Porodično auto cca 8.000 KM

Porodično auto cca 8.000 KM

Opel zafira B predobro auto. Brat je ima vec pola godine 1.9 dizel 110kw, do sad samo servisi a svaki dan se gazi. Prostora ima super, 7 sjedista. I onako lijepo auto. Doduse jest malo vise od 8000.
 
Član
Opel zafira B predobro auto. Brat je ima vec pola godine 1.9 dizel 110kw, do sad samo servisi a svaki dan se gazi. Prostora ima super, 7 sjedista. I onako lijepo auto. Doduse jest malo vise od 8000.
Zafira jeste za vecu porodicu, ali on striktno hoce benzinca, i koliko vidim limuzinu

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Komšija mi prodaje Zafiru B i da je benzinac nebi ni sekunde razmišljao
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTI (8.900 KM)
http://www.olx.ba/r/25220869/16181
Najviše bi volio Toyota Corolla Verso al teško naci benzinca. Zato sam i proširio izbor.

Poslano sa mog LeTV x600 koristeći Tapatalk
 
Član
Pozdrav svima!
Treba mi neko porodično auto (karavan ili monovolumen) za cca 8.000 KM. Može malo i preko ako je baš dobra prilika.
Godišnje prelazim cca 10.000 km pa sam mislio uzeti benzinca. Da li se za tu kilometražu isplati ubacivati plin?
Od karavana sam gledao: Toyota Avensis, Mazda 6, BMW 318 i Volvo V50.
Od monovolumena: Opel Zafira, Toyota Corolla Verso i Seat Altea.
Svaki savjet je dobrodošao. Lijepo bi bilo, ako nije problem, kada kažete šta preporučujete da navedete i razloge zbog čega.
Možete predložiti i neko drugo auto, po mogućnosti da ne troši preko 10 litara benzina. Računao sam s tom nekom potrošnjom od cca 10 l.
Ponavljam, samo benzin dolazi u obzir.
Unaprijed hvala svima na korisnim savjetima!

Pozdrav, ne znam da li si razmišljao o tome, ali mislim da ti je tu i Renault Scenic dobra prilika.

Pokojni tetak je imao Renault Scenic 1.6 16v 2006.godište (to je onaj noviji, mislim 2. generacija, slagacu sa 115KS) i bio je izuzetno zadovoljan s njim. Prije toga je imao 1.generaciju dizelaša i imao je nekih skupih kvarova i nije više htio. Elem, imao sam priliku i voziti se s njim dosta puta u tom autu, a i sam da ga vozim. Auto je stvarno OK za one pare. On je s njim prelazio nekih 15k km godišnje, nekad i malo više. Za par godina, osim malih servisa, imao je neki problem s kompresorom klime, riješio za nekih 100KM, sa karticom (odlemio mu se neki spoj na ploci u kartici, popravak oko 10KM). Promijenio je neke lezajeve i stabilizatore i to. Kasnije je auto prodan (prošle godine) za nekih 5000-5500KM. Auto je bio fino opremljen (klima, tempomat, naslonjaci za ruke, senzori nazad, board ona ploca u boji, el. rucna, felge itd). Po boardu mu je prosječna potrošnja bila oko 8 litara, po gradu znam da trosi oko 9-10 litara. Na otvorenom, s mirnom nogom se može spustiti i na 6 litara, iako je realnije 6.5-7 litara računati.

Realno ti znači ne treba 8.000KM za takvo auto, čak možeš ganjati još noviji i opremljeniji nego što je ovaj bio za te tvoje pare. Ono što čujem uglavnom da su im ti 1.6 benzinci jako dobri i pouzdani, jedan dobar prijatelj ima starog Megana 1.6 i zadovoljan je jako s tim motorom i odrzavanjem. Auto meni lično nije bio prevelik, za manevrisanje je dobar, a nazad se ubio za djecu.
 
Ako si za to da uzmeš porodično auto i da te služi,cijena odrzavanja je sasvim solidna,moja preporuka škoda octavia (dizel), ali ako si već ljubitelj benzina-benzinac se moze nac do 8500-9000.
Na jačinu i te gluposti ne trebaš puno obraćati pažnju,naravno ne treba bit ni preslab,al ne treba ti ni sportista neki ako ćeš za porodicu.
I u limuzini i u karavanu imaš dovoljno prostora za 4 člana porodice.
Al sve je stvar ukusa tako da mi svi možemo tupit ovde sa pričom šta je dobro to ćeš ti da vidiš iz ovih prijedloga.Pozz i sretno u kupovini.
 
Član
Svidja mi se e46 i to 318i sa 143 KS. Jedino što nisam do sada vozio auto sa zadnjim pogonom pa sam malo skeptik što se tiče vožnje po snijegu.
Scenic 2 mi se ne svidja ni iznutra ni izvana. Octaviu, također, nebi.
E sad, koliko realno je očekivati potrošnju u gradu cca 10 litara kod nabrojanih vozila?
 
Svidja mi se e46 i to 318i sa 143 KS. Jedino što nisam do sada vozio auto sa zadnjim pogonom pa sam malo skeptik što se tiče vožnje po snijegu.
Scenic 2 mi se ne svidja ni iznutra ni izvana. Octaviu, također, nebi.
E sad, koliko realno je očekivati potrošnju u gradu cca 10 litara kod nabrojanih vozila?
E sad to potrosnja u gradu je tezakkk pojam,jedno je prec u gradu 100 km s ugrijanim motorom,a drugo s motorom kojeg grijes u gradskoj guzvi na kreni stani...
 
Član
S obzirom da ganjas auto za sebe i porodicu, ja bih ti preporucio da vidis sa nekim pa da uzmes vani auto.
Benzinca ocuvanog pogotovu mozes naci, jako finog, povoljnog, ocuvanog.
Evo karte za Dortmund s avionom u jednom pravcu po 20 eura.
 
Top