pomoccc please

pomoccc please

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam golfa 3 gti . zamijenio sam zubcasti remen i naparavio malu gresku .
mijenjao sam i ulje tako da mi je slucajno malo ulja palo na zubcasti i sad mi neda ni da zaverglam odma proklize par zuba . sta bi bilo najbolje da uradim tj. kako da sad ocistim remen i remenice , da skinem tu masnocu ? sta je dobro , i sta najbolje djeluje protiv masnoce ? hvala .
 
Član
Nesto mi nema logike kad je cep od ulja na desnoj strani, a zupcasti na lijevoj (gledajuci od farova prema motoru), ali haj eto....
Odslepaj auto majstoru ,ako si ti mjenjao zupcasti ,a nisi dican tome mozda ga nisi dobro uzubio, pa da ne bi polupao ventile, brzo kod majstiora.
SRETNO;)
 
Član
moze se odmastiti i zupcasti, skini ga strpaj u kadu i operi sa deterdzentom za sudje bilo kojim lagano spuzvicom pa onda sa sapunom, a remenice imas u praonicama ono za odmascivanje i trebalo bi biti ok.

Ali ne odgovaram za posledice jer ne mogu da vjerujem koliko si onda ulja prosuo da tako proklize ???
 
uzubljenjen je dobro . nakon uzubljivanja sam presao 4-5 km. i otisao do pumpe da kupim ulja za motor .- nakon dosipanja sam prijatelju dodao ulje i otisao u auto a on je (neznam kako ) uspio to uraditi (iako je mozda moja greska sto nisam stavio poklopac - zastitu od zupcastog) i nakon prvog verglanja to se ulja rasirilo po citavom remenu i remenicama . jbg. sta je tu je . prokliza . a kako bi djelovao uljani razredivac na remen ? remenice bi mogle al za remen ..... nisam siguran .
 

MyX

Član
Ma, samo ga na auto praonu zvekni, pospricaj odmascivac gdje si prosuo, vruca voda pod pritiskom i opleti...ponovi postupak nekoliko puta, ali tako sto ces okretati remenice i remen naravno, da odmascivac i voda dodju u dodir sa svim dijelovima! To je rjesenje ako te mrzi skidati remen..

A ako ces ga vec skidati, a mislim da bi trebao, jer kako si rekao vec je proklizao, onda poslusaj Menjic clana...
 
Član
i normalno moras dobro pregledati da se nije ostetio kad je preskocio, ne znam koliko je preskocio, ako si ga zavrtio par puta onda ga najbolje promjeni a ako je malo koji zub presao onda pregledaj pa ako nije ostecen mozes ga ocistiti kako sam rekao i bice sve ok. I pazi jos koliko i dal je dovoljno zategnut, i spaner ili spanere bi trebao svaki put sa zupcastim promjeniti.
 
Član
nekako mi ova prica pravo beze
da si neznam koliko prosuo ulja po kaisu ako je adekvatno dotegnut nesmije preskociti
nego ti malo pregledaj sve te remenice da nije koja dotrajala ili si stavijo zupcasti sa neodgovarajucim zubima na svoj motor
i obavezno promijeni spaner i uzmi ruvilov nemoj da ti uvale kakavog kineza ;)
 
Član
Kao sto rece Zerr iz licnog iskustva znam ako pravilno dotegnes zupcasti on ne smije preskociti,zamjenio sam ih dosta,ali nikad nisam imao slican slucaj.
Ako ga ti mjenjas,natjeraj ga na oznake i zategni toliko da ga malo jacim stiskom zakrenes za 90 stepeni,na naj duzem dijelu remena i neces imati slican problem.
Sad sto nece da ti upali to je zato sto ti je preskocio remen za koji zub.Uz malo srece nije nista polomio.
 
Član
bas sam ja sad htio reci kao sto marko kaze,sad ga neces nikako upaliti,ako ti je zupcasti proklizao nije ti sad uzubljen na paljenje i nece nikako upaliti,uzmi wd-40 sprej poprskaj zupcasti i remenicu,vidi da ti nije pokidao koji zub,i ubrisi krpom wd 40 ce skinuti sve ama bas sve,i uzubi fino sve i postavi dotegni koliko moze,zupcasti nesmije preskociti,Ako ti je klip stigao ventile belaj ti je to ali molis boga da nije i dobro je...nemoj pokusavati vise verglati...dok ne uzubis i postavis fino...
 
Wd podmazuje a ne odmašćuje,ako hoćeš nešto odmastit onda pošpricaj sa Bremsreiningerom,a ova priča mi baš ne drži vodu sa remenom,kolike aute sam rastavljao i mjenjao remenje,bili su toliko masni da sam 5 puta prao ruke ali niti jedan nije preskočio
 
Član
Pitanje jedno,moze li nam se plavooki javiti pa da vidimo sta je napravio po pitanju kvara?

:icon_question:
 
izvinjavam se zbog nejavljanja ali stvar oko golfa se jos malo zamrsila i onda sam bas presao na generalno ispitivanje jer "lokalni" majstori samo uprskaju . sve sam poskidao sa golfa , i stigao do golih remenica . ustanovilo se da je na remenici koja je postavljena na bregastu stradala . ustvari je "klin" koji drzi remenicu za osovinu pukao , pojeo se i "nestao u vidu praha" ;) , smijesno . ustvari auto je kod mene nekih mjesec dana tako da je to bilo vec sjeb.... a ja sam samo nasjeo . uglavnom kupio sam novu remenicu postavio i sve je ok sad . "mali" slusaa , ide ko veliki ali vjerujte mi zgado mi se , tako da cu ga prodati . eto ako ima neko zainteresovan , tu sam . golf 3 gti , 93 god , 115 ks ,crna metalik , rikaro sjedista , klima , servo , slo. table ,1500eura . znam da je to skupo za bh trziste ali eto ako ko zeli ......
i jos jednom zahvaljujem svima za pomoc ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top