Porodično auto cca 8.000 KM

Porodično auto cca 8.000 KM

Član
Pozdrav svima!
Treba mi neko porodično auto (karavan ili monovolumen) za cca 8.000 KM. Može malo i preko ako je baš dobra prilika.
Godišnje prelazim cca 10.000 km pa sam mislio uzeti benzinca. Da li se za tu kilometražu isplati ubacivati plin?
Od karavana sam gledao: Toyota Avensis, Mazda 6, BMW 318 i Volvo V50.
Od monovolumena: Opel Zafira, Toyota Corolla Verso i Seat Altea.
Svaki savjet je dobrodošao. Lijepo bi bilo, ako nije problem, kada kažete šta preporučujete da navedete i razloge zbog čega.
Možete predložiti i neko drugo auto, po mogućnosti da ne troši preko 10 litara benzina. Računao sam s tom nekom potrošnjom od cca 10 l.
Ponavljam, samo benzin dolazi u obzir.
Unaprijed hvala svima na korisnim savjetima!
 
Član
Plin se isplati ubaciti, za godinu si ga otplatio sa tom kilometrazom. Mazda extra auto, ja skoro gledao jednu, mana im je lim. Ostalo kako naletis, OK su svi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Zaboravio sam napomenuti da dosta prelazim kratke relacije tako da motor često ne postigne radnu temperaturu. Koliko bi u toj varijanti plin bio isplativa investicija, obzriom da sam čuo da motor u početku radi na benzin pa tek kad dostigne određenu temp. prebacuje na plin?
 
Član
Preko ljeta prebaci na plin za par sekundi nakon paljenja, zimi je malo manja isplativost jer motor treba postici 40 stepeni (ili koliko je vec podeseno u plinskom ECU)
 
Član
Obzirom na cijenu ugradnje i kilometražu koju prelazim mislim da i nebi bio pametna investicija.
Da li neko ima iskustava sa gore navedenim autima i šta bi mi preporučili?
 
Član
Možda 10 na otvorenom. Jaran ima Sharana dizela i u gradu mu troši 10. A Sharan mi je nekako i povelik.
 
Član
Njemu je proizvođač napisao da troši 14,5 l gradske vožnje, a znamo da u stvarnosti potrošnja bude još veća. Al nebitno, da ne ulazimo u dalju diskusiju. Ne odgovara mi Sharan. Lp
 
Član
7216074358.jpg
 
Njeg sam spomeno jer imas 3-4 na piku u tom cjenovnom rangu s plinom vec ugradjenim,al uzmi ti golfa karavan benzinca,ili nesto tako,mazda je vec troskali
 
Član
Mazda+plin = no go (nazalost)
BMW 3 + porodica = no go (tvrdo, maleno)

V50 ne znam, nema ih bas na nasim cestama. Narocito benzinaca.

Saab jeste extra, ali isto kao i V50, relativno egzotican.

Vidi Vectru 1.8 ili 2.2 (ne direct) i nabacis plin, dobitna kombinacija.

Plinska instalacija za 4cilindra dodje 600-700km.
Imas dosta instalatera nude ugradnju na rate. Onda i ne osjetis da si platio... Svakako se isplati



Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Top