:


Ovaj 4. model Singera koji je službeno predstavljen bazira se na 911-ki 964 (proizvodio se od 1989.-1994.), ali ustvari radi se o potpuno novom automobilu.

Boja se zove Singer Racing Silver.


singer1.jpg


singer3.jpg


singer2w.jpg


singer4.jpg


singer5.jpg


singer6.jpg


singer7.jpg


singer8.jpg


singer9.jpg


singer91.jpg


singer92.jpg


singer93.jpg


singer94.jpg



Kad god vidim novu 991 Carreru povraća mi se ... :D
 
Meni je 19 puta ljepsi ovaj nego vecina ovih novih. Kad sam vidio na netu zaljubio sam se .A narandzasti mi je mnogo ljepsi :cool:
 
Član
Ooooo, DA!!!:cool:

Kakva fenomenalna ideja za restauraciju starijih modela, postavljao si valjda i ranije, mislim da je neki zeleni bio, ma fenomenalno, savršeno, ovo je auto za prave ljubitelje, recite da sam budala, ali radije bih ovaj nego najnoviji, gotivim ove starije automobile skoro svih marki.;)
 
Vjerujem da je većina čula za SingerVehicleDesign, za one koji nisu: to je američka firma (L.A.) koja se bavi restauriranjem i moderniziranjem starih porschea 911, a rezultat je vrhunski klasični izgled sa modernom tehnologijom.
Baza može biti bilo koji model od 911 (901) do 911 (993 - posljednji sa zračnim hlađenjem)
Već su stekli kultni status zbog preverznog posvećivanja pažnje detaljima i vrhunskoj kvaliteti izrade.


cuo sam za singer,ali nisam znao sta znaci ;)
svaki komentar je suvisan,a vidio sam i narandjastog,zelenog,bijelog,ne zna se koji je ljepsi :icon_smile:
 
Je li itko vidio šta sam napisao dole ispod slika ..... :lol:

Ma ovo auto je bez konkurencije, uključujući sve nove Porschee a i ostale (moje skromno mišljenje vođeno opsesijom... :D)
 
Buba ipo :icon_smile:

A evo jedne stvari zbog koje je Singer stvarno poseban:

isti motor, iste karakteristike, različit izgled..... :cool:

singer7.jpg


singer77.jpg
 
Moj mali doprinos temi :icon_biggrin:
Imao sam sve slike Singera u jednom folderu,skinuo sa neta,nesto oko 1000 slika,ali sve pogubio :icon_evil:
Uzivajte : :icon_smile:







 
Član
Fin, steta sto nema neki testic ovog auta na netu, da vidimo kako se to vozi :icon_biggrin:

Al koncepcija mi se svidja, ne samo sto je stari tako lijep autic upitanju, nego zbog male tezine i mnogo KS :cool:
 
Top