popalile se sijalice za abs i esp

popalile se sijalice za abs i esp

Pozzz...
Desilo mi se slijedece...
Vozio normalno auto i parkirao navacer,sutra ujutru prilikom davanja kontakta i paljenja auta ostale su mi lampice od abs-a i esp-a upaljene i evo tako staje vec dva dana...Auto se ponasa normanlo osim sto nemogu upaliti(ukljuciti ili iskljuciti) ESP i naravno pokusao sam slajdrati i ide normalno cime sam zakljucio da esp ne radi,abs nisam imao gdje probati jer je dosta suho ovdje ali mislim da je i on odkazao....vozio sam oko 150km sa upaljenim lampicama i nema nekih promjena u voznji..Nisam dosada primjetio(od prije paljenja lampica) ali cini mi se da kada stisnem kocnicu i drzim je da ona polako propadne,isto tako da se da napumpati kada auto radi,u voznji sam probao da duze distance kocim i sve normalno(bas zbog tog "kasnog" propadanja papucice)...
EEEEh,sad me zanima dali je ko imao ovakvu situaciju i dali bi mi ko mogao reci sta mi je moglo stradati???
Pregledao sam stanje UK-ulja ima ga(neznam gdje mu je ono MIN-MAX,ali vidim da mu je ono sito puno (sito ispod poklopca gdje se doljeva)..
 
Član
Buraz na 407 imao isti problem i iste simptome kao i kod tebe.
Kao sto Triza rece jedan senzor je bio u putanju i zezao je.
 
nije nista opasno cini mi se,jelda?
Sad sam na odmoru trnutno pa mi i nije bas servis pri ruci,malo sam se vozikao danas opet i nista nisam primjetio sto se snage kocnica tice ili necega drugog...I ja sam sumnjao u abs-senzor ali reko da upitam ipak jel ko imao slicno iskustvo na autu...
 
kod mene se desilo nesto slicno golf 4 je u pitanju upalio mi se samo ESP dijagnostika je izbacila pinjon netko kaze špula ispod volana od esp dodje na L profili ispod volana tako vjerujem da je i kod tebe neki relej ili senzor samo skopčaj na dijagnostiku i to je to
 
Član
imo istu stvar na 407, zamjenio senzor abs nije nista gorilo ponovo se upalila lampica od esp al on radi cim proklizuje pali se....jbg abs neam pojma dal radi kocnica meka ko dusa:lol::lol::lol::lol::lol: mada ako vise puta stisnem zna bit i tvrda :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
ka meni majstor ako ti pedala udara u nogu radi ti abs, jbg vozio sam dosta auta sa tim zajebancijam nisam bas primjetio da nesto pedala lupa ako kocim
 
ovaj za esp ja trazim vec godinu dana sigurno sam ih 10 20 naso na otpadima nijedan ne odg serijski nisam jos naso a nov je u ovlastenom 400 km :)
 
Top